Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΕΛΑΣΤΙΚΑ Μ/Τ ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ Η ΟΧΙ

Έχετε τεχνικές απορίες; Μάθετε σε αυτή την Θεματική Ενότητα!

ΕΛΑΣΤΙΚΑ Μ/Τ ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ Η ΟΧΙ

Δημοσίευσηαπό arisp » 02 Φεβ 2006, 08:58

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΨΑΞΙΜΟ ΑΡΚΕΤΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΕΝΑ Α/Τ ΝΑ ΜΟΥ ΓΕΜΙΖΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ,ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ,Η ΧΡΗΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΝΗΘΗΣ, ΣΤΗ ΠΟΛΗ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΕΤΑΣΧΩ Κ ΣΕ ΚΑΝΑ TRAIL, ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ Κ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ.ΜΗΠΩΣ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΔΕΥΤΕΡΩΝ ΖΑΝΤΩΝ ΜΕ ΕΛΑΣΤΙΚΑ Μ/Τ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ?
Άβαταρ μέλους
arisp
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 20 Ιαν 2006, 00:31
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό blackchris » 02 Φεβ 2006, 10:49

Αν το αντέχεις οικονομικά είναι η ιδανική λύση. Το κάθε τερέν θέλει και το κατάλληλο λάστιχο, με ένα τύπο ελαστικού δεν μπορείς να κάνεις τα πάντα. Έχουν γραφτεί πάρα πολλά θέμετα εδω μέσα για ελαστικά δες παλιότερα ποστ :wink:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό mytilini » 02 Φεβ 2006, 16:49

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα.Εάν δεν μπορείς για μια δεύτερη τετράδα,έχει υπόψιν σου τα YOKOHAMA GEOLANDAR AT ή τα COOPER A/T -S/T
mytilini
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2004, 06:32
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό markd » 02 Φεβ 2006, 17:12

mytilini έγραψε:Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα.Εάν δεν μπορείς για μια δεύτερη τετράδα,έχει υπόψιν σου τα YOKOHAMA GEOLANDAR AT ή τα COOPER A/T -S/T


Τα cooper A/T τα φόραγα στο galloper και τα STT (όχι ST) στο samurai.
Με το galloper έχω κάνει αρκετές off-road διαδρομές σε σχεδόν όλα τα τερέν και με έβγαλαν παληκάρι.
Με το samurai έτρεξα όλα τα trial της περσυνής χρονιάς (και ένα φέτος) και τρία trail rides.
Τα συμπεράσματα δικά σου!!!
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Δημοσίευσηαπό mirmidonas » 02 Φεβ 2006, 18:47

Πιέσεις ελαστικών μπρός - πίσω , σε new GRAND VITARA ?
Σαν πολύ δεν είναι αυτές που γράφει στην πόρτα ?
Άβαταρ μέλους
mirmidonas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: 26 Ιαν 2006, 06:22
Τοποθεσία: ΦΑΡΣΑΛΑ

Δημοσίευσηαπό arisp » 03 Φεβ 2006, 07:52

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ,ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ Α/Τ.ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ BLACKCHRIS Κ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΒΗΜΑ ΑΦΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ TRAIL Κ ΕΧΩ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑ ΠΙΟ "ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΝΕΝΑ ΛΑΣΤΙΧΑ".ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΙ ΤΑ S/Τ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΑΝ ΤΑ Α/Τ΄?ΤΙ ΕΝΟΕΙ ΜΕ ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ "S"?ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΡΩ Κ ΣΤΙΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣΠΟΥ ΦΟΡΑΕΙ ΤOJIMNY Υ.Γ SORRY ΑΛΛΑ ΒΡΗΚΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΑΝΑΛΟΓΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟ FORUM, ΑΝ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ.ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΡΟΥΝ Κ ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΟΔΗΓΟΥ Κ ΑΦΟΥ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥ Κ ΑΥΤΟΣ
Άβαταρ μέλους
arisp
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 20 Ιαν 2006, 00:31
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ


Επιστροφή στο Τεχνικά θέματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 28 επισκέπτες