Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ICO PROCOMP....

Έχετε τεχνικές απορίες; Μάθετε σε αυτή την Θεματική Ενότητα!

ICO PROCOMP....

Δημοσίευσηαπό IzabellaBros » 16 Ιουν 2005, 12:47

EΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΟ ICO PROCOMP? ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ Η ΜΗΠΩΣ ΠΟΛΥΠΛΟΚΟ? ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ...
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
ΤΕΛΗΣ
Άβαταρ μέλους
IzabellaBros
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 01 Μαρ 2005, 11:27
Τοποθεσία: Aθηνα ,Αττική

ICO PROCOMP....

Δημοσίευσηαπό firelord » 16 Ιουν 2005, 19:04

συγγνώμη φίλε, τί είν' τούτο?
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

ICO PROCOMP....

Δημοσίευσηαπό superspy » 16 Ιουν 2005, 20:37

Χμ.... πρέπει να ειδοποιήσουμε τον Geco.... αυτός.... ασχολείται με τα ICO

GECOΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

Firelord το ICO είναι rally computer μοτοσυκλέτας.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

ICO PROCOMP !

Δημοσίευσηαπό geco » 16 Ιουν 2005, 23:16

Έφτασεεεεεεεεεεεεει !

Τι τέλει το κύριο Τέλη;

Ρε Τέλη, στο site της ICO =icoracing.com θα βρείς όλες τις λεπτομέρειες γιά τα ράλλυ κομπιούτερ της εταιρίας που όλοι σχεδόν οι αναβάτες των ράλλυ χρησιμοποιούν!

Εγώ έχω το κλασσικό παλιό ICO Rallye, κόκκινο, με μπαταρίες μινιόν (κυλινδρικές) χωρίς φωτισμό, με ολικά χιλιόμετρα μόνο.

Εσύ άν πάρεις τέτοια μάρκα θα προτιμήσεις το μοντέλο Rallye VR Light που είναι το τελευταίο, έχει και φωτισμό, παίρνει μπαταρίες μικρές (που βάζουν στα ρολόγια), έχει μερικά χιλιόμετρα και εύχρηστο μενού.

To Procomp ξέχνα το είναι γιά άλλη δουλειά.

Θα πρέπει όμως να το φέρεις από Αμερική, να το πληρώσεις ακριβά, και δεν θα έχεις σέρβις-ανταλλακτικά άν πάθει κάτι.

Καλύτερη λύση είναι, μάλλον, το IMO-100R50 Rallye της Touratech που φέρνει στην Ελλάδα η ΜΑΚΑΝ, κάνει τα πάντα και έχει κάλυψη σε εγγύηση,σέρβις & ανταλλακτικά! Το έχει και ο Σπύρος που βγαίνει όλο πρώτος ενώ εγώ...
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Re: ICO PROCOMP !

Δημοσίευσηαπό IzabellaBros » 17 Ιουν 2005, 09:34

Εγώ έχω το κλασσικό παλιό ICO Rallye, κόκκινο, με μπαταρίες μινιόν (κυλινδρικές) χωρίς φωτισμό, με ολικά χιλιόμετρα μόνο.

Εσύ άν πάρεις τέτοια μάρκα θα προτιμήσεις το μοντέλο Rallye VR Light που είναι το τελευταίο, έχει και φωτισμό, παίρνει μπαταρίες μικρές (που βάζουν στα ρολόγια), έχει μερικά χιλιόμετρα και εύχρηστο μενού.

To Procomp ξέχνα το είναι γιά άλλη δουλειά.

Καλύτερη λύση είναι, μάλλον, το IMO-100R50 Rallye της Touratech που φέρνει στην Ελλάδα η ΜΑΚΑΝ, κάνει τα πάντα και έχει κάλυψη σε εγγύηση,σέρβις & ανταλλακτικά! Το έχει και ο Σπύρος που βγαίνει όλο πρώτος ενώ εγώ...[/quote]

ΕΛΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ (ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΙΑ ΑΝ ΞΕΧΩΡΙΖΟΜΕ)
ΛΟΙΠΟΝ ΜΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ ΕΝΑ PROCOMP ΣΕ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΕ ΞΕΡΩ ΜΕ ΤΙ ΕΙΔΟΥς ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ...
ΓΙΑΤΙ ΛΕΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ? ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΛΙΓΟ... ΝΑΙ ΔΕ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΧΡΗΣΤΟ..
ΤΟ ΙΜΟ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΦΙΛΕ 385 ΕΥΡΩ ΣΤΗΝ ΜΑΚΑΝ ΔΕ ΤΑ ΔΙΝΩ .. ΑΚΟΥ 385!!!! ΠΩς ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΕΤΣΙ... ΤΟ ΙCO ΜΟΥ ΤΟ ΔΙΝΟΥΝ ΓΙΑ 100 ! ΤΟ SITE ΕΛΕΓΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΥ ΤΟΝ ΕΧΑΣΑ...
ΕΛΕΓΕ ΚΑΛΙΜΠΡΑΡΕΤΑΙ ΤΟ WS ΜΕΤΡΑΕΙ ΠΟΣΑ ΛΕΠΤΑ ΕΙΣΑΙ ΠΙΣΩ ΓΕΝΙΚΑ ΕΚΑΝΕ ΔΙΑΦΟΡΑ .. ΑΛΛΑ ΟΠΩς ΛΕΣ ΚΑΙ ΣΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΕΝΔΕΙΞΗ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ Π.Χ ΜΟΝΟ ΟΛΙΚΟ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ! ! ΣΤΟ ΑΛΛΑΖΕΙ ΣΕ ΜΕΡΙΚΟ .... ΤΙ ΝΑΠΩ ΓΑΜΩΤ...
ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΕΣ ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΛΕΣ ΔΕ ΚΑΝΕΙ.?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Άβαταρ μέλους
IzabellaBros
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 01 Μαρ 2005, 11:27
Τοποθεσία: Aθηνα ,Αττική

Ιζαμπέλα-Ιζαμπέλα θα μου φύγει η σαμπρέλα!

Δημοσίευσηαπό geco » 17 Ιουν 2005, 16:28

Ρε Τέλη και τζάμπα να στο δώσουν το Procomp τι ακριβώς θα το κάνεις;

Διάβασε στο σάιτ της εταιρίας τα λέει όλα! Τι κάνει το καθένα, γιά ποιά χρήση είναι,πως λειτουργεί , πως μπαίνει και πως ρυθμίζεται ο σένσορας, τι να προσέξεις, τι να μην κάνεις κλπ,κλπ!

Επειδή δεν μπορώ να σου αναλύσω γραπτώς όλη την φιλολογία και επειδή το ψάχνω πολλά χρόνια σου είπα το συμπέρασμα παραλείποντας κάποιους τόμους εμπειρίας.

Θα το ξαναπώ : Στην Ελλάδα που ζούμε η καλύτερη λύση είναι το ΙΜΟ γιά πολλούς και διάφορους λόγους! Ο Σπύρος θα σου πεί λεπτομέρειες γιατί το χρησιμοποιεί.

Μην ξεχνάς ακόμη ότι το μεταφέρεις σε όποιο μηχανάκι θέλεις και έχεις το σωστό εργαλείο πάντα!

Και το ποιό σημαντικό : Κανένα οδόμετρο δεν θα σε κάνει να νικήσεις από μόνο του ! Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ο ίδιος μας ο εαυτός ! Αυτόν πρέπει να βελτιώσουμε ώστε να αποφύγει το λάθος. Τα καλά όργανα απλά βοηθάνε !
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Re:

Δημοσίευσηαπό IzabellaBros » 21 Ιουν 2005, 10:22

Και το ποιό σημαντικό : Κανένα οδόμετρο δεν θα σε κάνει να νικήσεις από μόνο του ! Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ο ίδιος μας ο εαυτός ! Αυτόν πρέπει να βελτιώσουμε ώστε να αποφύγει το λάθος. Τα καλά όργανα απλά βοηθάνε ![/quote]

ΤΕΛΩΣ ΠΑΝΤΩΝ . ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΛΑΒΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕ ΑΛΛΟΣ... ΚΑΙ ΓΩ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΛΟ ΟΡΓΑΝΟ ΨΑΧΝΩ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΒΟΗΘΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΔΕ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΟΡΓΑΝΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ..
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ
ΤΕΛΗΣ
Άβαταρ μέλους
IzabellaBros
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 01 Μαρ 2005, 11:27
Τοποθεσία: Aθηνα ,Αττική

Re:

Δημοσίευσηαπό AXAROS » 23 Ιουν 2005, 17:58

IzabellaBros έγραψε:Και το ποιό σημαντικό : Κανένα οδόμετρο δεν θα σε κάνει να νικήσεις από μόνο του ! Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ο ίδιος μας ο εαυτός ! Αυτόν πρέπει να βελτιώσουμε ώστε να αποφύγει το λάθος. Τα καλά όργανα απλά βοηθάνε !


ΤΕΛΩΣ ΠΑΝΤΩΝ . ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΛΑΒΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕ ΑΛΛΟΣ... ΚΑΙ ΓΩ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΛΟ ΟΡΓΑΝΟ ΨΑΧΝΩ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΒΟΗΘΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΔΕ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΟΡΓΑΝΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ..
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ
ΤΕΛΗΣ[/quote]

Γεια σου συνοδηπόρε στο χάσιμο ...
Μετά από το μισάωρο στο Βόλο είδες σε τι λούμπες μπαίνεις ;
Αν ξαναβρείς στην Ελλάδα έχει καλώς ...
Αν το φέρεις από America υπολόγισε την φάπα του τελωνείου ή κοίτα να βρεις κάποιον υπεράνω υποψίας που γυρνάει Ελλάδα...
Εμένα μου φέρανε το Rally VR Light στην λούφα και τη γλύτωσα ...
Μαζί με αλουμινένιο case της Baja Design μου πήγε 310 Euro ...
ΧΩΜΑ και ξερό ψωμί
Άβαταρ μέλους
AXAROS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 18 Ιαν 2005, 14:13
Τοποθεσία: Να μη σας νοιάζει αδιάκριτοι

Re: ICO PROCOMP....

Δημοσίευσηαπό firelord » 23 Ιουν 2005, 19:27

superspy έγραψε:Χμ.... πρέπει να ειδοποιήσουμε τον Geco.... αυτός.... ασχολείται με τα ICO

GECOΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

Firelord το ICO είναι rally computer μοτοσυκλέτας.



SPY χίλια ευχαριστώ (συγγνώμη είμαι παντελώς άσχετος και ανεκπαιδευτος σε σχέση με το χώρο της μοτό :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: )
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Re:

Δημοσίευσηαπό IzabellaBros » 24 Ιουν 2005, 13:08

Γεια σου συνοδηπόρε στο χάσιμο ...
Μετά από το μισάωρο στο Βόλο είδες σε τι λούμπες μπαίνεις ;
Αν ξαναβρείς στην Ελλάδα έχει καλώς ...
Αν το φέρεις από America υπολόγισε την φάπα του τελωνείου ή κοίτα να βρεις κάποιον υπεράνω υποψίας που γυρνάει Ελλάδα...
Εμένα μου φέρανε το Rally VR Light στην λούφα και τη γλύτωσα ...
Μαζί με αλουμινένιο case της Baja Design μου πήγε 310 Euro ...[/quote]

Ελα ρε σι ....είδα είδα... Θα περιμένω κιάλλο να πετύχω καμοιά καλή τιμή..Απο Αμερική να τους λές να στο φέρνουν parcel post και γλυτώνεις το τελωνείο... Ετσι μου ρθαν κατι μαρσπιέδες για το στρήτ και άλλα πολλά..
παντως τα λεφτά που ζητάει η ΜΑΚΑΝ είναι απαράδεκτα... Το βαλες το δικό σου; καλό; ψήνει και καφέ αμα λάχει;;
Τα λέμε στις 3 ετσι;
Άβαταρ μέλους
IzabellaBros
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 01 Μαρ 2005, 11:27
Τοποθεσία: Aθηνα ,Αττική

Re:

Δημοσίευσηαπό AXAROS » 24 Ιουν 2005, 14:26

IzabellaBros έγραψε:Ελα ρε σι ....είδα είδα... Θα περιμένω κιάλλο να πετύχω καμοιά καλή τιμή..Απο Αμερική να τους λές να στο φέρνουν parcel post και γλυτώνεις το τελωνείο... Ετσι μου ρθαν κατι μαρσπιέδες για το στρήτ και άλλα πολλά..
παντως τα λεφτά που ζητάει η ΜΑΚΑΝ είναι απαράδεκτα... Το βαλες το δικό σου; καλό; ψήνει και καφέ αμα λάχει;;
Τα λέμε στις 3 ετσι;


Δύσκολο Τέλη...
Θέλω να κατεβάσω μοτέρ γιατί καίω πιο πολύ λάδι από το δίχρονο σου τώρα που μιλάμε.
Όσον αφορά το ICO δεν έχω ασχοληθεί καθόλου ακόμα ...
Να καταλάβεις το έχω στο κουτί του ...
Γενικά η Makan είναι λίγο φαρμακείο πάντως ...

Τέλος έμαθα ότι Ο Superspy θα σας πιεί το αίμα !!!
Ετοιμάσου για πολύ σπρώξιμο ...
Εύχομαι να περάσεις εσύ και οι υπόλοιποι,
καλά στο Hardcore ...
ΧΩΜΑ και ξερό ψωμί
Άβαταρ μέλους
AXAROS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 18 Ιαν 2005, 14:13
Τοποθεσία: Να μη σας νοιάζει αδιάκριτοι

Re:

Δημοσίευσηαπό IzabellaBros » 24 Ιουν 2005, 14:53

NA ΣΑΙ ΚΑΛΑ . ΤΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΒΟΥΝΟ.
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΕΛΣΙ
Άβαταρ μέλους
IzabellaBros
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 01 Μαρ 2005, 11:27
Τοποθεσία: Aθηνα ,Αττική


Επιστροφή στο Τεχνικά θέματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 31 επισκέπτες