Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ACCESSORIES

Συντονιστής: SUVord

ACCESSORIES

Δημοσίευσηαπό juan » 29 Ιαν 2004, 14:58

Υπάρχουν αρκέτες ιδέες για extra καλούδια του Maverick

http://www.escapestore.com
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

Δημοσίευσηαπό maverickman » 12 Φεβ 2004, 14:47

ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ ΕΔΩ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΤΙ ΜΑΒΕΡΙΚ ΜΕ ΛΑΣΠΩΤΗΡΕΣ ΜΑΝΙΣΙΟΥΣ... ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΙΠΟΤΕ?
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 12 Φεβ 2004, 22:50

Να χαιραιτησω τον συντοπιτη maverickman.Να σε ρωτησω αν οι photo που εχεις στο forum ειναι στο κατω μερος του Χορτιατη στο δρομο με τα λουκια.Αν ειναι εκει-οπως μου φανηκε-τοτε μπραβο...
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό maverickman » 13 Φεβ 2004, 07:40

MAVERICKios έγραψε:Να χαιραιτησω τον συντοπιτη maverickman.Να σε ρωτησω αν οι photo που εχεις στο forum ειναι στο κατω μερος του Χορτιατη στο δρομο με τα λουκια.Αν ειναι εκει-οπως μου φανηκε-τοτε μπραβο...


ΠΕΡΝΕΙΣ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΑΡΔΑΜΕΡΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΝΕΒΑΙΝΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΕΡΑΙΕΣ

ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΝΕΟΥ ΥΛΙΚΟΥ( ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΦΙΛΜ) ΧΑΙΡΕΤΩ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ.
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 13 Φεβ 2004, 11:47

Χαιρετώ τους συμπατριώτες. Να κανονίσουμε συνάντηση!!!!!
Ξέρετε κανενα καταστημα εδώ με αξεσουαρ για 4Χ4? Εσεις έχετε βάλει τίποτα εξτρα(ποδιες, αναρτήσειςκλπ) ?
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 13 Φεβ 2004, 21:43

xtrail έγραψε:Χαιρετώ τους συμπατριώτες. Να κανονίσουμε συνάντηση!!!!!
Ξέρετε κανενα καταστημα εδώ με αξεσουαρ για 4Χ4? Εσεις έχετε βάλει τίποτα εξτρα(ποδιες, αναρτήσειςκλπ) ?


Γα συνάντηση μέσα για μέσα ειμαστε δυο(ο αλλος ειναι pyrosbesths-kia) αλλα και δεκα δυο ακομα καλυτερα

οσο για εξτρα το προηγουμενο ΣΚ περασα μανισιους λσπωτηρες (οταν το πηρα δεν ειχαν και σημερα μετα απο μια μηχανικη περιπετεια που ειχα (ακους juan?) ειμαι ετοιμος να δοκιμασω την ποδια που εβαλα με σκοπο οχι τοσο να προφυλαξω την μηχανη απο χτυπηματα οσο απο παρα πολλα νερα που βρεχαν ολο το εσωτερικο του

για να δουμε για να δουμε....
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 13 Φεβ 2004, 22:48

Σωστος,maverickman,καταλαβα,εννοουμε το ιδιο μερος και εχει ενδιαφερον,ειδικα τωρα.Αν κανονιστει κατι απο τους "βορειους"ειμαι μεσα,χαιρετω και τον xtrail.
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό juan » 14 Φεβ 2004, 00:33

maverickman έγραψε:οταν το πηρα δεν ειχαν και σημερα μετα απο μια μηχανικη περιπετεια που ειχα (ακους juan?) ειμαι ετοιμος να δοκιμασω την ποδια που εβαλα με σκοπο οχι τοσο να προφυλαξω την μηχανη απο χτυπηματα οσο απο παρα πολλα νερα που βρεχαν ολο το εσωτερικο του

για να δουμε για να δουμε....




Καλά έκανες με την ποδιά πράγματι προστατεύει αλλα οι λασποτήρες τι προσφέρουν ?

Εγω για την ποδιά είμαι δυστακτικός γιατι φοβάμαι μην αλλάξει η συμπεριφορά του αυτοκινήτου λόγω βάρους ....
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 14 Φεβ 2004, 18:15

Η ποδια,παιδια κανει καλη δουλεια,ειδικα για maverick νομιζω οτι χρειαζεται για να κινησε λιγο πιο ανετα.Δεν επηρεαζει οδικη συμπεριφορα,το μονο που σκεφτομαι ειναι μηπως ανεβαζει θερμοκρασιες ο χωρος του κινητηρα λογω της μεγαλης καλυψης απο κατω.Προτεινω να κρατηθουν τα μανισια πλαστικα,αν και αυτο σε περιοριζει στο υψος,επεισης εγω εχω και καποιους τριγμους,ισως επρεπε να μπει κατι σαν ροδελα στα σημεια στηριξης Νομιζω παντως οτι αξιζει σαν κοστος.Για τους λασποτηρες,η αληθεια ειναι πως χρειαζοντε,αλλα εκτος δρομου ενοχλουν και σπανε και σχετικα ευκολα(συνηθως) :D :D 8)
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 14 Φεβ 2004, 18:32

xtrail έγραψε:Χαιρετώ τους συμπατριώτες. Να κανονίσουμε συνάντηση!!!!!
Ξέρετε κανενα καταστημα εδώ με αξεσουαρ για 4Χ4? Εσεις έχετε βάλει τ
ίποτα εξτρα(ποδιες, αναρτήσειςκλπ) ?
Γεια χαρα,συντοπιτη.Ελπιζω να καταφερουμε να τα πουμε και σε κανενα βουνο απο κοντα,οσο για καταστηματα με αξεσουαρ......σκοταδι εδω,ολα ειναι Αθηνα.Υπαρχει κατι,θα βρω τηλ. και διευθ. και στα δινω(για ποδιες,λαστιχα ναι-για αναρτησεις για μας.....χλωμο,δεν ασχολουντε)
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό maverickman » 15 Φεβ 2004, 09:39

juan έγραψε:
maverickman έγραψε:οταν το πηρα δεν ειχαν και σημερα μετα απο μια μηχανικη περιπετεια που ειχα (ακους juan?) ειμαι ετοιμος να δοκιμασω την ποδια που εβαλα με σκοπο οχι τοσο να προφυλαξω την μηχανη απο χτυπηματα οσο απο παρα πολλα νερα που βρεχαν ολο το εσωτερικο του

για να δουμε για να δουμε....




Καλά έκανες με την ποδιά πράγματι προστατεύει αλλα οι λασποτήρες τι προσφέρουν ?

Εγω για την ποδιά είμαι δυστακτικός γιατι φοβάμαι μην αλλάξει η συμπεριφορά του αυτοκινήτου λόγω βάρους ....


λοιπον η ποδια εχει κανει δουλεια το αποτελεσμα θα το χαρακτηριζα εξοχως ικανοποιτικο.Πέρασε ολα τα δυσκολα σημεια και χωρισ να ειμαι υπερβολικος δεν κατάλαβε απολύτως τιποτα.Στα μειον θα σημειωνα την αυξηση λιγο του θορυβου κυριως πανω απο τισ 4000 rpm αλλα παγματικα ειναι κατι που δεν με απασχολει τα λαστιχα πιθανον να ακουγονται πιο πολυ.θεμα βαρους φιλε γιαννη δεν βρισκω ειναι μισο τετραγωνικο λαμαρινα το παχος μου διαφευγει αυτη την στιγμη

Οσο για τους λασπωτηρες τα AT/R πεταν πολυ πραμα κυριως στους πισω αλλα και στην περιοχη της εμπρόσ πορτας κατω απο τον καθρέπτη ετσι αναγκαστηκα-σχεδόν- να τους βαλω.
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 15 Φεβ 2004, 10:18

Η ποδιά μπήκε μπροστά? Είναι της εταιρίας ή άλλη ή την εφτιαξες μόνος?Κόστος?
Πήρε το μάτι μου ένα Maverick στο Πανόραμα με M/T και κεραία CB...κανενός από εδώ? Τα λάστιχα του έδιναν αρκετά ωραία όψη (εκτός από κίνηση!!!)
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 15 Φεβ 2004, 10:53

xtrail έγραψε:Η ποδιά μπήκε μπροστά? Είναι της εταιρίας ή άλλη ή την εφτιαξες μόνος?Κόστος?
Πήρε το μάτι μου ένα Maverick στο Πανόραμα με M/T και κεραία CB...κανενός από εδώ? Τα λάστιχα του έδιναν αρκετά ωραία όψη (εκτός από κίνηση!!!)


NAI ΜΠΡΟΣΤΑ
ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗ ΦΟΡΝΤ ΤΟΥΣ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΚΟΙΤΟΥΝ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΚΑΤΑΜΕΣΗΜΕΡΟ.

CB ΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ!
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό juan » 15 Φεβ 2004, 11:23

maverickman έγραψε:NAI ΜΠΡΟΣΤΑ
ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗ ΦΟΡΝΤ ΤΟΥΣ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΚΟΙΤΟΥΝ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΚΑΤΑΜΕΣΗΜΕΡΟ.

CB ΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ!


:alright: Και εδω τα ίδια <<σε κοιτανε σαν να ήρθες από τον πλανήτη Άρη>>

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

Δημοσίευσηαπό MAVERICKios » 15 Φεβ 2004, 21:06

xtrail έγραψε:Η ποδιά μπήκε μπροστά? Είναι της εταιρίας ή άλλη ή την εφτιαξες μόνος?Κόστος?
Πήρε το μάτι μου ένα Maverick στο Πανόραμα με M/T και κεραία CB...κανενός από εδώ? Τα λάστιχα του έδιναν αρκετά ωραία όψη (εκτός από κίνηση!!!)
Μaverick μαυρο με Μ/Τ κεραια ψηλη VHF και στο Πανοραμα ειναι μαλλον σιγουρο οτι ημουν εγω,γιατι μενω και Πανοραμα,οποτε αν με ξαναδεις "ριξε" το συνθηματικο για να γνωριστουμε και απο κοντα.Τωρα οσο αφορα τις ποδιες,τη δικια μου την πηρα απο Αθηνα 230 ευρω :( και οχι πολυ καλη εφαρμογη στην τοποθετηση.Για την ωρα μιλαμε για ποδια μονο εμπρος,καλα θα ηταν να καλυπταμε και κατι παραπανω οπως αξονα μεταδοσης-εξατμιση-τεποζιτο αλλα στο maverick τουλαχιστον το βλεπω δυσκολο.Αυτα γεια χαρα Γιωργος :P
SUV + MT/S γιατι OFFειλεις να ΟΝειρευεσαι.....
Άβαταρ μέλους
MAVERICKios
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: 03 Ιαν 2004, 18:25
Τοποθεσία: Panorama-Thessaloniki

Επόμενο

Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 30 επισκέπτες