Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

g.v 1.6 ews 2005 h pajero 1.8 ?

Έχετε τεχνικές απορίες; Μάθετε σε αυτή την Θεματική Ενότητα!

g.v 1.6 ews 2005 h pajero 1.8 ?

Δημοσίευσηαπό andreasoff » 12 Σεπ 2008, 12:20

γειας σας.θα ηθελα καποιες πληροφοριες απο εσας τους γνωστες των 4χ4.εγω θεωριτικα ειμαι καλυμενος.πρακτικα ομως....υστερω.
σας λεω τους λογους που το θελω και εσεις αν ειναι ευκολο να με βοηθησετε.

η πρωτη μου επαφη με 4χ4 ηταν στα 14 μου.και απο τοτε κολισα το μικροβιο.
λοιπον θελω το 4χ4 που θα εχω να το χρησιμοποιω οπως πρεπει και για αυτο τον λογο θα το παρω.δεν το θελω για να το αραζω σε πλατειες και πεζοδρομια για να φιγουραρει.εκει που σταματανε τα αλλα οχηματα εγω να συνεχιζω και να συνεχιζω....!!!πιστευω πανω απο ολα πως το 4χ4 δεν ειναι μονο ενα αμαξι αλλα ειναι τροπος ζωης.
οτι και να παρω σιγουρα θα του κανω και μερικες βελτιωσεις οπως λαστιχα και αναρτησεις για αρχη και μετα τα υπολοιπα ερχοντε.
θελω ομως να μπορω να κανω ταξιδια μακρυνα σχετικα πολιτισμενα σε σχεση με ενα niva h jimny.σιγουρα δεν εχω απαιτηση να συμπεριφερετε οπως ενα συμβατικο ι.χ αλλα να ειναι καπως πολιτισμενο.

η αγορα του οχηματος θα επιρεαστει και απο την επαναφορα του τεκμιριου.αλλα εως τοτε θα ηθελα να μου πειτε τις γνομες σας για τα :
grand vitara 1.6 mexri 2005
pajero 1.8 h 2.0 ews 2005

σιγουρα υπαρχει και η επιλογη του tubro disel σε μεγαλυτερη εκδοση.οπως ειπα πιο πριν ομως το τεκμιριο θα παιξει ρολο στην αγορα.

αν μπορειτε να μου πειτε λοιπον διαφορες επιδοσεις συντιρισι καταναλωσεις και οτι αλλο θα φανει χρησιμο για μενα.

σας ευχαριστω ανδρεας!!!
Άβαταρ μέλους
andreasoff
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 08 Σεπ 2008, 10:04
Τοποθεσία: katw axaia , axaias

Επιστροφή στο Τεχνικά θέματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 9 επισκέπτες