Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ελαστικά 16 Inch Kumho Road Venture MT (KL71)

Έχετε τεχνικές απορίες; Μάθετε σε αυτή την Θεματική Ενότητα!

Ελαστικά 16 Inch Kumho Road Venture MT (KL71)

Δημοσίευσηαπό d_dante_1974 » 22 Αύγ 2009, 11:31

Θα ήθελα να χαιρετήσω όλους τους φίλους του Forum και να ευχηθώ καλό χειμώνα όπως πολλοί συνηθίζουν να λένε.
Και τώρα θα μπω στο θέμα...είμαι κάτοχος ενός Nissan pick up (4θυρου) 2.5 tdi model 2004. Εδώ και περίπου 1 χρόνο φοράει τα General Ameritrac TR διαστάσεων 255/70/16 και ομολογώ οτι είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Σκέφτομαι παράλληλα για τους χειμερινούς μήνες να πάρω άλλη μια 4αδα λάστιχα για off-road χρήση και μετά από ώρες ψάχνοντας βρήκα τα παρακάτω:

16 Inch Kumho Road Venture MT (KL71) Tires

σε διαστάσεις 245/75/16

http://www.1010tires.com/tire.asp?tireb ... =KL71-8542

Επειδή λοιπόν δεν είμαι και έμπειρος στον τόμεα του off road και πόσο μάλλον στην επιλογή ενός τέτοιου ελαστικού, θα παρακαλούσα τους φίλους με περισσότερη εμπειρία για τυχόν γνώμες στο συγκεκριμένο ελαστικό ή τυχόν συμβουλές καθώς και προτάσεις εναλλακτικές σε τιμές των 700 περίπου ευρώ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους εσάς και περιμένω γνώμες, προτάσεις, συμβουλές...κτλ
d_dante_1974
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 10 Μάιος 2009, 13:33
Τοποθεσία: Σερρες

Δημοσίευσηαπό aggas » 17 Σεπ 2009, 01:25

Γιατί δεν κοιτάς και τα αναγομομένα; Υπάρχουν λάστιχα εξίσου αν όχι και καλύτερα από αυτά που έχεις δεί. Για να καταλάβεις εγώ στο TERRANO έχω GREENWAY MACHO σε διάσταση 225/75/16 τα οποία τα έχω δύο χρόνια , τους έχω πιεί το αίμα και εκτός ότι έχουν εξαίρετη λειτουργία στην λάσπη και αντοχή στις πέτρες, είναι και εξαιρετικά σε βρεγμένο. Κάνουν παραπάνω θόρυβο στην άσφαλτο σε σχέση με τα KUMHO, αλλά τώρα που θα τα αλλάξω πάλι το ίδιο πέλμα θα βάλω. Και τιμή 400 ευρώπουλα η τετράς.
TERRANO II ZD30Ti
Άβαταρ μέλους
aggas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 09 Μάιος 2007, 03:07
Τοποθεσία: NEA MAKRI


Επιστροφή στο Τεχνικά θέματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 10 επισκέπτες