Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Νέο RAV4 2,2L D-4D Αδύναμος Συμπλέκτης ;;;;;;;

Έχετε τεχνικές απορίες; Μάθετε σε αυτή την Θεματική Ενότητα!

Δημοσίευσηαπό meco » 06 Απρ 2006, 21:26

To καινούριο RAV4 όπως και τα παλιά δεν είναι για να κινούνται σε 25 πόντους χιόνι. Χρειάζεσαι κοντές σχέσει για αυτό. Σε 25 πόντους αρχίζει ο προφυλακτηρας να δουλεύει σαν εκχιονιστικό. Για να ανταπεξέλθει σε αυτό το έργο το αυτοκίνητο, είναι προφανές ότι οι κοντές σχέσεις είναι απαραίτητες.
Δεν φταίει λοιπόν το αυτοκίνητο που μύρισε ο συμπλέκτης, αλλά η χρήση που του κάνεις. Από τη στιγμή που έβγαλε καπνούς πάντως εμένα θα με προβλημάτιζε το μέλλον του...
Για το θέμα της εγγύησης τώρα, η αντιπροσωπία μπορεί να ισχυριστεί οτι είναι από φθορά και να μην προχωρήσει στην αντικατάστασή του. Σαν να αλλάζεις τακάκια δηλαδή.
meco
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 339
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Δημοσίευσηαπό rav4cat » 07 Απρ 2006, 07:59

Πράγματι, η χρήση που έκανα και αυτά που του ζήτησα ήταν υπερβολικά για το ύφος του μοντέλου. Εμένα δεν με προβλημάτησε πάντος που δεν πήγε σε 25 πόντους παλιό χιόνι, κατανοητό. Το οτί μύρισε και μιά φορά κάπνησε όμως είναι θέμα που με αποσχολεί. Από σύζήτηση με κάτοχο του ποηγούμενου rav4 με 15000χμ, μου είπε οτι και αυτού του κάπνησε στα ζόρια. Μάλλον είναι θέμα υλικού τριβής και όχι κάποια βλάβη... το μέλλον θα δείξει!
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΩΘΗΚΑ!!!
TOYOTA RV4 D-4D 2006
Άβαταρ μέλους
rav4cat
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: 28 Φεβ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Κατερίνη

Δημοσίευσηαπό meco » 07 Απρ 2006, 10:50

rav4cat έγραψε:Πράγματι, η χρήση που έκανα και αυτά που του ζήτησα ήταν υπερβολικά για το ύφος του μοντέλου. Εμένα δεν με προβλημάτησε πάντος που δεν πήγε σε 25 πόντους παλιό χιόνι, κατανοητό. Το οτί μύρισε και μιά φορά κάπνησε όμως είναι θέμα που με αποσχολεί. Από σύζήτηση με κάτοχο του ποηγούμενου rav4 με 15000χμ, μου είπε οτι και αυτού του κάπνησε στα ζόρια. Μάλλον είναι θέμα υλικού τριβής και όχι κάποια βλάβη... το μέλλον θα δείξει!

Έχω και εγώ RAV4 MK2. Μια φορά μόνο κατάφερα να τον κάνω να μυρίσει και αυτό από το πολύ σπινιάρισμα. Καπνούς δεν έχω δει ποτέ. Τα χιλιόμετρά μου είναι 7'300.
meco
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 339
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Τεχνικά θέματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες