Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΔΙΛΗΜΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ (HELP)

4x4 βελτιώσεις, tips, συμβουλές κ.α.

Δημοσίευσηαπό vidas » 30 Ιουν 2005, 11:18

firelord έγραψε:
michailbm έγραψε:
firelord έγραψε:θέλουμε μεγαλύτερους χώρους

απλό


Παίρνει μαζί του τον καταψύκτη του και μια ηλεκτρική κουζίνα μαζί με όλα τα τζιμπράγαλα !!!! :wink: :wink: :wink:
:lol: :D :lol: :D :lol:


Ετσι Γιωργαρε ????????? :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:


Ω ΝΑΙ! Εϊναι υπέροχη αίσθηση, να μπορείς ΄΄εχεις μαζί σου ότι θελήσεις (έτσι σαν δυνατότητα και όχι απαραίτητα σαν ανάγκη) να πηγαίνεις αξιοπρέπέστατα και ανετότατα στην άσφαλτο και να κυριαρχείς εκτός!


Εσύ ρε φίλε σε λίγο θα μας πεις και ότι πήρες το δυάρι γιατί χωράει περισσότερες ρωσίδες!!!
ΕικόναΕικόνα
ΠΡΟΕΔΡΟΣ B.R.A.T. ΕΠΙΣΗΜΩΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ - ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ C.I.A.
Άβαταρ μέλους
vidas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 00:52

Δημοσίευσηαπό firelord » 30 Ιουν 2005, 12:16

6 για την ακρίβεια και σε κλιματιζόμενο χώρο, με ανέσεις και κομφόρ!

και όχι κουκουλίτσες! ΓΙΕΣ?
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό gtsit » 30 Ιουν 2005, 13:52

NIVA και ξερώ ψωμί. Δυστηχώς αυτή η γκλαμουριά του Έλληνα θα μας φάει. Προσωπικά ήθελα τζιπ και όχι suv. Το NIVA είναι το μόνο καθαρόαιμο που βγαίνει αυτή την στιγμή, σε αυτή την τιμή. Τέλος. Από θέμα ποιότητας πλαστικών και κάποια άλλα χαζά πάσχει. Από θέματα όμως αντοχής και αξιοπιστίας γ@μ@ει. Το μοτέρ του είναι σκυλί. Από επιδόσεις στην άσφαλτο μέτριο έως κακό αλλά στο χώμα σε συνδυασμό με το αργό και το μπλοκέ του κεντρικού δίνει ρέστα. Σίγουρα υπάρχουν ατέλειες τις οποίες όμως διορθώνεις με ελάχιστο κόστος και μετά δεν έχεις να σκεφτείς τίποτα. Κάποιοι εδω μέσα όπως ο φίλτατος blackchris είναι σίγουρα πολύ μα πολύ υπερβολικοί στους χαρακτηρισμούς τους. Καμία σχέση. Δεν ξέρω για τον θόρυβο που λέτε και άλλα τέτοια. Εμένα δεν με ενοχλεί. Έχω ξεσκιστεί στα ταξίδια αυτό τον καιρό με 5 άτομα μέσα. Κανείς δεν παραπονέθηκε και όλοι απολαύσαμε το ταξίδι. Οκ είναι τζιπ. Αλλά τα επίπεδα θορύβου δεν ενοχολούν. Μήπως μας έχουνε φλωρέψει λιγάκι τελικά???? Παρωχυμένη τεχνολογία??? Συμφωνώ. Αν και με το injection βελτιώθηκαν πολύ τα πράγματα. Όστόσο στα αυτόκίνητα ειδικά, προτιμώ τις σίγουρες παροχυμένες τεχνολογίες παρά τα πολύπλοκα ηλεκτρονικά συστήματα που ακόμη στην ουσία δοκιμάζονται. Είναι old school όχημα με πολύ καλές επιδόσεις στο χώμα για τα λεφτά του. Σίγουρα πολύ καλύτερες από ένα μαμίσιο VITARA. Ένας φίλος μου τις προάλλες έκοψε διαφορικό σε RAV4 σε πατημένο χωματόδρομο. Είπατε τίποτα???? Ο ξαδερφός μου (έχει NIVA) πριν από μερικές μέρες τραβηξε από την παραλία ένα FREELANDER ενός φίλου που κόλλησε τραβώντας την βάρκα. Τράβηξε άνετα και την βάρκα. Ο άλλος μετά δεν ήξερε που να κρυφτεί.

ΤΕΛΟΣ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΤΟΥ NIVA???? ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΕ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΚΑΛΙΣΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ. ΕΙΝΑΙ ΟΧΗΜΑ ΠΑΛΙΑΣ ΣΟΒΙΕΤΙΚΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΛΑΟ. ΜΠΟΡΕΙΣ ΜΕ ΛΙΓΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ.

ΑΥΤΑ. SORRY ΑΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ ΑΝ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΓΑ ΘΑ ΣΚΑΓΑ. ΜΕ ΞΕΡΕΤΕ ΑΛΛΩΣΤΕ......
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Δημοσίευσηαπό firelord » 30 Ιουν 2005, 13:55

συμφωνώ απολύτως. αν μπορούσα θα το κρατούσα για πάντα!
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 30 Ιουν 2005, 17:14

firelord έγραψε:συμφωνώ απολύτως. αν μπορούσα θα το κρατούσα για πάντα!

Να δούμε πόσο θα κρατήσεις τις χοντροεγγλέζες σου!!!!!!
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό firelord » 30 Ιουν 2005, 18:47

αρκετό χρόνο για να δοκιμάσω την άρθρωσή τους πάνω στο ισχνό κιτρινιάρικο σουβοειδές σου!

μαγκέψαν και τα ΣΟΥΒ! ΧΟΧΟΧΟ!
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 30 Ιουν 2005, 20:21

firelord έγραψε:αρκετό χρόνο για να δοκιμάσω την άρθρωσή τους πάνω στο ισχνό κιτρινιάρικο σουβοειδές σου!

μαγκέψαν και τα ΣΟΥΒ! ΧΟΧΟΧΟ!

Ευσεβείς πόθοι........ :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό taxideytis » 30 Ιουν 2005, 22:59

αν μπορούσα θα το κρατούσα για πάντα!


και γιατί δεν μπορούσες; μπάς και είσαι και συ γκλάμουρ;

για ρίξε κανα τηλέφωνο Σάββατο (2 Ιουνίου) πρωί να σε δούμε το βράδυ Λίμνη Πλαστήρα ...αντε ξεκούνα.....σε φάγαν οι υποχρέωσεις ... :)
Άβαταρ μέλους
taxideytis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 364
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2003, 23:42
Τοποθεσία: menidi

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 01 Ιούλ 2005, 09:39

gtsit έγραψε:...Κάποιοι εδω μέσα όπως ο φίλτατος blackchris είναι σίγουρα πολύ μα πολύ υπερβολικοί στους χαρακτηρισμούς τους...

Γειά σου σύντροφε Γιώργο,

βρε κουτέ, ο blackchris είναι επίτηδες υπερβολικός, αλλιώς δεν θα τον κάναμε επίτιμο πρόεδρο :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό firelord » 01 Ιούλ 2005, 12:21

Κωνσταντίνε, έχω ήδη τρία αυτοκίνητα στο όνομά μου (βλέπε φορολογικό σκίσιμο) και είμαι και μείον στα πάρκινγκ, άσε που βρήκα και εξαιρετική τιμή.

όσο για το γκλάμουρ ε όχι ρε παλληκάρι, άν ήμουν γκλαμουράτος (μπουρλιαχχ!) θα έπερνα Λίμπερτυ, όπως έκαναν όλοι οι ευγενείς συνάδελφοι και χαι σοσαιετυ τοπικά (μαζί με ραβ, εξτρειλ κλπκλπ)
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Προηγούμενη

Επιστροφή στο 4x4 Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 11 επισκέπτες