Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Νοτια Ευβοια 15-16 Νοεμβριου

Στερεά Ελλάδα, Αττική, Πελοπόνησσος, Κρήτη και νησιά Αιγαίου

Νοτια Ευβοια 15-16 Νοεμβριου

Δημοσίευσηαπό tedos » 08 Νοέμ 2003, 08:58

Η ιδεα για μια διημερη εκδρομη που θα μπορουσαμε να κανουμε μονοι μας επεσε για πρωτη φορα μεταξυ πατατας και παϊδακιου :lol: στην φιλοσοφικη μας συνευρεση σε ναο λατρειας ψημενων ζωων στο κρυονερι :D

Ακολουθως ο xappas ενδιαφερθηκε για διαδρομες που θα μπορουσε να παρουσιασει στο περιοδικο. η ιδεα συζητηθηκε παλι στο goodys την πεμπτη 6/11 και αρχισε να παιρνει σαρκα και οστα!

Η διαδρομη που προτεινεται ειναι ελαχιστα γνωστη και δεν εχει παρουσιαστει ποτε εως σημερα σε περιοδικο (απ οσο τουλαχιστον γνωριζω)

Προκειται για τον γυρο του καβο ντορο στη νοτια ευβοια απο δασικους δρομους. Προκειται για μια διαδρομη 5-7 ωρων με δυσκολιες που ποικιλουν αναλογα με το ποσο εχει βρεξει (δυστυχως αυτο δεν μπορουμε να το ξερουμε εκ των προτερων). Σιγουρα παντως το προγραμμα εχει ποταμακι, καταρακτες, παραλιουλες, νεροφαγωματακια, αλλα και συμπαθητικες φλαταδουρες για να τους πιειτε το αιμα οσοι θελετε( ολοι ολοι :lol: :lol: ) Τωρα αν βρουμε και λασπη χαρας ευαγγελια!


τι χρειαζονται οσοι ερθουν. ιμαντες γαντια γαλοτσες απαραιτητα! κανα φτυαρι να υπαρχει επισης στην παρεα! CB οσοι εχουν γιατι ειναι πολλες οι ωρες!

οργανωση. καμμια απολυτως!!!!! :lol: :lol: Οι tedos@teda που γνωριζουν την διαδρομη θα ξεναγησουν την ομαδα! ομως σε καθε περιπτωση αυτη εδω ειναι μια παρεα φιλων που μαζευονται να κανουν το κεφι τους να γνωριστουν καλυτερα να γελασουν!

ιδανικο μεγεθος ομαδας για να διατηρησουμε καποια συνοχη περιπου 8 αυτοκινητα!
κοστος. 50ε για το πλοιο ραφηνα μαρμαρι για 1 τζιπ και 2 ατομα πηγαινε ελα. περιπου 30ε για 1 διανυκτερευση . απο εκει και περα οτι φαμε και οτι βενζινη καψουμε!

ο καθενας πληρωνει τα δικα του απλα οι tedos@teda θα κρατησουν θεσεις στο πλοιο και δωματια στο ξενοδοχειο. οποιος θελει να το κανει και αυτο μονος του κανενα προβλημα ας μου πει να του δωσω τηλ πλοιου και ξενοδοχειου.

οσοι θελουν να ερθουν παρακαλω να το δηλωσουν εδω μεχρι τεταρτη 12/11 το βραδυ ετσι ωστε να μπορεσουμε να ρυθμισουμε τις λεπτομερειες.

παντως τα μπριζολερι στην ευβοια ειναι απαιχτα :lol: :lol: :lol:

για οποιον θελει λεπτομερειες εδω ειμαστε και αυριο στις 11.00 το πρωι στα goodys ag. στεφανου.


xappas tazmania friar dr. format chriska xontros pavlox chrisg metalaxe max aroyraios (και οσοι αλλοι πιστοι) ελπιζουμε να ειστε εκει!



[/img]
Τελευταία επεξεργασία από tedos και 09 Νοέμ 2003, 07:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό jdelis » 08 Νοέμ 2003, 12:09

Όπως έχω πει θα είμαι μέσα, εκτός σοβαρού απροόπτου. Την Τρίτη θα σας έχω πει λεπτομέρειες για άτομα κλπ.
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tazmania » 08 Νοέμ 2003, 17:05

Κι εγώ είμαι μέσα :D εκτός και αν υπάρξει κάποιο πρόβλημα, θα το ξέρω μέχρι την τρίτη :cry: . Θα τα πούμε με λεπτομέριες αυρίο το πρωί :!:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 09 Νοέμ 2003, 20:39

Γειά και χαρά σε όλους,
Με φίλο που μίλησα χτες (Σάββατο) στην Εύβοια και είχε πάει για κυνήγι εκεί που λέμε να πάμε μου είπε ότι είχε πολλή λάσπη :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: και ελπίζω ότι μέσα στην εβδομάδα θα βρέξει να βάλει κι άλλη...οπότε ετοιμαστείτε για περιπέτεια :!: :!: :!:
Όπως σας είπα και την Πέμπτη είμαι μέσα εκτός απροόπτου, θα μιλήσουμε (Θοδωρή) μέχρι την Τετάρτη σίγουρα για να κλείσεις εισιτήρια στο καράβι.
Άντε καλές βροχές...
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό tedos » 09 Νοέμ 2003, 20:44

Metalaxe έγραψε:Γειά και χαρά σε όλους,
Με φίλο που μίλησα χτες (Σάββατο) στην Εύβοια και είχε πάει για κυνήγι εκεί που λέμε να πάμε μου είπε ότι είχε πολλή λάσπη :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: και ελπίζω ότι μέσα στην εβδομάδα θα βρέξει να βάλει κι άλλη...οπότε ετοιμαστείτε για περιπέτεια :!: :!: :!:
Όπως σας είπα και την Πέμπτη είμαι μέσα εκτός απροόπτου, θα μιλήσουμε (Θοδωρή) μέχρι την Τετάρτη σίγουρα για να κλείσεις εισιτήρια στο καράβι.
Άντε καλές βροχές...


ΛΕΓΕ ΜΟΥ ΤΕΤΟΙΑ ΛΕΓΕ ΜΟΥ ΤΕΤΟΙΑ!!!! :D :D :D
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό xontros » 09 Νοέμ 2003, 20:48

Ζηλεύω ήδη αφάνταστα, ακόμα και πριν πάτε...
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό pavlox » 10 Νοέμ 2003, 01:59

Μιχαλη λεω οι εναπομειναντες να παμε καμμια βολτα παρηγοριας...κλαψ... :cry:
Αντε τυχερουλικα, παντως ο Θωδωρης εκανε καθε προσπαθεια να ψησει την κα Pavlox εν μεσω εδεσματων απο εριφια..ΠΑΙΔΑΚΙΑ κοινως :wink:
Των φρονίμων τα παιδιά, πριν πεινάσουν δεν πεινoύσαν!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pavlox
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: 23 Δεκ 2002, 11:28
Τοποθεσία: Αθηνα

Θα Πάμε ?

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 10 Νοέμ 2003, 15:37

Φίλοι μου,

κι ο Dr. Format είναι μέσα !!! :D μετά της συζύγου Topo και του Bill (4 ετών). Βέβαια βοήθεια στις λάσπες ελπίζω να βρω από εσάς γιατί η Κα Topo δεν αρέσκεται σε "φυσικές" δραστηριότητες. Περιμένω λεπτομέρειες του προγράμματος.

ΠΟΛΛΑ ΤΑ NIVA ΚΑΙ ΠΑΛΙ :lol: KAI O NIVAρχηγός Metalaxe παρών :lol: :lol:

Υ.Γ.: Μοναδική επιφύλαξη η καλή υγεία του Bill αφού με τα παιδιά δεν μπορείς να κάνεις ασφαλείς προβλέψεις !!
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Θα Πάμε ?

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 10 Νοέμ 2003, 15:42

Dr.Format έγραψε:Φίλοι μου,

κι ο Dr. Format είναι μέσα !!! :D μετά της συζύγου Topo και του Bill (4 ετών). Βέβαια βοήθεια στις λάσπες ελπίζω να βρω από εσάς γιατί η Κα Topo δεν αρέσκεται σε "φυσικές" δραστηριότητες. Περιμένω λεπτομέρειες του προγράμματος.

Υ.Γ.: Μοναδική επιφύλαξη η καλή υγεία του Bill αφού με τα παιδιά δεν μπορείς να κάνεις ασφαλείς προβλέψεις !!

Ωραία :!: :!: :!: :!: :!: πάλι θα αρχίσουν οι γκρίνιες για τα άσπρα Niva :P :P :P :P αφού μέχρι στιγμής θα είμαστε τουλάχιστον τρεις...
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό dista » 10 Νοέμ 2003, 16:08

Αν διαβάσατε τα θέματα στην ενότητα «Η ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΤΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΑ ….» θα είδατε ότι και εγώ, εκτός απρόοπτου, θα είμαι στη παρέα με τη τετρακίνητη μπέμπα :D φυσικά και το λευκό Niva φυσικότερα :twisted:
Φίλε Dr.Format να φέρω και όλα τα εργαλεία μαζί για demo και μάθημα ?
Άβαταρ μέλους
dista
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2003, 10:24
Τοποθεσία: Μαρούσι Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 10 Νοέμ 2003, 16:17

dista έγραψε:Αν διαβάσατε τα θέματα στην ενότητα «Η ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΤΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΑ ….» θα είδατε ότι και εγώ, εκτός απρόοπτου, θα είμαι στη παρέα με τη τετρακίνητη μπέμπα :D φυσικά και το λευκό Niva φυσικότερα :twisted:
Φίλε Dr.Format να φέρω και όλα τα εργαλεία μαζί για demo και μάθημα ?

Χα,χα,χα,χα,χα θα ασπρίσει ο τόπος πάλι :!: :!: :!: :!: :!: γουστάρω φάση... :wink: :wink: :wink:
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Re: Θα Πάμε ?

Δημοσίευσηαπό tedos » 10 Νοέμ 2003, 17:43

Dr.Format έγραψε:Φίλοι μου,

κι ο Dr. Format είναι μέσα !!! :D μετά της συζύγου Topo και του Bill (4 ετών). Βέβαια βοήθεια στις λάσπες ελπίζω να βρω από εσάς γιατί η Κα Topo δεν αρέσκεται σε "φυσικές" δραστηριότητες. Περιμένω λεπτομέρειες του προγράμματος.

ΠΟΛΛΑ ΤΑ NIVA ΚΑΙ ΠΑΛΙ :lol: KAI O NIVAρχηγός Metalaxe παρών :lol: :lol:

Υ.Γ.: Μοναδική επιφύλαξη η καλή υγεία του Bill αφού με τα παιδιά δεν μπορείς να κάνεις ασφαλείς προβλέψεις !!


η βοηθεια ειναι παντα δεδομενη απλα φροντισε να υπαρχει ρουχισμος που να ανταποκρινεται στις καταστασεις! γαλοτσες απαραιτητες! βραδυνο ενδυμα (ιδιαιτερα για τις κυριες)δεν ειναι απαραιτητο αλλωστε εκει δεν εχει βραδυνη ζωη!

το προγραμμα! κατ αρχας να πω οτι δεν ειμαστε οργανωμενη εκδρομη αρα βαζω καποιες ιδεες κατω και το συζηταμε! 2 πραγματα μονο ειναι μη διαπραγματευσιμα
1 η ασφαλεια των παιδιων που εχουμε μαζι αρα αμα τα πραγματα αγριεψουν πολυ εναλλακτικη διαδρομη( ξερω και τετοιες)
2 σε συγκεκριμενη τοποθεσια που θα περασουμε και ειναι ιδιαιτερου καλλους επισκεψη (αν ειναι δυνατον κατι τετοιο) μονο με τα ποδια και οχι με τα τουτου!

προτεινω λοιπον
αναχωρηση απο ραφηνα σαββατο πρωι στις 8.15 (πρεπει να ειμαστε εκει στις 7.45) φτανουμε μαρμαρι στις 9.30 παμε πραγματα ξενοδοχειο! πειτε ποιοι θα χρειαστουν και 3ο κρεββατι στο δωματιο για να δω τι μπορω να κανονισω.
οδικως προς καρυστο παταμε χωμα γυρω στις 10.30 ΞΕΚΙΝΑΕΙ η περιπετεια! περιπου 50 χλμ χωμα με πιο δυσκολα κομματια τα πρωτα 20 και τα τελευταια 10 χλμ. θα χρειαστουμε (αναλογως δυσκολιων) 5-6 ωρες για να φτασουμε στον στοχο μας που ειναι¨
EΞΑΙΡΕΤΑ ΜΠΡΙΖΟΛΑΚΙΑ ΣΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΣΙ γυρω στις 4-4.30. θα συνενοηθω με την ταβερνα να ειναι ανοιχτα και να μας περιμενει.

ακολουθως ξενοδοχειο στο μαρμαρι αλλοι ξεκουραση και οποιοι θενε καφε στα τοπικα καφενεια. για το βραδυ μπορουμε να παμε καρυστο (ψητο χταποδακι και ουζακι) η για τους σκληροπυρηνικους μπορω να κανονισω νυχτερινη διαδρομη.φλαταδουρα και καταβαση σε παραλια στο αιγαιο!!!! χωμα και προβολεις!!!!

εχω επισης διαδρομες για κυριακη πρωι ακρως ακρως ενδιαφερουσες(νερακια και λασπουλες) αλλα ασ τα συζητησουμε απο κοντα εκει βλεποντας σε τι κατασταση ειμαστε το σαββατο. προτεινω αναχωρηση κυριακη απογευμα με το πλοιο των 4.30 το απογευμα
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό tazmania » 11 Νοέμ 2003, 01:25

Θοδωρή προσπαθώ να σου στείλω ένα msg για την εκδρομή αλλά δεν μπορώ. Στείλε εσύ ένα να σου κάνω reply να δούμε εαν θα έρθει. Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tedos » 11 Νοέμ 2003, 09:17

Μπορει να βιαζομαι απλως αλλα δεν εχω δει ακομη δηλωση συμμετοχης του friar!!! τι χωρις το playmobil θα παμε???? :shock: :shock:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό tedos » 11 Νοέμ 2003, 09:21

tazmania έγραψε:Θοδωρή προσπαθώ να σου στείλω ένα msg για την εκδρομή αλλά δεν μπορώ. Στείλε εσύ ένα να σου κάνω reply να δούμε εαν θα έρθει. Ευχαριστώ


οκ εστειλα (ελπιζω σωστα γιατι δεν το εχω ξανακανει) παντως οτι θες εχεις το κινητο μου
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Επόμενο

Επιστροφή στο Κεντρική & Νότια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 49 επισκέπτες