Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ SUZUKI JIMNY

Έχετε τεχνικές απορίες; Μάθετε σε αυτή την Θεματική Ενότητα!

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ SUZUKI JIMNY

Δημοσίευσηαπό studio48 » 28 Νοέμ 2009, 11:23

Καλημέρα σε όλους, είμαι καινούργιος στο site, θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πραγματάκια.

Α. αγόρασα πρόσφατα ένα μεταχειρισμένο Suzuki Jimny 4x4 μοντέλο του 2004, φοράει το καινούργιο μοτέρ και έχει καινούργια λάστιχα, το πρόβλημα μου είναι ότι γύρω στα 80 τρέμει το τιμόνι, τι πρέπει να κάνω για να λυθεί?

Β. Χαζή ερώτηση, αλλά θα την κάνω στα δικά σας jimny to κάθισμα του οδηγού μετακινείται μπροστά όπως του συνοδηγού ώστε να μπορούν οι πίσω επιβάτες να κατέβουν, πάντως στο δικό μου δεν κινείται όπως του συνοδηγού κρατώντας τον μοχλό δεξιά. απλά χρησιμοποιώντας τον κάτω μοχλό κυλησης της θέσης μπορώ να το φέρω μπροστα και να βγεί ο πίσω, με αποτέλεσμα να πρέπει πάλι να το ξαναφτιάξω στην θέση που με βολεύει.

κατά τα άλλα το αμάξι είναι άψογο, εκτος δρόμου τέλειο, μες την πόλη νομίζω ότι θα με βολέψει, λόγω του όγκου του.

Αυτά σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας
Τάσος
Άβαταρ μέλους
studio48
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2009, 11:12
Τοποθεσία: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ SUZUKI JIMNY

Δημοσίευσηαπό eldar » 28 Νοέμ 2009, 14:54

Το προβλημα με το τρεμουλο ειναι γνωστο.... Αν δεν εχεις τρεμουλο στο τιμονι τοτε δεν εχεις Jimny λενε...
http://www.jimnyclub.com/forum/index.ph ... 722.0.html

Οσο για το μοχλο νoμιζω ειναι ετσι σε ολα τα Jimny.
Άβαταρ μέλους
eldar
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 515
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2005, 14:51
Τοποθεσία: Σέρρες

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ SUZUKI JIMNY

Δημοσίευσηαπό divenik » 21 Δεκ 2009, 13:54

eldar έγραψε:Το προβλημα με το τρεμουλο ειναι γνωστο.... Αν δεν εχεις τρεμουλο στο τιμονι τοτε δεν εχεις Jimny λενε...
http://www.jimnyclub.com/forum/index.ph ... 722.0.html

Οσο για το μοχλο νoμιζω ειναι ετσι σε ολα τα Jimny.


MIA ΛΥΣΗ ΜΕ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ [ OXI 100%] EINAI ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΚΑΙ ΖΥΓΟΣΤΑΘΜΗΣΗ ΣΤΟΥΣ ΤΡΟΧΟΥΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΛΙΟ ΤΡΟΠΟ
[ΜΕ ΤΟ ΑΛΟΓΑΚΙ /ΣΚΑΜΝΑΚΙ ] ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΑΞΩΝΑ ΤΟΥ ΤΡΟΧΟΥ
Άβαταρ μέλους
divenik
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 16 Δεκ 2009, 11:46
Τοποθεσία: kentro thessaloniki


Επιστροφή στο Τεχνικά θέματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 5 επισκέπτες