Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ατυχηματα μικρα η μεγαλα

4x4 βελτιώσεις, tips, συμβουλές κ.α.

Ατυχηματα μικρα η μεγαλα

Δημοσίευσηαπό heroicentaur » 01 Φεβ 2006, 03:21

Ειχα την ατυχια σημερα το πρωι να φευγω για τη σχολη με το φεροζα. Σε μια αριστερη στροφη ενας περιεργος προσπαθουσε να παρκαρη απανω σε πεζοδρομιο. Περνωντας τον (χωρις να δω απο την απεναντι μερια) πηρα τον πισω προφυλαχτηρα απο τα αριστερα με τον μπροστινο μου δεξιο προφυλαχτηρα ενα παρκαρισμενο, παλι καλα το αλλο αυτοκινητο δεν επαθε τιποτα αφου ειχε πλαστικο προφυλαχτηρα. Εγω ομως την επαθα γιατι ο προφυλαχτηρας μου ειναι σιδερενιος κ στραβωσε αρκετα αφου η ακρη του προφυλαχτηρα απεχη σχεδον 2 εκατοστα απο την ροδα. Τωρα πως θα μπορεσω να τον επαναφερω στα ισα του?

Εικόνα

Στειλτε και δικες σας ατυχιες που ειχατε να τις συζητησουμε κ να βρουμε μαζι μια λυση.
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
heroicentaur
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 371
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2005, 12:43
Τοποθεσία: Athina

Δημοσίευσηαπό mytilini » 01 Φεβ 2006, 17:05

Διά της αλανθάστου μεθόδου της σφυρηλατήσεως εν θερμώ,όπερ σημαίνει:βγάζω τον προφυλακτήρα,τον καθαρίζω,με πιστολάκι φλόγας τον ζεσατίνω τοπικά και όχι υπερβολικά και με ματσακονόσφυρο κτυπώ σιγά αλλά ρυθμικά και κυρίως πολύ προσεκτικά.Αυτονόητη η τοποθέτησή του σε σημείο "κόντρα" για να μοιράζεται η κρουστική ισχύς ισομερώς.Και πολλή υπομονή.Εάν όχι,τότε φαναρτζής μερακλής και ορεξάτος.
mytilini
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2004, 06:32
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό heroicentaur » 02 Φεβ 2006, 04:21

Αυτο σκεφτηκα κ εγω αλλα που να βρω χωρο κ εργαλεια. Κ παλι αν ειχα θα τα καταφερνα αλλα θα ηταν κ αυτο μια εμπειρια δημιουργιας
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
heroicentaur
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 371
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2005, 12:43
Τοποθεσία: Athina

Δημοσίευσηαπό aenaon02 » 04 Φεβ 2006, 21:23

Εαν δεν παθεις πως θα μαθεις ? Προχωρα και εαν δεν βγει καλο τοτε πας σε φαναρτζη η ζημια μεγαλυτερη δεν γινεται ,μικροτερη μπορει να γινει .....
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
aenaon02
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: 20 Ιαν 2006, 09:40
Τοποθεσία: Καλαμάτα


Επιστροφή στο 4x4 Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 5 επισκέπτες