Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ CHEROKEE

4x4 βελτιώσεις, tips, συμβουλές κ.α.

ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ CHEROKEE

Δημοσίευσηαπό manos77 » 23 Αύγ 2005, 21:21

Για σας φιλοι μου.
Λεω να αγωρασω το CHEROKEE 2.4 6speed και αναρωτιεμε γιατι υπαρχουν τοσα πολλα μεταχειρισμενα. Υπαρχει καποιος λογος;
Άβαταρ μέλους
manos77
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: 01 Μαρ 2005, 19:31
Τοποθεσία: ΡΟΔΟΣ

ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ CHEROKEE

Δημοσίευσηαπό teroulas » 24 Αύγ 2005, 07:40

Προσωπικά δεν έχω ακούσει κάτι άσχημο για το αυτοκίνητο, μπορεί να τα βρήκαν σκούρα από θέμα συντήρησης
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ CHEROKEE

Δημοσίευσηαπό strofimios1 » 24 Αύγ 2005, 11:30

manos77 έγραψε:Για σας φιλοι μου.
Λεω να αγωρασω το CHEROKEE 2.4 6speed και αναρωτιεμε γιατι υπαρχουν τοσα πολλα μεταχειρισμενα. Υπαρχει καποιος λογος;

Για τον ιδιο λογο που πουλιουνται και τα καγιεν.
Δεν μπορουν να πληρωσουν τις δοσεις.
Άβαταρ μέλους
strofimios1
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 10:58
Τοποθεσία: ΣΤΟΥ ΧΑΝΤΑΚ'

Δημοσίευσηαπό manos77 » 24 Αύγ 2005, 19:25

Μακαρι να ειναι μονο αυτο.
Άβαταρ μέλους
manos77
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: 01 Μαρ 2005, 19:31
Τοποθεσία: ΡΟΔΟΣ

Δημοσίευσηαπό fokion » 25 Αύγ 2005, 08:42

Να σου πω τι εχω "ψαρεψει" απο διαφορα forum μια και δεν εχω ΚΑΜΙΑ εμειρια απο πρωτο δευτερο ή τριτο χερι :D :D :D :D

Το μοτερ το 2.4 ολοι το λενε "λιγο" για το αυτοκινητο - αυτο βεβαια το ελεγαν για αυτα με το 5αρι σαζμαν, οτι δηλ. σε οποιαδηποτε περιπτωση το "σωστο" αυτοκινητο ειναι με το 3.7 μοτερ....
Αλλα οπως ειπα ολα αυτα ειναι πραγματα που εχω διαβασει και δεν εχω καμια επαφη

Δες εδω μπας και σε βοηθησει....
http://www.4troxoi.gr/4tforum/viewtopic ... 663dbaa4fd
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Δημοσίευσηαπό firelord » 25 Αύγ 2005, 10:23

αν δεν σε ενδιαφέρει η κατανάλωση τότε η απάντηση είναι ναι.

πάντως φίλος που πήρε απήυδησε με τα ακριβά ανταλλακτικά και του έβγαλε πρόβλημα στο μπροστά διαφορικό.

τό ΄λίγο΄ μοτέρ είναι σχετικότατο, εκτός αν ενδιαφέρεται κανείς για υψηλές ταχύτητες. Η ροπή είναι αυτή που μετρά και το 6αρι κιβώτιο αντισταθμίζει κατάτι
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Re: ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ CHEROKEE

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 25 Αύγ 2005, 12:05

manos77 έγραψε:Για σας φιλοι μου.
Λεω να αγωρασω το CHEROKEE 2.4 6speed και αναρωτιεμε γιατι υπαρχουν τοσα πολλα μεταχειρισμενα. Υπαρχει καποιος λογος;


Γιατι δεν ειναι ολοι συνετοι οπως εσυ και πηραν αυτοκινητο 3.7 λιτρα με τεκμηριο καταναλωσης κεφαλαιου διαβιωσης περιπου 90.000ευρω και οταν οταν ο λογιστης τους τους ειπε οτι ναι μεν το τεκμηριο αγορας δεν ισχυει ,,,,ΑΛΛΑ ΤΟ ΤΕΚΜΗΡΙΟ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗΣ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ ΖΕΙ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΕΙ !!!!!!τοτε τρεχουν ολοι και πουλουν τα Καγιεν και τα τσεροκι και τα λοιπα και τα λοιπα..!!!!
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Re: ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ CHEROKEE

Δημοσίευσηαπό engelo » 25 Αύγ 2005, 13:16

iperodigos έγραψε:
manos77 έγραψε:Για σας φιλοι μου.
Λεω να αγωρασω το CHEROKEE 2.4 6speed και αναρωτιεμε γιατι υπαρχουν τοσα πολλα μεταχειρισμενα. Υπαρχει καποιος λογος;


Γιατι δεν ειναι ολοι συνετοι οπως εσυ και πηραν αυτοκινητο 3.7 λιτρα με τεκμηριο καταναλωσης κεφαλαιου διαβιωσης περιπου 90.000ευρω και οταν οταν ο λογιστης τους τους ειπε οτι ναι μεν το τεκμηριο αγορας δεν ισχυει ,,,,ΑΛΛΑ ΤΟ ΤΕΚΜΗΡΙΟ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗΣ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ ΖΕΙ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΕΙ !!!!!!τοτε τρεχουν ολοι και πουλουν τα Καγιεν και τα τσεροκι και τα λοιπα και τα λοιπα..!!!!


Κάνεις ΜΕΓΑ λάθος, Τεκμήριο απόκτησης και ΜΟΝΟ υπάρχει, τεκμήριο διαβίωσης έχει καταργηθεί χρόνια. Αν το αυτοκίνητο έχει δλδ 34.000 που βρήκες τα λεπτά και το αγόρασες???

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ : 34.000-14.000(το παλιο)=20.000 - 10.000(προκαταβολή) για τον χρόνο που είμαστε - 10.000 και καλά γραμμάτια (ΝΑ Η ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ).

ΕΝΩ το τεκμήριο διαβίωσης σε υποχρεώνει να έχεις σταθερό εισόδημα κάθε χρόνο ανάλογα με τον κυβισμο πχ για αυτοκίνητο 2.000cc έπρεπε να βγάζεις το χρόνο 20.000

Τώρα για το αυτοκίνητο πρέπει να προσέξεις όχι τόσο την αγορά αλλά για την συντήρση, βγάζουν προβλήματα αλλά ψιλά όχι χοντρά ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ όμως είναι από μ@λ@κίες του ΜΑΣΤΟΡΑ... ΠΡΟΣΕΧΕ...

Τα ανταλλακτικά ΦΑΡΜΑΚΙ αλλά αν μπορείς και φένεις από εξωρετικά 50-60% κάτω από τις τιμές εδώ. Βλέπεις η συγκεκριμένη μάρκα ανήκει στο ΑΦΑΝ-ΣΚ@ΤΕ της τετρακίνησης (μη χέσ@) αν κοιτάξεις τις τιμές σε όλη την Ευρώπη και Αμερική θα φρίξεις αλλά είπαμε εδώ ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ!!!
:evil: :evil: :evil:
Jeep GC 4.7 Limited

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
engelo
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2004, 13:24
Τοποθεσία: Athens

Re: ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ CHEROKEE

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 26 Αύγ 2005, 14:43

engelo έγραψε:
iperodigos έγραψε:
manos77 έγραψε:Για σας φιλοι μου.
Λεω να αγωρασω το CHEROKEE 2.4 6speed και αναρωτιεμε γιατι υπαρχουν τοσα πολλα μεταχειρισμενα. Υπαρχει καποιος λογος;


Γιατι δεν ειναι ολοι συνετοι οπως εσυ και πηραν αυτοκινητο 3.7 λιτρα με τεκμηριο καταναλωσης κεφαλαιου διαβιωσης περιπου 90.000ευρω και οταν οταν ο λογιστης τους τους ειπε οτι ναι μεν το τεκμηριο αγορας δεν ισχυει ,,,,ΑΛΛΑ ΤΟ ΤΕΚΜΗΡΙΟ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗΣ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ ΖΕΙ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΕΙ !!!!!!τοτε τρεχουν ολοι και πουλουν τα Καγιεν και τα τσεροκι και τα λοιπα και τα λοιπα..!!!!


Κάνεις ΜΕΓΑ λάθος, Τεκμήριο απόκτησης και ΜΟΝΟ υπάρχει, τεκμήριο διαβίωσης έχει καταργηθεί χρόνια. Αν το αυτοκίνητο έχει δλδ 34.000 που βρήκες τα λεπτά και το αγόρασες???

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ : 34.000-14.000(το παλιο)=20.000 - 10.000(προκαταβολή) για τον χρόνο που είμαστε - 10.000 και καλά γραμμάτια (ΝΑ Η ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ).

ΕΝΩ το τεκμήριο διαβίωσης σε υποχρεώνει να έχεις σταθερό εισόδημα κάθε χρόνο ανάλογα με τον κυβισμο πχ για αυτοκίνητο 2.000cc έπρεπε να βγάζεις το χρόνο 20.000

Τώρα για το αυτοκίνητο πρέπει να προσέξεις όχι τόσο την αγορά αλλά για την συντήρση, βγάζουν προβλήματα αλλά ψιλά όχι χοντρά ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ όμως είναι από μ@λ@κίες του ΜΑΣΤΟΡΑ... ΠΡΟΣΕΧΕ...

Τα ανταλλακτικά ΦΑΡΜΑΚΙ αλλά αν μπορείς και φένεις από εξωρετικά 50-60% κάτω από τις τιμές εδώ. Βλέπεις η συγκεκριμένη μάρκα ανήκει στο ΑΦΑΝ-ΣΚ@ΤΕ της τετρακίνησης (μη χέσ@) αν κοιτάξεις τις τιμές σε όλη την Ευρώπη και Αμερική θα φρίξεις αλλά είπαμε εδώ ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ!!!
:evil: :evil: :evil:



ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ.......ΑΠΛΑ ΕΦΑΡΜΟΖΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΑΓΟΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΕΚΜΗΡΙΟ...ΠΧ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ....ΑΡΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ 4.7 ΛΙΤΡΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ....ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΣΠΙΤΙ ...ΤΟΤΕ Η ΕΦΟΡΙΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ 120.000ΕΥΡΩ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ .ΤΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΠΟ ΠΟΥ.???..(ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΓΙΑΥΤΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ!!!)
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Re: ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ CHEROKEE

Δημοσίευσηαπό engelo » 28 Αύγ 2005, 12:34

engelo έγραψε:
iperodigos έγραψε:
manos77 έγραψε:Για σας φιλοι μου.
Λεω να αγωρασω το CHEROKEE 2.4 6speed και αναρωτιεμε γιατι υπαρχουν τοσα πολλα μεταχειρισμενα. Υπαρχει καποιος λογος;


Γιατι δεν ειναι ολοι συνετοι οπως εσυ και πηραν αυτοκινητο 3.7 λιτρα με τεκμηριο καταναλωσης κεφαλαιου διαβιωσης περιπου 90.000ευρω και οταν οταν ο λογιστης τους τους ειπε οτι ναι μεν το τεκμηριο αγορας δεν ισχυει ,,,,ΑΛΛΑ ΤΟ ΤΕΚΜΗΡΙΟ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗΣ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ ΖΕΙ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΕΙ !!!!!!τοτε τρεχουν ολοι και πουλουν τα Καγιεν και τα τσεροκι και τα λοιπα και τα λοιπα..!!!!


Κάνεις ΜΕΓΑ λάθος, Τεκμήριο απόκτησης και ΜΟΝΟ υπάρχει, τεκμήριο διαβίωσης έχει καταργηθεί χρόνια. Αν το αυτοκίνητο έχει δλδ 34.000 που βρήκες τα λεπτά και το αγόρασες???

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ : 34.000-14.000(το παλιο)=20.000 - 10.000(προκαταβολή) για τον χρόνο που είμαστε - 10.000 και καλά γραμμάτια (ΝΑ Η ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ).

ΕΝΩ το τεκμήριο διαβίωσης σε υποχρεώνει να έχεις σταθερό εισόδημα κάθε χρόνο ανάλογα με τον κυβισμο πχ για αυτοκίνητο 2.000cc έπρεπε να βγάζεις το χρόνο 20.000

Τώρα για το αυτοκίνητο πρέπει να προσέξεις όχι τόσο την αγορά αλλά για την συντήρση, βγάζουν προβλήματα αλλά ψιλά όχι χοντρά ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ όμως είναι από μ@λ@κίες του ΜΑΣΤΟΡΑ... ΠΡΟΣΕΧΕ...

Τα ανταλλακτικά ΦΑΡΜΑΚΙ αλλά αν μπορείς και φένεις από εξωρετικά 50-60% κάτω από τις τιμές εδώ. Βλέπεις η συγκεκριμένη μάρκα ανήκει στο ΑΦΑΝ-ΣΚ@ΤΕ της τετρακίνησης (μη χέσ@) αν κοιτάξεις τις τιμές σε όλη την Ευρώπη και Αμερική θα φρίξεις αλλά είπαμε εδώ ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ!!!
:evil: :evil: :evil:


ΑΡΑ ΛΟΙΠΟΝ λες για το ΤΕΚΜΗΡΙΟ ΑΠΟΚΗΤΗΣΗΣ και ΟΧΙ για το ΔΙΑΒΙΩΣΗΣ... Αν τώρα αγοράσεις σπίτι και αυτοκίνητο με μετρητά ΤΟΤΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ σαφώς και δεν σ'ενδιαφέρει το τεκμηριο :twisted: :twisted: :twisted:

Ας συνοψίσουμε λοιπον ΤΕΚΜΗΡΙΟ ΑΠΟΚΤΗΤΗΣ ΥΠΑΡΧΕΙ (δλδ που βρήκες το ΜΕΤΡΗΤΟ και το αγόρασες )

ΕΝΩ ΤΕΚΜΗΡΙΟ ΔΙΑΒΙΩΣΗΣ δεν υπάρχει (που βρίσκεις κάθε χρόνο το μετρητο και το συντηρείς...)!!!
Jeep GC 4.7 Limited

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
engelo
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2004, 13:24
Τοποθεσία: Athens

Re: ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ CHEROKEE

Δημοσίευσηαπό firelord » 29 Αύγ 2005, 10:05

γι΄αύτο υπάρχει και ο δανεισμός...!
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos


Επιστροφή στο 4x4 Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 22 επισκέπτες