Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Χρειάζομαι Οδηγίες

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Χρειάζομαι Οδηγίες

Δημοσίευσηαπό Shineray » 18 Νοέμ 2008, 00:41

Καλησπέρα σε όλους.

Εδώ και 15 ημέρες είμαι κάτοχος μιας Shineray STIXE 250 (έκανα απόπειρα να κάνω upload φωτογραφία της από την ιστοσελίδα της shineray, αλλά δεν ξέρω αν τα κατάφερα). Στην Ελλάδα εισάγεται από την εταιρεία Γιαννούλας και λέγεται YMC 250 Streetfighter. Την εισήγαγα καινούργια από τη Γερμανία, αντικατέστησα τα λάστιχα δρόμου από χωμάτινα και την έβγαλα τα 2 τελευταία σαββατοκύριακα για βόλτα στο δάσος της Πάνηθας. Καταπληκτική εμπειρία, αν εξαιρέσει κανείς ότι δεν είχα παρέα.

Θα ήθελα λοιπόν από εσάς, που ασχολείστε περισσότερο καιρό με το σύγκεκριμένο χώρο, μερικές συμβουλές που αφορούν στη συντήρησή της (περίοδος αλλαγής λαδιών, φίλτρων κτ.λ.) καθώς και πρακτικές οδηγίες για σκληρές χωμάτινες διαδρομές όπως π.χ. ιδανική πίεση ελαστικών, ιδανική ρύθμιση εμπρός και πίσω ρυθμιζόμενων αμορτισέρ (έχουν αλενόβιδες αλλά δεν ξέρω με ποια φορά περιστροφής σκληραίνουν ή μαλακώνουν) κ.τ.λ.

Κάθε βοήθεια ευπορόσδεκτη και κάθε ερώτηση επίσης.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Άβαταρ μέλους
Shineray
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2008, 00:06
Τοποθεσία: ΠΑΡΝΗΘΑ, ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό G@rret » 19 Νοέμ 2008, 20:57

Πρωτα απ όλα καλως ήρθες στην παρέα!!!!και δεύτερον μια και την πήρες απ γερμανια δεν μας λες τη διαδικασια τιμες κτλπ γιατι εγω βλεπω για raptorα απο εκει.απο συμβουλη εχω να σου πω...προσεχε τις σκουριες ατοιμο πραγμα....
:lol: :lol: :lol: :lol:
Έγω κανονικά οδηγούσα η κολώνα ήταν στον δρόμο μου.....
Άβαταρ μέλους
G@rret
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 16 Σεπ 2007, 16:26
Τοποθεσία: σε βάρκα

Δημοσίευσηαπό stoi67 » 06 Ιαν 2009, 19:40

γεια σας παιδια.Πηρα πριν 2 βδομαδες την sym 600.Μου εχει σπασει τα νευρα να χαζοσβηνει.Μηπως ετυχε και σε καποιον απο εσας? και εαν ναι τι κανατε ? βρηκατε λυσει? ΒΟΗΘΕΙΑ.......
Άβαταρ μέλους
stoi67
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 06 Ιαν 2009, 19:32


Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 19 επισκέπτες