Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Εμπειρία από ΚΤΕΟ.

Έχετε τεχνικές απορίες; Μάθετε σε αυτή την Θεματική Ενότητα!

Εμπειρία από ΚΤΕΟ.

Δημοσίευσηαπό friar » 07 Ιουν 2003, 20:24

Εμπειρία από ΚΤΕΟ.
Κατά την διάρκεια του ελέγχου το προσωπικού του σταθμού με ρώταγε για τα διάφορα πρόσθετα που φοράει το Playmobil, και πιάσαμε κουβεντούλα για off road εμπειρίες (όλοι τους κυνηγοί και ένας με Mitsu L300 4wd)

Παρά την φιλική ατμόσφαιρα ο έλεγχος ήταν ουσιαστικός και στο "κόσκινο" είπα "πάει τώρα θα σκορπίσει".

Τελειώσαμε μιά χαρά και ο επιθεωρητής με καλεί μέσα στο γραφείο τους.
Ωπα λέω μέσα μου ζορίζουν τα πράμματα λές να ψάχνει για κανά επίδομα.
Εκεί με συγχαίρει για το όμορφα φτιαγμένο αμαξάκι και μου λέει ¨Σημειώνω στο χαρτί σας εδώ ότι πρό του ελέγχου παρατηρήθησαν παρελκόμενα" και αν βγαίνοντας από δώ σε σταματήσει η τροχαία δεν είχες τους πλευρικούς προβολείς τον εργάτη τη σχάρα οροφής και την βάση για το κάνιστρο κατα τον έλεγχο, το έβαλες πάλι αφού πέρασες έλεγχο, είναι παράνομα και στην τριετία που θα ξανάρθεις αν τα έχεις ακομα δεν περνάς.
Απλά. Οτι μπαίνει μετά το εργοστάσιο είναι δική μας ευθύνη και χαρά των δικηγόρων.

Το κακό στην συγκεκριμένη περίπτωση μου είναι ότι με στάμπαρε και σε τυχαίο έλεγχο αν πέσω στο στρουμφακι που διαβάζει μάλλον σε μπελά θα μπώ.
friar
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2002, 18:43
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό friar » 07 Ιουν 2003, 20:40

2η Εμπειρία ΚΤΕΟ

Σε διακοπές στο Νομό Ηλείας, ψαχούλευα το ντουλαπάκι του αυτοκινήτου της καλής μου, και βρίσκω κάρτα καυσαερίων ληγμένη πρό πολλού.
Μια και δυό βούρ για το τοπικό ΚΤΕΟ, όπου δεν το φαντάζεστε δεν εκδίδουν κάρτα καυσαερίων και με παραπεμπουν στο ΚΤΕΟ Αχαίας η σε ιδιωτικό συνεργείο.
Το συμβεμβλημένο με την μάρκα τοπικό, αν και είχε σε εμφανές σημείο την πινακιδα εξουσιοδότησης εκδοσης κάρτας καυσαερίων, δεν είχε πάρει ακόμα σχετική έγκριση και με επανακατευθύνουν σε άλλο συνεργείο.
Τι να κάνω φοβού τα στρουμφάκια πάω όπου με στέλνανε και τελικά καταφέρνω να βρώ την σχετική άκρη. (πολυ εύκολα μιάς και οι μετακινήσεις εκεί είναι σχεδόν beam me up Mr Scott.).
Ω τι εκπλήξεως πανέμορφο πισοκούνητο starletάκι τοπικού αγωνιζόμενου και κουβεντολόϊ με τον συνεργειά για ραλλάκια. Εκεί μου λέει ότι έχουν πρόβλημα με το rally starlet στο ΚΤΕΟ λόγω έλλειψης πίσω καθισμάτων.
Θεέ και κύριε, ένα αυτοκίνητο στημένο για αγώνες δεν περνάει ΚΤΕΟ επειδή η άδεια του λέει τετραθέσιο και αυτό δεν έχει τα ανάλογα καθίσματα.
(δεν βάζανε δυο πουφ)

Ηθικό δίδαγμα,
μην ψαχουλεύετε το ντουλαπάκι στο αυτοκίνητο της καλής σας.
friar
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2002, 18:43
Τοποθεσία: Αθήνα


Επιστροφή στο Τεχνικά θέματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες