Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Jeep Cherokee 2004 - Δισκόπλακες

Έχετε τεχνικές απορίες; Μάθετε σε αυτή την Θεματική Ενότητα!

Jeep Cherokee 2004 - Δισκόπλακες

Δημοσίευσηαπό vasdaris » 16 Μάιος 2005, 08:55

Επειδή σε φρενόμετρο που έβαλα το αυτοκίνητο, μου βρήκε τις μπροστά δισκόπλακες στραβές οπότε μάλλον πάω για αλλαγή.

Υπάρχει κάποια πρόταση για κάτι καλύτερο που να ταιριάζει? Επίσης, κάποιο συνεργείο εξειδικευμένο σε φρένα?
Άβαταρ μέλους
vasdaris
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 09:43

Jeep Cherokee 2004 - Δισκόπλακες

Δημοσίευσηαπό Caravan » 16 Μάιος 2005, 10:55

Φίλε vasdaris,

Εάν βρείς συνεργείο εξειδικευμένο σε φρένα και δη σε Jeep, θα ήθελα να το πληροφορηθώ και εγώ γιατί με ενδιαφέρει για το δικό μου αυτοκίνητο.
Για συνεργείο Jeep γενικά, πρότεινα κάποια στον cherokee στη θεματική ενότητα που άνοιξε, psaxno synergeio.

Πιστεύω πως θα ήταν καλό να αναφέρουμε όλοι τα συνεργεία που γνωρίζουμε να κάνουν καλή δουλειά σε Jeep (και φθηνά ίσως, μερικοί απ' αυτούς).
Άβαταρ μέλους
Caravan
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: 30 Μαρ 2005, 20:32
Τοποθεσία: Κρυονέρι Αττικής

Δημοσίευσηαπό vasdaris » 16 Μάιος 2005, 17:30

Επειδή προς το παρόν είμαι στην εγγύηση (όχι οι δίσκοι) πηγαίνω στην αντιπροσωπεία. Καλοί είναι. Τους περίμενα ακριβώτερους. Πήγα και στην StarTec που είναι πλέον εξουσιοδοτημένο.

Υπάρχει ακόμα ένα πάνω απο το Carrfur στον Φοίνικα στο οποίο είδα ότι κάνουν μάλλον καλή δουλειά. Τα παιδιά έχουν και ένα forum για Jeep μόνο. Εκεί θα βάλω μάλλον εργάτη.

Θα πάω και απο εκεί.

Στην αντιπροσωπεία μου έτυχε το εξής:
Πρίν κάτι μήνες έβαλα τα μαμίσια προστατευτικά απο κάτω. Σήμερα πηγαίνοντας στον Ποταμό Επανωμής έτριζε κάτι απο κάτω σαν να σέρνω ντενεκέδες....

Τελικά είχε ξεβιδωθεί το ένα προστατευτικό. Είναι αλήθεια ότι τελευταία είχα μπλέξει σε κάτι ιδιαίτερα σκληρές διαδρομές αλλά το συμβάν μάλλον δείχνει κακοτεχνία!!

Αυτά απο τη Σαλλλονίκη!
Άβαταρ μέλους
vasdaris
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 09:43


Επιστροφή στο Τεχνικά θέματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες