Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Πετρέλαιο θέρμανσης για κίνηση με κυβερνητική βούλα;

Έχετε τεχνικές απορίες; Μάθετε σε αυτή την Θεματική Ενότητα!

NISSAN

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 21 Οκτ 2007, 16:31

Καποιος εδω μεσα μου φαινεται πως δουλευει για τα κυβερνητικα κλιμακια , και καποιοι αλλοι για το Μητσαρα της γειτονιας !!!
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

Δημοσίευσηαπό pontios » 23 Οκτ 2007, 23:57

εμεις ρε παιδια εχουμε κατι δεξαμενες στα σπιτια 3τονες 5τονες για το λογο του καλοκαιριου οπου απαγορευται το θερμανσης . στην αρχη χτυπησαν κατι τρομπες πετρελαιου σε τρακτερ αλλα μετα την προσθεση λαδιου μεσα στο πετρελαιο κανα λιτρο στα 100 λιτρα ολα πηγαινουν καλα εδω και χρονια
Άβαταρ μέλους
pontios
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2005, 22:40
Τοποθεσία: Rodos

Δημοσίευσηαπό billakoss » 05 Οκτ 2009, 17:39

Το πετρελαιο θερμανσης δεν διαφερει σε τιποτα απο το κινησης εκτος απο το χρωμα και την ποσοτητα σε θειο οπως ειπαν αλλα παιδια , αλλα εχει επισης και περισσοτερο λαδι το οποιο κανει καλο για την αντλια και τα μπεκ..
ΑΑ και επισης δουλευει αψογα σε κινητηρες common rail εδω και χρονια , μην ακουτε το τι σας λενε αρκει να βρειτε πολυ καθαρο πετρελαιο κοκκινο;)
Άβαταρ μέλους
billakoss
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 05 Οκτ 2009, 17:28

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 05 Οκτ 2009, 21:52

Αυτο που ξέρω εγω είναι οτι η αποθείωση είναι ακριβή και μαλιστά δεν είναι αναγκαία για το θέρμανσης. Τα οξίδια θείου, αζώτου κλπ παράγονται κατω απο πολύ υψηλές συνθήκες πίεσης και θερμοκρασίας που εμφανίζονται μόνο στους κινητήρες εσωτερικές καύσης. Επι τις ουσίας όσο θειο και να έχει το πετρέλαιο αν καει σε ατμοσφαιρική πίεση(καυστηρες θερμανσης) δεν παράγει σημαντικη ποσότητα οξειδείων αρα δεν υπάρχει λόγος για αποθείωση.
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό billakoss » 05 Οκτ 2009, 22:02

Με τον ορο καθαρο ενοοω να μην ειναι ανοθευτο γιατι σημερα τα πιο πολλα τα νοθευουν με αυτο το τροπο το ενοοω αν ο φιλος NIKOLAS_L200 ενοοει με το καθαρο που ειπα το θεμα του θειου...
Εγω απλα πιστευω οτι κανει και για κινητηρες αυτοκινητων και common rail
Άβαταρ μέλους
billakoss
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 05 Οκτ 2009, 17:28

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Τεχνικά θέματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 12 επισκέπτες