Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ν ΕΥΒΟΙΑ 15-16/11/20003. ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΤΟΥ ΟΡΟΥΣ ΟΧΗ!

Στερεά Ελλάδα, Αττική, Πελοπόνησσος, Κρήτη και νησιά Αιγαίου

Ν ΕΥΒΟΙΑ 15-16/11/20003. ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΤΟΥ ΟΡΟΥΣ ΟΧΗ!

Δημοσίευσηαπό tedos » 16 Νοέμ 2003, 22:26

Σαββατο πρωι τα 4 γνωστα ασπρα NIVA (ΜΕΤALAXE TAZMANIA DR FORMAT DISTA) συνοδευομενα απο τα οχηματα υποστηριξης terrano (tedos@teda) kai pajero(xappas) βρεθηκαν ραφηνα στην ωρα τους εκτος φυσικα του xappas που αργησε λιγακι! 8)

οσκαρ γυαλισμενου οχηματος πριν απο εξορμηση
χαppas(τι να ηθελε να πει ο ποιητης?) :lol:

μετα το συντομο ταξιδακι με το πλοιο βρεθηκαμε γυρω στις 10.30 το πρωι στις αρχες του χωματος! χαλαρη αναβαση και επισκεψη στο καταφυγιο και καστανοδασος! ομορφες εικονες! :D

Το κονβόι συνέχισε κανονικά το δρόμο του μέσα από δασικούς με κατεύθυνση το κάβο-ντόρο. Μετά από 1 1/2 ώρα διαδρομής η πολυπόθητη λάσπη δε φαινόταν πουθενά. Ο μόνος που δε στεναχωριόταν γι' αυτή την κατάσταση ήταν ο tazmania o οποίος έμενε 500 μέτρα πίσω από το κονβόι και έπειτα έπινε το αίμα του ΝΙVA στη φλαταδούρα. :D

Στο σημείο αυτό ο metalaxe έκανε την εξής περιγραφή: "Μου' πε ένας φίλος που είχε έρθει για κυνηγι εδώ, ότι υπάρχει ένας δρόμος στο βουνό με πολύ λάσπη."

Οσκαρ GPS και λιτότητας στη γεωγραφική κατεύθυνση
metalaxe (για ευνόητους λόγους) :lol: :lol: :lol:

Πήραμε λοιπόν το πρώτο στενό αριστερά με κατεύθυνση ψηλά! Διότι τα στενά δεξιά εκτός των άλλων έπεφταν και στη θάλασσα :lol:

Τις επόμενες τρεις ώρες αναμετρηθήκαμε με συμπαθητικά νεροφαγώματα, ικανή λασπούλα, και κατά τόπους ομίχλες.

Οσκαρ καλύτερου περάσματος από λάσπη
tazmania. (Μωρέ κι ένα πόντο λάσπη να' χει εγώ θα την φτάσω στην οροφή!)

Όσκαρ πρωτοεμφανιζόμενου ζέν-πρεμιέ
metalaxe (Στις λάσπες κοιτάμε το πέρασμα αγόρι μου! όχι τις video κάμερες!!)

Όσκαρ καλύτερης αναρρίχησης
xappas (καλά ανεβήκαμε! τώρα πως θα κατέβουμε?)

Όσκαρ καλύτερης μπέμπας
Η Κρυσταλένια κόρη του dista και της κυρίας dista φυσικά!!

Με τη βοήθεια των GPS των dr. format και dista φτάσαμε τελικά γύρω στις 4:30 στους Καλλιανούς. Εκεί ο tazmania απέδειξε ότι τα ηλεκτρικά των NIVA είναι απολύτως αδιάβροχα!

Όσκαρ καλύτερου υποβρύχιου
tazmania (τα ψάρια τελικά τα φάγατε??)

Η συνέχεια δόθηκε σε παρακείμενη ταβέρνα στο Παραδείσι.

Όσκαρ ταχύτερης εξαφάνισης μπριζόλας
tedos@teda (δύο άνθρωποι, τέσσερα χέρια, δεκαπέντε στόματα!!) :lol: :lol:

Περί το τέλος του συμποσίου, οι metalaxe και tazmania έπρεπε να φύγουν κι αποφασίσαμε να τους συνοδέψουμε μέχρι τα Στύρα. Όλοι εκτός του κυρίου και της κυρίας xappas οι οποίοι διακριτικά την έκαναν από τις 7:00 στο ξενοδοχείο (σημειωτέον ότι είχαν αφήσει τα δίδυμα στην Αθήνα) :!:

Επειδή ξέρω τι ελεεινοί είστε και τι ποταπές σκέψεις κάνετε σας πληροφορώ εγκυρότατα ότι ο κος xappas ήταν ασθενής και η Ντόρα απλά του έριχνε βεντούζες όλο το βράδυ! :lol: :lol: :lol: Οι υπόλοιποι επιστρέψαμε από Στύρα στο Μαρμάρι μέσω βραδινής χωμάτινης διαδρομής (χαλαρά χωματάκι για καμιά ωρίτσα για καλή χώνεψη!)

Ημέρα 2
Ξεκίνημα γύρω στις 10 το πρωί με τελικό προορισμό το Ποτάμι. Φλαταδούρα χωρίς λάσπη και πάλι και παιχνίδι στην πρώτη αμμουδιά που βρήκαμε.

Όσκαρ μάχιμου μπαμπά
dista (ανέβασμα σε κάθετο ανάχωμα με μπαγκαζιέρα, μπέμπα και λοιπά συμπαραμαρτυρούντα!

Το κονβόι συνέχισε προς ποτάμι το οποίο μας αποζημίωσε με μπόλικο παιχνίδι μέσα στο νερό, αλλά και στην αμμουδιά παραδίπλα. :D

Μετά την επίσκεψή μας σε τοπική ταβέρνα αναχωρήσαμε και σταματήσαμε στο πρώτο μπλόκο όπου ο κος tedos πέρασε εξετάσεις αλκοοτέστ. Όπως καταλαβαίνετε, τα χρονικά περιθώρια είχαν στενέψει πολύ και για να προλάβουμε το καράβι από τα Στύρα έπρεπε να ασκήσουμε λίγο πίεση στο γκάζι.

Όσκαρ καλύτερου NIVA στην άσφαλτο
dr. format χαλαρά (ήταν πάντα στα 50 μέτρα και λιγότερο, από το terrano)

Όσκαρ δαιμονισμένης οδήγησης στην άσφαλτο
tedos@teda (τι εννοείς μωρό μου τρέχω? αφού τώρα έκανα αλκοοτέστ και ο κος αστυνόμος είπε ότι είμαι νηφάλιος!) :lol: :lol:

Όσκαρ μεστής οδήγησης στην άσφαλτο
xappas (εγώ πάνω από 80 δεν το πατάω γιατί καίει πολύ) :lol: :lol:

Όσκαρ εκτός συναγωνισμού
για τους φονικότερους προβολείς
tazmania (τον είδαμε τον λαγό που σούλωσες στο πορτ μπαγκάζ κι άστα αυτά ότι σταμάτησες για κατούρημα) :lol: :lol: :lol:

Ευχαριστούμε όλους, περάσαμε υπέροχα ελπίζουμε το ίδιο κι εσείς

Υ.Γ. Τώρα κατεβάζουμε τις φωτό, μόλις είναι έτοιμες θα βάλουμε κάποιες στο site.[/i][/b]
Τελευταία επεξεργασία από tedos και 17 Νοέμ 2003, 10:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Re: Ν ΕΥΒΟΙΑ 15-16/11/20003. ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΤΟΥ ΟΡΟΥΣ ΟΧΗ!

Δημοσίευσηαπό tazmania » 16 Νοέμ 2003, 23:21

Το κονβόι συνέχισε κανονικά το δρόμο του μέσα από δασικούς με κατεύθυνση το κάβο-ντόρο. Μετά από 1 1/2 ώρα διαδρομής η πολυπόθητη λάσπη δε φαινόταν πουθενά. Ο μόνος που δε στεναχωριόταν γι' αυτή την κατάσταση ήταν ο tazmania o οποίος έμενε 500 μέτρα πίσω από το κονβόι και έπειτα έπινε το αίμα του ΝΙVA στη φλαταδούρα. :D

Πάει καλά το άτιμο :!: Στο χώμα και με τα πλάγια :wink:

Οσκαρ GPS και λιτότητας στη γεωγραφική κατεύθυνση
metalaxe (για ευνόητους λόγους) :lol: :lol: :lol:

Με τρία GPS, laptop, χάρτες και δεν ξέρω εγώ τι άλλο, εαν τα καταφέρναμε να χαθούμε καλλίτερα να μας κατάπινε η γη :!: :wink:

Οσκαρ καλύτερου περάσματος από λάσπη
tazmania. (Μωρέ κι ένα πόντο λάσπη να' χει εγώ θα την φτάσω στην οροφή!)

Και τhn έφτασα :wink:

Όσκαρ καλύτερης αναρρίχησης
xappas (καλά ανεβήκαμε! τώρα πως θα κατέβουμε?)

Ας είναι καλά Dr format και Tazmania που έγιναν ένα με την λάσπη για να βοηθήσουν :wink:


Με τη βοήθεια των GPS των dr. format και dista φτάσαμε τελικά γύρω στις 4:30 στους καλιανούς. Εκεί ο tazmania απέδιεξε ότι τα ηλεκτρικά των NIVA είναι απολύτως αδιάβροχα!

Όσκαρ καλύτερου υποβρύχιου
tazmania (τα ψάρια τελικά τα φάγατε??)

Και όποιος έχει να πεί κάτι άλλο, πάμε να δοκιμάσουμε και το δικό του στο ίδιο σημείο :wink: (βλέπε foto)

Η συνέχεια δόθηκε σε παρακείμενη ταβέρνα στο Παραδείσι.

Όσκαρ ταχύτερης εξαφάνισης μπριζόλας
tedos@teda (δύο άνθρωποι, τέσσερα χέρια, δεκαπέντε στόματα!!) :lol: :lol:

Μην τους βλέπετε έτσι :!: καλλίτερα να τους βάζεις βενζίνη στο Terrano παρά να τους ταΐζεις :wink:


Όσκαρ εκτός συναγωνισμού
για τους φονικότερους προβολείς
tazmania (τον είδαμε τον λαγό που σούλωσες στο πορτ μπαγκάζ κι άστα αυτά ότι σταμάτησες για κατούρημα) :lol: :lol: :lol:

Όλα τα βλέπεις ατιμούλικο :!: :wink:

Ευχαριστούμε όλους, περάσαμε υπέροχα ελπίζουμε το ίδιο κι εσείς

Υ.Γ. Τώρα κατεβάζουμε τις φωτό, μόλις είναι έτοιμες θα βάλουμε κάποιες στο site.[/i][/b][/quote]

Άντε ντε :!:

Και τέλος όσκαρ καλλίτερης ιδέας :arrow: Tedos@Teda για την ιδέα που είχαν να γίνει αυτό το διήμερο :!:
Ας ελπίσουμε ότι θα ακολουθήσουν και άλλα :!:

Ευχαριστούμε
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tedos » 17 Νοέμ 2003, 10:12

cd θα εχω ετοιμα πιστευω αποψε! περιπου 100 φωτο με υψηλη αναλυση.
dista metalaxe ετοιμαστε το υλικο σας να βρεθουμε να ανταλλαξουμε. τεταρτη βραδακι εγω μπορω αν και εσεις βολευεστε. xontros kai pavlox ειναι φυσικα επιτιμοι καλεσμενοι. pavlox τι γινονται εκεινες οι φωτο απο μαραθωνα? :wink:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό xontros » 17 Νοέμ 2003, 11:20

Ευχαριστώ για την πρόσκληση, αλλά την Τετάρτη θα είμαι πολύ μακριά 8)
Ας κρατήσει ένα ο Metalaxe, και θα φροντίσω να το πάρω σύντομα :roll:
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό tazmania » 17 Νοέμ 2003, 11:24

tedos@teda έγραψε:cd θα εχω ετοιμα πιστευω αποψε! περιπου 100 φωτο με υψηλη αναλυση.
dista metalaxe ετοιμαστε το υλικο σας να βρεθουμε να ανταλλαξουμε. τεταρτη βραδακι εγω μπορω αν και εσεις βολευεστε. xontros kai pavlox ειναι φυσικα επιτιμοι καλεσμενοι. pavlox τι γινονται εκεινες οι φωτο απο μαραθωνα? :wink:


Σήμερα θα έχω κι εγώ κάποιες foto έτοιμες. Για την Τετάρτη είμαι μέσα. Να το κανονίσουμε. Δώσε τόπο και χρόνο.
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 17 Νοέμ 2003, 12:01

Πιστεύω ότι μέχρι την Τετάρτη θα είμαι κι εγώ έτοιμος, δώστε τόπο και ώρα και τα λέμε.
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό tedos » 17 Νοέμ 2003, 12:39

Metalaxe έγραψε:Πιστεύω ότι μέχρι την Τετάρτη θα είμαι κι εγώ έτοιμος, δώστε τόπο και ώρα και τα λέμε.


Goodys αγ παρασκευης στις 8 το βραδυ τεταρτης? τι λετε? dista format xappas pavlox ?
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό tazmania » 17 Νοέμ 2003, 12:55

tedos@teda έγραψε:
Metalaxe έγραψε:Πιστεύω ότι μέχρι την Τετάρτη θα είμαι κι εγώ έτοιμος, δώστε τόπο και ώρα και τα λέμε.


Goodys αγ παρασκευης στις 8 το βραδυ τεταρτης? τι λετε? dista format xappas pavlox ?


Με τα πλάγια :!: :!: Συνηθισμένο για το Tazmania NIVA :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ν ΕΥΒΟΙΑ 15-16/11/20003. ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΤΟΥ ΟΡΟΥΣ ΟΧΗ!

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 17 Νοέμ 2003, 12:58

Tedos & Teda,

 συγχαρητήρια - συγχαρητήρια - συγχαρητήρια, για την άψογη διοργάνωση και εκτέλεση της εκδρομής 8) και το κυριότερο για την φανταστική παρέα σας :P

Ευχαριστίες και σε όλους και όλες τους φίλους για το καταπληκτικό weekend, κι όπως το σχολιάσαμε και μεταξύ μας, τελικά είναι εκπληκτικό το πως δέσαμε σαν παρέα όλοι μας χωρίς να γνωριζόμαστε μεταξύ μας με μοναδική επαφή το portal στο διαδίκτυο :!: Ετσι ας αφήσουν μερικοί το "ψωμοτύρι" ότι το internet τελικά μας αποξενώνει :twisted:

Όσκαρ καλύτερης αναρρίχησης
xappas (καλά ανεβήκαμε! τώρα πως θα κατέβουμε?)
Ας είναι καλά Dr format και Tazmania που έγιναν ένα με την λάσπη για να βοηθήσουν :wink:

Xappas, ακόμα περιμένω τα ευρά για το πλυντήριο χεχε :lol: :lol:

Εκεί ο tazmania απέδιεξε ότι τα ηλεκτρικά των NIVA είναι απολύτως αδιάβροχα!
Όσκαρ καλύτερου υποβρύχιου
tazmania (τα ψάρια τελικά τα φάγατε??)

Αντε taz και εις βαθύτερα στην επόμενη :shock: :lol: Χάσατε την Κυριακή :!: περάσαμε κι άλλα "νεράκια" :)

Και τέλος όσκαρ καλλίτερης ιδέας :arrow: Tedos@Teda για την ιδέα που είχαν να γίνει αυτό το διήμερο :!:
Ας ελπίσουμε ότι θα ακολουθήσουν και άλλα :!:

Το oscar παίρνουν επίσης οι Tedos@Teda για την καλύτερη περιγραφή εκδρομής που υπάρχει στο portal !! 8) Αντε παιδιά να γνωρίσουμε και τους άλλους θείους εκτός Εύβοιας :lol: :lol:

Επίσης το oscar καλύτερου GPS navigation με online χάρτη το παίρνει ο dista :o

Ευχαριστούμε
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό xontros » 17 Νοέμ 2003, 14:04

Μου έχετε κινήσει την περιέργεια, ίσως να τα καταφέρω να έρθω και εγώ για να τα ακούσω τώρα που είναι φρέσκα!!!
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό jdelis » 17 Νοέμ 2003, 15:14

Παιδιά μπορώ για τη συνάντηση οποιοδήποτε απόγευμα εκτός Τετάρτης. Αν το κανονίσουμε μπορώ να την φιλοξενήσω στα γραφεία μας. Στο ισόγειο υπάρχει δικό μας internet cafe, με τα παρακάτω πλεονεκτήματα :

α) καφέ για όλους :D
β) καμιά 20αρια υπολογιστές διαθέσιμους, Cd writer κλπ.

Αν λοιπόν σας βολεύει η αλλαγή μέρας(για Τρίτη ή Πέμπτη) απαντήστε να το κανονίσουμε.
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό dista » 17 Νοέμ 2003, 16:18

Xappas έγραψε:Παιδιά μπορώ για τη συνάντηση οποιοδήποτε απόγευμα εκτός Τετάρτης. Αν το κανονίσουμε μπορώ να την φιλοξενήσω στα γραφεία μας. Στο ισόγειο υπάρχει δικό μας internet cafe, με τα παρακάτω πλεονεκτήματα :

α) καφέ για όλους :D
β) καμιά 20αρια υπολογιστές διαθέσιμους, Cd writer κλπ.

Αν λοιπόν σας βολεύει η αλλαγή μέρας(για Τρίτη ή Πέμπτη) απαντήστε να το κανονίσουμε.


Παιδιά εγώ μπορώ και Τρίτη και Τετάρτη και Πέμπτη (μετά τις 18:00), οπότε κανονίστε το. Στο μεταξύ θα προσπαθήσω το απόγευμα αργά να βάλω μερικές φωτο από το βίντεο (πάντα δύσκολη βλέπεται η Δευτέρα :evil: ). Xappas ενημέρωσε τι θα κάνουμε με τα βίντεο :?: .
Άβαταρ μέλους
dista
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2003, 10:24
Τοποθεσία: Μαρούσι Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 17 Νοέμ 2003, 20:18

Γιάννη, εγώ μπορώ και Τρίτη και Πέμπτη, φτάνει να το οριστικοποιήσουμε για να ξέρω. Αν και τα υπόλοιπα παιδιά δεν έχουν πρόβλημα, αύριο ας απαντήσουν για να κανονιστεί και να βρεθούμε. Το βίντεο αύριο θα είναι έτοιμο (Mpeg1).
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό tedos » 17 Νοέμ 2003, 21:04

Δυστυχως εμεις δεν μπορουμε αυτη την εβδομαδα αλλο απογευμα απο την τεταρτη :(
αν ερθει ο taz θα του δωσω τα cd με τις φωτο και παρακαλω δωστε του ενα αντιγραφο απο οτι εχετε για εμας :)
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό tazmania » 17 Νοέμ 2003, 23:48

Xappas έγραψε:Παιδιά μπορώ για τη συνάντηση οποιοδήποτε απόγευμα εκτός Τετάρτης. Αν το κανονίσουμε μπορώ να την φιλοξενήσω στα γραφεία μας. Στο ισόγειο υπάρχει δικό μας internet cafe, με τα παρακάτω πλεονεκτήματα :

α) καφέ για όλους :D
β) καμιά 20αρια υπολογιστές διαθέσιμους, Cd writer κλπ.

Αν λοιπόν σας βολεύει η αλλαγή μέρας(για Τρίτη ή Πέμπτη) απαντήστε να το κανονίσουμε.


Εγώ μπορώ όποια μέρα θέλετε αρκεί να το ξέρω. Θοδωρή, εμείς μπορούμε να συναντηθούμε την Τετάρτη να μου δώσεις τα CD με τις foto. Πες μου που θές, δεν είναι ανάγκη να ξενιτευτούμε εάν θα είμαστε οι δύο μας.
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Επόμενο

Επιστροφή στο Κεντρική & Νότια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 37 επισκέπτες