Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αγοράζοντας Disco

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Δημοσίευσηαπό rav4cat » 28 Μαρ 2006, 13:01

DISCOVERER έγραψε:
discogirl έγραψε:ρε συ φιλε discoverer εχεις firewall στο τηλεφωνο; την ακουσα πολυ θορυβημενη την κοπελια που το σηκωσε! μουκανε ενα σωρο ερωτησεις (εισαι ο και λεγεσαι) στις οποιες απαντησα ,
μουπε ομως οτι αν δεν αφησω τηλ δεν προκειται να επικοινωνησω μαζι σου ! παντως, ποτε δεν παιρνω με αποκρυψη αρα αν εχεις αναγνωριση εχεις και το νουμερο μου. εγω φοβαμαι να ξαναπαρω!!
thanks anyway!!!


Αγαπητή φίλη discogirl,

δεν σου έχουν πεί ότι οι γραμματείς είναι χειρότερες απο τις ζηλιάρες γκόμενες; Δυστυχώς ήμουν εξωτερικό και ούτως ή άλλως δε θα μιλάγαμε. Αν της έλεγες ότι είσαι απο το φόρουμ θα σου έδινε το κινητό μου ή θα μας έβαζε σε τηλεδιάσκεψη. Αναγνώριση βγάζει το τηλέφωνο μας αλλά είναι τηλεφωνικο κέντρο οπότε δεν έχουμε τέτοια δυνατότητα

Sorry for the incovenience.
Το κινητό μου είναι 6977-770980.

Αλλιώς τα λέμε με p.m.

Φιλικά
Discoverer


Φίλε discoverer δεν ειμαι κοπελίτσα οπότε δεν σου τηλεφωνώ :) ( χουμορ! )

Αλλά επειδή με έχετε πορώσει όλοι οι disco lovers, στείλε αν θες pm με το disco σου, τιμή εκδοση χμ χρονιά εξτρα, μπας και δεν πάω για defender...

Ευχαριστώ Α! συνεχίστε έτσι.
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΩΘΗΚΑ!!!
TOYOTA RV4 D-4D 2006
Άβαταρ μέλους
rav4cat
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: 28 Φεβ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Κατερίνη

Δημοσίευσηαπό pantg » 28 Μαρ 2006, 14:38

Φίλε rav4cat γειά,

με τον όρο "χρέπι" με την ευρέως διαδεδομένη του έννοια απευθυνόμαστε σε οχήματα που έχουν την τάση να χαλάνε, να διαλύονται, να σε αφήνουν στο δρόμο, να κάνουν τους φίλους σου να γελάνε με αυτό που οδηγείς και άλλα τέτοια όχι και τόσο ευχάριστα.

Από την άλλη πλευρά όμως ο ίδιος όρος μπορεί να χρησιμοποιηθεί και κατ'ευφημισμό δηλαδή με την εντελώς αντίθετη έννοια αλλά με χαϊδευτικό τρόπο, όπως π.χ. το "χρέπι" του Βαγγέλη.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό DISCOVERER » 28 Μαρ 2006, 16:27

rav4cat έγραψε:
DISCOVERER έγραψε:
discogirl έγραψε:ρε συ φιλε discoverer εχεις firewall στο τηλεφωνο; την ακουσα πολυ θορυβημενη την κοπελια που το σηκωσε! μουκανε ενα σωρο ερωτησεις (εισαι ο και λεγεσαι) στις οποιες απαντησα ,
μουπε ομως οτι αν δεν αφησω τηλ δεν προκειται να επικοινωνησω μαζι σου ! παντως, ποτε δεν παιρνω με αποκρυψη αρα αν εχεις αναγνωριση εχεις και το νουμερο μου. εγω φοβαμαι να ξαναπαρω!!
thanks anyway!!!


Αγαπητή φίλη discogirl,

δεν σου έχουν πεί ότι οι γραμματείς είναι χειρότερες απο τις ζηλιάρες γκόμενες; Δυστυχώς ήμουν εξωτερικό και ούτως ή άλλως δε θα μιλάγαμε. Αν της έλεγες ότι είσαι απο το φόρουμ θα σου έδινε το κινητό μου ή θα μας έβαζε σε τηλεδιάσκεψη. Αναγνώριση βγάζει το τηλέφωνο μας αλλά είναι τηλεφωνικο κέντρο οπότε δεν έχουμε τέτοια δυνατότητα

Sorry for the incovenience.
Το κινητό μου είναι 6977-770980.

Αλλιώς τα λέμε με p.m.

Φιλικά
Discoverer


Φίλε discoverer δεν ειμαι κοπελίτσα οπότε δεν σου τηλεφωνώ :) ( χουμορ! )

Αλλά επειδή με έχετε πορώσει όλοι οι disco lovers, στείλε αν θες pm με το disco σου, τιμή εκδοση χμ χρονιά εξτρα, μπας και δεν πάω για defender...

Ευχαριστώ Α! συνεχίστε έτσι.


Φίλε καλησπέρα,
έχουμε και λέμε

Disco 1 μοντέλο 1993 αγρασμένο απο γνωστό βουλευτή 225.000 χλμ
Κανένα μηχανικό ή άλλο πρόβλημα με πλήρες ιστορικό συντήρησης απο αγορά του και ατρακάριστο

2 σέτ λάστιχα 1 Μ/Τ BF και 1 Michelin Synchrone για τα καλοκαίρια καινούργια σχεδόν όλα
Ανάρτηση Rancho ρυθμιζόμενη απο το εσωτερικό με ηλεκτρικό χειριστήριο
Καλύμματα διαφορικών QT
Μεμβράνες φυμέ στα τζάμια
Κοτσαδόρος-Σχάρα
Καινούργιο Pioneer CD και MP3
Καλύμματα καθισμάτων για εκτός δρόμου χρήση γνήσια L/R
Εγκατάσταση VHF
Συναγερμός - immobiliser -ηλεκτρικά παράθυρα παντού- 2 ηλιοροφές, κουτί υποβραχιόνιο και σχάρα ποδηλατων που πιάνει στη ρεζέρβα
Ενισχυμένες λάμπες φώτων.
Εργάτης κιθάρα Tirfor οριτζιναλ με 30 μέτρα συρματόσχοινο
Αλυσίδες χιονιού
Καινούργιος κεντρικός άξονας, αλλαγμένα μαρκούτσια υδραυλικού τιμονιού, σωληνάκια υψηλής πίεσης φρένων
Πλήρες Σέρβις πρίν 1000 χλμ.
Το αυτοκίνητο χρησιμοποιείται αποκλειστικά για οικογενειακές εκδρομές, δε κινείται στη πόλη.

Όλα μαζί 11.500 Χωρίς εργάτη και με ραδιοκασετόφωνο Blaupunkt 11.000 και συζητάμε ευκολίες φυσικά.

Το δίνω γιατί έρχεται το καινούργιο μου απόκτημα :wink:

Αν ενδιαφέρεσαι το κινητό μου είναι 6977-770980 (Μη φοβάσαι τη γραμματέα μου δε δαγκώνει)

Φιλικά
Βασίλης
DISCOVERER
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: 19 Μαρ 2004, 15:28
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ

Δημοσίευσηαπό rav4cat » 31 Μαρ 2006, 12:07

Αν ενδιαφέρομαι;;;

Έλα που έχω στεγνώσει με το rav4... 42500 έσκασα σαν βλάκας, αντί να αφήσω και κάτι στην άκρη.
Ψαχνω τις τσέπες μου discoverer... αν βρώ κάτιθα σου τηλεφωνήσω.
Σ'ευχαριστώ.
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΩΘΗΚΑ!!!
TOYOTA RV4 D-4D 2006
Άβαταρ μέλους
rav4cat
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: 28 Φεβ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Κατερίνη

Δημοσίευσηαπό vassiliosathens » 20 Μάιος 2006, 13:20

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ DISCOVERY V8 ΑΥΤΟΜΑΤΟ, ΜΟΝΤΕΛΟ '95-'98 ΣΕ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ, ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΙ ΤΙΜΗ ΝΑ ΤΟ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ?
Άβαταρ μέλους
vassiliosathens
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 02 Οκτ 2005, 15:20

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες

cron