Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

αξιζει να πληρωνουμε για extra στα αυτοκινητα

Έχετε τεχνικές απορίες; Μάθετε σε αυτή την Θεματική Ενότητα!

αξιζει να πληρωνουμε για extra στα αυτοκινητα

Δημοσίευσηαπό kozagio » 16 Νοέμ 2006, 13:14

Εχω εξης απορια . Οταν πηγα να παραγγηλω το sorento αρχισαν να μου παραθετουν καταλογους με extra οπως αυτοματο κλιματισμο ηλιοροφη δερματινο σαλονι "αληθεια εχετε παει ταξιδι πανω σε δερματινο σαλονι με 38 βαθμους και νταλα ηλιο".....εγω παντος πηρα το πιο απλο που ηταν και5000 φθινοτερο..... περιμενω γνωμες
Άβαταρ μέλους
kozagio
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 16 Οκτ 2006, 08:20
Τοποθεσία: NEA MAKRH ATTIKH

αξιζει να πληρωνουμε για extra στα αυτοκινητα

Δημοσίευσηαπό fokion » 16 Νοέμ 2006, 13:26

Ο καθε ανθρωπος εχει του μυαλο ΤΟΥ πως φανταζεται το αυτοκινητο του... γι αυτο αλλοστε και οι συνδιαζμοι ειναι απειροι. Η γνωμη μου ειναι να μπαινουν εξτρα που ειναι τουλαχιστον μανουρα να μπουν μετα ή αδυνατο, πχ ηλιοροφη....
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

αξιζει να πληρωνουμε για extra στα αυτοκινητα

Δημοσίευσηαπό disco » 16 Νοέμ 2006, 13:30

Ζητω η Σπάρτη. Προτιμώ Σπαρτιάτικο και τα φράγκα να τα ρήξεις σε εργάτες μπλoκε ζαντολάστιχα και τέτοια.
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Re: αξιζει να πληρωνουμε για extra στα αυτοκινητα

Δημοσίευσηαπό donald » 16 Νοέμ 2006, 14:07

kozagio έγραψε:Εχω εξης απορια . Οταν πηγα να παραγγηλω το sorento αρχισαν να μου παραθετουν καταλογους με extra οπως αυτοματο κλιματισμο ηλιοροφη δερματινο σαλονι "αληθεια εχετε παει ταξιδι πανω σε δερματινο σαλονι με 38 βαθμους και νταλα ηλιο".....εγω παντος πηρα το πιο απλο που ηταν και5000 φθινοτερο..... περιμενω γνωμες


Εγώ πάντως πήρα το full extra και του έβαλα σκαλοπάτια και προφυλακτήρες για εργάτη(χωρίς τον εργάτη ακόμη) και θα δούμε :!: :!: :D
Άβαταρ μέλους
donald
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 26 Μάιος 2006, 13:05
Τοποθεσία: Πολίχνη Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό antasp » 16 Νοέμ 2006, 15:41

εξαρτάται τι ζητάς κάθε φορά
εγώ στο πρώτο μου αυτοκίνητο δεν με ένοιαζε καν αν θα έχει ηλ. παράθυρα - κεντρικό κλείδωμα τίποτα. Ένα γκάζι και ένα τιμόνι μου έφταναν.
Όσο γερνάω και παραξενεύω ζητάω και πιο πολλά -μια καλή κοπελίτσα να μου κάνει masage την ώρα που οδηγάω θα ήταν από τα extras που θα αγόραζα :P
Άβαταρ μέλους
antasp
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 15 Μάιος 2006, 15:14
Τοποθεσία: Agia Paraskevi - Athens

Δημοσίευσηαπό vayero4_4 » 16 Νοέμ 2006, 19:21

Προσωπικα, το μονο ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ αξεσουαρ, ειτε ειναι εξτρα ή στο βασικο εξοπλισμο, ειναι η ποτηροθηκη (για το φραπε). Ολα τα αλλα ειναι αχρηστα και, αν δε στα βαζουν στην τιμη, τοτε δεν τα παιρνεις.

Κι εγω πηρα το Sorento απλο, ωστοσο εμενα δε μου ειπαν "εχω κι αυτο με τοσα, και το αλλο με αλλα τοσα, και το τριτο με αλλα τοσα" κλπ (τακτικη group VW). "Εχω το απλο με τοσα και το εξτρα με +4500" μου ειπαν. Αντεπιτεθηκα εγω με "απλο με αυτοματο κιβωτιο μπαρμπα, εχεις?" για να παρω την κρυαδα "εχω, αλλα δεν ξερω να σου πω ποσο θα το περιμενεις, πιθανολογω ομως για 6 μηνες +". Οποτε και πηρα το απλο, γιατι κι εμενα μου τη σπανε τα δερματα το κατακαλοκαιρο, η ηλιοροφη μου καιει το ατριχο της κεφαλης (δλδ ολη την κεφαλη) και ο αυτοματος κλιματισμος ειναι μπιχλιμπιδι για μενα (ενεκα και επαγγελματος). Το αυτοματο κιβωτιο θα το ηθελα μεν, δεν ημπορουσα να περιμενω να το φερουν απο την Κορεα δε.
Kia Sorento 2.5 CRDi - BFG M/T 245/75R16 :l33t:
Άβαταρ μέλους
vayero4_4
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 309
Εγγραφή: 14 Οκτ 2004, 18:56
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Re: αξιζει να πληρωνουμε για extra στα αυτοκινητα

Δημοσίευσηαπό kozagio » 16 Νοέμ 2006, 22:15

disco έγραψε:Ζητω η Σπάρτη. Προτιμώ Σπαρτιάτικο και τα φράγκα να τα ρήξεις σε εργάτες μπλoκε ζαντολάστιχα και τέτοια.


ναι ρε disco πολυ θα ηθελα ενα εμπροσ μπλοκε αλλα δεν το βλεπω... :( :( :( και εναν καλα κρυμενο εργατη
Άβαταρ μέλους
kozagio
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 16 Οκτ 2006, 08:20
Τοποθεσία: NEA MAKRH ATTIKH

Δημοσίευσηαπό kozagio » 16 Νοέμ 2006, 22:19

vayero4_4 έγραψε:Προσωπικα, το μονο ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ αξεσουαρ, ειτε ειναι εξτρα ή στο βασικο εξοπλισμο, ειναι η ποτηροθηκη (για το φραπε). Ολα τα αλλα ειναι αχρηστα και, αν δε στα βαζουν στην τιμη, τοτε δεν τα παιρνεις.

Κι εγω πηρα το Sorento απλο, ωστοσο εμενα δε μου ειπαν "εχω κι αυτο με τοσα, και το αλλο με αλλα τοσα, και το τριτο με αλλα τοσα" κλπ (τακτικη group VW). "Εχω το απλο με τοσα και το εξτρα με +4500" μου ειπαν. Αντεπιτεθηκα εγω με "απλο με αυτοματο κιβωτιο μπαρμπα, εχεις?" για να παρω την κρυαδα "εχω, αλλα δεν ξερω να σου πω ποσο θα το περιμενεις, πιθανολογω ομως για 6 μηνες +". Οποτε και πηρα το απλο, γιατι κι εμενα μου τη σπανε τα δερματα το κατακαλοκαιρο, η ηλιοροφη μου καιει το ατριχο της κεφαλης (δλδ ολη την κεφαλη) και ο αυτοματος κλιματισμος ειναι μπιχλιμπιδι για μενα (ενεκα και επαγγελματος). Το αυτοματο κιβωτιο θα το ηθελα μεν, δεν ημπορουσα να περιμενω να το φερουν απο την Κορεα δε.



πολυ θα ηθελα ενα 5αρι σειριακο αλλα στη περιπτωση μου δεν γινοταν με τιποτα γιατι πηρα το τελευταιο diesel που υπηρχε στην ελλαδα :( :( :(
Άβαταρ μέλους
kozagio
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 16 Οκτ 2006, 08:20
Τοποθεσία: NEA MAKRH ATTIKH

Δημοσίευσηαπό mytilini » 17 Νοέμ 2006, 06:44

Ωραίο το κολπάκι των ελληνικών αντιπροσωπειών:χρεώνουν ως extras κάτι που στον υπόλοιπο κόσμο είναι standard.Με μόνη εξαίρεση τα δερμάτινα και τις ηλιοροφές,όλα τ'άλλα είναι πεντακάθαρο κέρδος στην τσέπη των εταιριών.Μπέστε στο www.mobile.de ή στο www.autoscout24.de και θα καταλάβετε.Μας δουλεύουν "ψιλό γαζί" αγαπητοί συμφορουμίστες.Εάν ποτέ αποφασίσω ν'αλλάξω την "γιαγιά" θα επιλέξω μοντέλο με κλιματισμό και τα υπόλοιπα,ξέρετε εσείς...(λαστιχάκια,εργατούλης,bodylift,κλπ,κλπ).Σε κάθε περίπτωση,καλοτάξειδοι οι καιούργιοι,με πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα.
mytilini
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2004, 06:32
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ


Επιστροφή στο Τεχνικά θέματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες