Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Το Χρονικό ενός προαναγγελθέντος ... Maverick 2.0 (MA03)

Συντονιστής: SUVord

Δημοσίευσηαπό helias » 21 Απρ 2006, 15:25

Κ Α Λ Ο
Π Α Σ Χ Α

σε όλους !!!!!!!


Υγεία και ότι άλλο επιθυμείται,
πάντα με προσοχή για να τα ξαναπούμε !!!!!!



:occasion5: :occasion5:
:occasion5: :occasion5:
:occasion5: :occasion5: :occasion5: :occasion5: :occasion5: :occasion5:
Έχουμε μέλλον πίσω μας !
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Δημοσίευσηαπό SUVord » 22 Απρ 2006, 00:45

Καλό Πάσχα σε όλους.
Φάτε,πιήτε,#&^#@,αλλά μην οδηγήτε.
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...

Δημοσίευσηαπό Santa » 04 Ιουν 2006, 00:55

Papagn τι γίνεται κανένα νέο απο το μέτωπο έχουμε?
Εσύ εξαφανίστηκες τελείως...

Πολύ ξεραήλα έχει πέσει στο ford topic τελευταία. Τί έγινε βρε παιδιά ολα καλά?
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό mavi » 11 Ιούλ 2006, 16:27

Το Mav το έχω ευχαριστηθεί όσο κανένα άλλο, όμως μου έχει βγάλει την ψυχή από τα συνεχόμενα προβλήματα που η Ford, τα καλύπτει από την εγγύηση μετά από απειλές και τσακωμούς:
1. Μόλις το αγόρασα βρήκα ένα κομμάτι δέρματος στο πίσω κάθισμα γρατζουνισμένο. Το άλλαξαν.
2. Έμεινα τρεις φορές από μίζα και με κουβάλησε η οδική βοήθεια για να την αλλάξουν τελικά. Είχε προηγηθεί επισκευή, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.
3. Έκανε θόρυβο στην εκκίνηση και μου άλλαξαν λουρί. Το πρόβλημα συνεχίστηκε και το Mav έχανε από ροπή. Άλλαξαν τον τεντωτήρα γιατί –λέει- το πήγα σε …λάσπες. Διορθώθηκε το πρόβλημα αλλά τώρα ο θόρυβος έχει αρχίσει να ξανακούγεται, χωρίς να έχει προηγηθεί …λασπόλουτρο.
4. Για το γνωστό τρέμουλο του τιμονιού στο φρενάρισμα, μου άλλαξαν τους μπροστινούς δίσκους, αλλά πλήρωσα τα τακάκια παρότι τα προηγούμενα ήταν καινούργια αλλά άχρηστα για τους καινούργιους δίσκους.
5. Το κελάιδισμα στο βολάν διορθώθηκε με σπρέι.
6. Στην πίσω δεξιά πόρτα έλειπε και λείπει ακόμα το πλαστικό stop. Περιμένω έναν χρόνο να το φέρουν και θα το πληρώσω τελικά γιατί λένε ότι εγώ το έχασα.
7. Τώρα δεν κουμπώνουν οι ταχύτητες και αν δεν μου αλλάξουν ότι χρειάζεται (δίσκος πλατό ή ότι άλλο) βλέπω να τους πηγαίνω στον συνήγορο του πολίτη ή σε ενώσεις καταναλωτών..
(Υ.Ζ. πάντως από οδηγική συμπεριφορά το Mav σκίζει και στην άσφαλτο και εκτός δρόμου).
Άβαταρ μέλους
mavi
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2006, 16:19

Δημοσίευσηαπό mavi » 11 Ιούλ 2006, 16:30

Το Mav το έχω ευχαριστηθεί όσο κανένα άλλο, όμως μου έχει βγάλει την ψυχή από τα συνεχόμενα προβλήματα που η Ford, τα καλύπτει από την εγγύηση μετά από απειλές και τσακωμούς:
1. Μόλις το αγόρασα βρήκα ένα κομμάτι δέρματος στο πίσω κάθισμα γρατζουνισμένο. Το άλλαξαν.
2. Έμεινα τρεις φορές από μίζα και με κουβάλησε η οδική βοήθεια για να την αλλάξουν τελικά. Είχε προηγηθεί επισκευή, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.
3. Έκανε θόρυβο στην εκκίνηση και μου άλλαξαν λουρί. Το πρόβλημα συνεχίστηκε και το Mav έχανε από ροπή. Άλλαξαν τον τεντωτήρα γιατί –λέει- το πήγα σε …λάσπες. Διορθώθηκε το πρόβλημα αλλά τώρα ο θόρυβος έχει αρχίσει να ξανακούγεται, χωρίς να έχει προηγηθεί …λασπόλουτρο.
4. Για το γνωστό τρέμουλο του τιμονιού στο φρενάρισμα, μου άλλαξαν τους μπροστινούς δίσκους, αλλά πλήρωσα τα τακάκια παρότι τα προηγούμενα ήταν καινούργια αλλά άχρηστα για τους καινούργιους δίσκους.
5. Το κελάιδισμα στο βολάν διορθώθηκε με σπρέι.
6. Στην πίσω δεξιά πόρτα έλειπε και λείπει ακόμα το πλαστικό stop. Περιμένω έναν χρόνο να το φέρουν και θα το πληρώσω τελικά γιατί λένε ότι εγώ το έχασα.
7. Τώρα δεν κουμπώνουν οι ταχύτητες και αν δεν μου αλλάξουν ότι χρειάζεται (δίσκος πλατό ή ότι άλλο) βλέπω να τους πηγαίνω στον συνήγορο του πολίτη ή σε ενώσεις καταναλωτών..
(Υ.Ζ. πάντως από οδηγική συμπεριφορά το Mav σκίζει και στην άσφαλτο και εκτός δρόμου).
Άβαταρ μέλους
mavi
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2006, 16:19

Δημοσίευσηαπό Santa » 12 Ιούλ 2006, 23:55

mavi έγραψε:Το Mav το έχω ευχαριστηθεί όσο κανένα άλλο, όμως μου έχει βγάλει την ψυχή από τα συνεχόμενα προβλήματα που η Ford, τα καλύπτει από την εγγύηση μετά από απειλές και τσακωμούς:
1. Μόλις το αγόρασα βρήκα ένα κομμάτι δέρματος στο πίσω κάθισμα γρατζουνισμένο. Το άλλαξαν.
2. Έμεινα τρεις φορές από μίζα και με κουβάλησε η οδική βοήθεια για να την αλλάξουν τελικά. Είχε προηγηθεί επισκευή, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.
3. Έκανε θόρυβο στην εκκίνηση και μου άλλαξαν λουρί. Το πρόβλημα συνεχίστηκε και το Mav έχανε από ροπή. Άλλαξαν τον τεντωτήρα γιατί –λέει- το πήγα σε …λάσπες. Διορθώθηκε το πρόβλημα αλλά τώρα ο θόρυβος έχει αρχίσει να ξανακούγεται, χωρίς να έχει προηγηθεί …λασπόλουτρο.
4. Για το γνωστό τρέμουλο του τιμονιού στο φρενάρισμα, μου άλλαξαν τους μπροστινούς δίσκους, αλλά πλήρωσα τα τακάκια παρότι τα προηγούμενα ήταν καινούργια αλλά άχρηστα για τους καινούργιους δίσκους.
5. Το κελάιδισμα στο βολάν διορθώθηκε με σπρέι.
6. Στην πίσω δεξιά πόρτα έλειπε και λείπει ακόμα το πλαστικό stop. Περιμένω έναν χρόνο να το φέρουν και θα το πληρώσω τελικά γιατί λένε ότι εγώ το έχασα.
7. Τώρα δεν κουμπώνουν οι ταχύτητες και αν δεν μου αλλάξουν ότι χρειάζεται (δίσκος πλατό ή ότι άλλο) βλέπω να τους πηγαίνω στον συνήγορο του πολίτη ή σε ενώσεις καταναλωτών..
(Υ.Ζ. πάντως από οδηγική συμπεριφορά το Mav σκίζει και στην άσφαλτο και εκτός δρόμου).


Μου αρέσει που λές οτι το εχεις ευχαριστηθεί....Βέβαια έχεις ευχαριστηθεί το σύνεργείο. Εκεί γνωρίζεις νέους ανθρώπους, κάνεις δημόσιες σχέσεις, μαθαίνεις για το βολάν, τις ταχύτητες, το δίσκοπλατώ κλπ.. :lol: :lol:

Νομίζω οτι είναι καιρός να το δίνεις......Αυτό έκανα και εγώ.....και ησύχασα....
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό ANDREAS2003 » 18 Ιούλ 2006, 12:54

Να σας ενημερώσω και εγώ για μια βλάβη που είχα την περασμένη εβδομάδα και συγκεκριμένα για ένα ρουλεμάν στον εμπρός δεξί τροχό το οποίο και επισκεύασα με κόστος 120€ μαζί με την εργασία. Τα συμπτώματα ήταν έντονο βουητό στο μπροστά και δεξιά μέρος του κινητήρα και η διάγνωση όπως είπα ρουλεμάν. Καλό καλοκαίρι και καλές διακοπές.
ANDREAS2003
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2003, 10:07
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ, ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό Santa » 02 Μαρ 2008, 00:51

Δύο χρόνια ερωτευμένος....
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό karanti » 02 Μαρ 2008, 14:34

Santa έγραψε:Δύο χρόνια ερωτευμένος....


αν θυμαμαι καλα και με το maverick ερωτευμενος ησουν (mavericklover).
σκεψου, μετα απο 2 χρονια που θα αλλαξεις αυτoκινητο, τι θε "σερνεις" στο santa.....
Άβαταρ μέλους
karanti
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 17 Μαρ 2006, 16:38

Δημοσίευσηαπό Santa » 02 Μαρ 2008, 15:03

karanti έγραψε:
Santa έγραψε:Δύο χρόνια ερωτευμένος....


αν θυμαμαι καλα και με το maverick ερωτευμενος ησουν (mavericklover).
σκεψου, μετα απο 2 χρονια που θα αλλαξεις αυτoκινητο, τι θε "σερνεις" στο santa.....


Τον πρώτο χρόνο ήμουν ερωτευμένος με το Maverick. Τον δεύτερο το πουλησα....
To Santa δεν με απασχόλησε ποτέ με αστοχίες υλικού κλπ. Δεν είχα το παραμικρό τρίξιμο. Αν μου κάνει τα ίδια όπως το Maverick φυσικά και θα του σούρω τα εξαμάξης!!
Η διαφορά τώρα είναι οτι έχω ένα μέτρο σύγκρισης και μπορώ να συγκρίνω...
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό helias » 03 Μαρ 2008, 16:14

Ο γερανός δίπλα είναι από αυτούς που μαζεύουν τα αυτοκίνητα για παλιοσίδερα; χι χι χι χι!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ούστ παλιοκατάσκοπε!!!!!! μου έβαλες αλυσίδες και στα τέσσερα για δυο ποντάκια χιόνι ! Ούστ !!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Έχουμε μέλλον πίσω μας !
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 30 επισκέπτες