Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Το Χρονικό ενός προαναγγελθέντος ... Maverick 2.0 (MA03)

Συντονιστής: SUVord

Γειά σου Παναγιώτη

Δημοσίευσηαπό PAPAGN » 04 Απρ 2006, 23:46

Santa έγραψε:Papagn,
Έχουμε καμιά εξέλιξη? Με το Mav σου?


Οχι ακόμα. Αργούμε. Χθές πήρα τον αξονα από την Οτολινκ στην Μετ/ση (τον πλήρωσα 1.217 ευρώ) και τον πήγα ο ίδιος στο Κεντρικό τους στην Εθνική. Ολοι και ειδικά ο υπεύθυνος του συνεργείου άψογη συμπεριφορά. Ελπίζω εδώ να βρώ την ησυχία μου όσον αφορά σέρβις και λοιπά στο μέλλον. Ο άξονας που πήρα δεν έχει καμία σχέση μ αυτόν που έχει το αυτοκίνητο. Ηρθε από Γερμανία βαμμένος μαύρος (τον άνοιξα για να τον δώ) και όλοι οι σύνδεσμοι έλαμπαν. Δεν υπάρχει περίπτωση να ξανασκουριάσει. Τώρα γιατί οι άλλοι και η ΦΜΕ έλεγαν ότι είναι το κράμα των μετάλλων , ότι όλα τα αυτ/τα είναι έτσι και ότι αν βάλουν καινούργιο άξονα σε έξι μήνες θα σκουριάσει, ακόμη δεν το έχω καταλάβει. Από το φόρουμ βλέπω ότι πολλοί φίλοι και εσύ δεν είχατε σκουριές. Την Παρασκευή έχω ραντεβού για την αλλαγή σε άξονα, ψαλίδια, ακρόμπαρα. Συνολικά 2.000 ευρώ. Ολες οι εργασίες για να γίνει το αυτοκίνητο όπως έπρεπε να είναι την στιγμή που το αγόρασα είναι 6.500 ευρώ. Κάνω μόνο τα απαραίτητα για να νιώθω ασφαλής. Από κει και πέρα την άλλη βδομάδα καταθέτουμε την αγωγή . Επίσης στην Θεσ/κη πήγα στο ΚΕΠΚΑ (Κέντρο Προστασίας Καταναλωτή) που είμαι μέλος και θα τους στείλω και όλο στο στόρι και τα έγγραφα που έχω για να ασχοληθούν κι αυτοί. Αν και τώρα από την στιγμή που πλήρωσα όλα θα κριθούν στα Δικαστήρια.
Εσύ τι έγινε με το Σάντα φέ? Πότε το παίρνεις? Πόλύ ωραίο αμάξι. Και το προηγούμενο πολύ ωραίο . Μ άρεσε πολύ . Αλλά άλλαζε μοντέλο κι έκαιγε πολύ. Και ήταν κι αυτή η ουτοπία της αξιοπιστίας , που επικρατεί, που εγώ την πλήρωσα ακριβά. Δεν έχω ακούσει κανέναν με Χιουντάι να έχει πρόβλημα! Διάβασα πολύ καλά σχόλια στο Θέμα της Κυριακής. Πάρα πολύ καλά επίσης σχόλια ακούω και για το Vitara. Ειδικά για την τετρακίνηση. Τελικά το θέμα της τετρακίνησης είναι σημαντικό.

Μ αυτόν τον Vito είδα ότι τα πήρες!!!
Άβαταρ μέλους
PAPAGN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 10 Φεβ 2006, 10:47

Re: Γειά σου Παναγιώτη

Δημοσίευσηαπό Santa » 05 Απρ 2006, 00:04

PAPAGN έγραψε:
Santa έγραψε:Papagn,
Έχουμε καμιά εξέλιξη? Με το Mav σου?


Οχι ακόμα. Αργούμε. Χθές πήρα τον αξονα από την Οτολινκ στην Μετ/ση (τον πλήρωσα 1.217 ευρώ) και τον πήγα ο ίδιος στο Κεντρικό τους στην Εθνική. Ολοι και ειδικά ο υπεύθυνος του συνεργείου άψογη συμπεριφορά. Ελπίζω εδώ να βρώ την ησυχία μου όσον αφορά σέρβις και λοιπά στο μέλλον. Ο άξονας που πήρα δεν έχει καμία σχέση μ αυτόν που έχει το αυτοκίνητο. Ηρθε από Γερμανία βαμμένος μαύρος (τον άνοιξα για να τον δώ) και όλοι οι σύνδεσμοι έλαμπαν. Δεν υπάρχει περίπτωση να ξανασκουριάσει. Τώρα γιατί οι άλλοι και η ΦΜΕ έλεγαν ότι είναι το κράμα των μετάλλων , ότι όλα τα αυτ/τα είναι έτσι και ότι αν βάλουν καινούργιο άξονα σε έξι μήνες θα σκουριάσει, ακόμη δεν το έχω καταλάβει. Από το φόρουμ βλέπω ότι πολλοί φίλοι και εσύ δεν είχατε σκουριές. Την Παρασκευή έχω ραντεβού για την αλλαγή σε άξονα, ψαλίδια, ακρόμπαρα. Συνολικά 2.000 ευρώ. Ολες οι εργασίες για να γίνει το αυτοκίνητο όπως έπρεπε να είναι την στιγμή που το αγόρασα είναι 6.500 ευρώ. Κάνω μόνο τα απαραίτητα για να νιώθω ασφαλής. Από κει και πέρα την άλλη βδομάδα καταθέτουμε την αγωγή . Επίσης στην Θεσ/κη πήγα στο ΚΕΠΚΑ (Κέντρο Προστασίας Καταναλωτή) που είμαι μέλος και θα τους στείλω και όλο στο στόρι και τα έγγραφα που έχω για να ασχοληθούν κι αυτοί. Αν και τώρα από την στιγμή που πλήρωσα όλα θα κριθούν στα Δικαστήρια.
Εσύ τι έγινε με το Σάντα φέ? Πότε το παίρνεις? Πόλύ ωραίο αμάξι. Και το προηγούμενο πολύ ωραίο . Μ άρεσε πολύ . Αλλά άλλαζε μοντέλο κι έκαιγε πολύ. Και ήταν κι αυτή η ουτοπία της αξιοπιστίας , που επικρατεί, που εγώ την πλήρωσα ακριβά. Δεν έχω ακούσει κανέναν με Χιουντάι να έχει πρόβλημα! Πολύ καλά σχόλια ακούω και για το Vitara.

Μ αυτόν τον Vito είδα ότι τα πήρες!!!


Ελπίζω να έχεις αισιο τέλος με την ιστορία του Mav.
Εγώ παρόλο που είμαι εδώ και δυο μέρες <ποδαράτος> με δανεικά αυτοκίνητα μιά απο την εταιρεία μου, μια της γυναίκας μου, μια του πατέρα μου νιώθω ανακουφισμένος που το ξεφορτώθηκα. Ασε που με παιρνουν ακόμα απο τις αγγελίες τηλέφωνο...μεγάλη ζήτηση βρε παιδί μου...
Το Santa fe το παίρνω αν όχι αυτην την Παρασκευή την Δευτέρα το αργότερο. Έχω δεί το αυτοκίνητο είναι ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙ και χωρίς σκουριές απο κάτω!!. Ανυπομονώ πως και πώς !
Τώρα για τον Vito άσε συγκρατήθηκα με τσάντισε παρα πολυ....
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Θα μας πεις εντυπώσεις.

Δημοσίευσηαπό PAPAGN » 05 Απρ 2006, 00:31

Αντε με το καλό. Περιμένουμε εντυπώσεις.

Αφού μπόρεσες και συγκρατήθηκες πάλι καλά.

Πολύ καλό αυτό με την ζήτηση. Μακάρι. Ελπίζω εκεί τουλάχιστον να φερθούν εντάξει και να ξεμπερδέψω γρήγορα. Ελπίζω να μην κάνουν πράξη τις απειλές τους για καθυστέρηση (5 χρόνια) κλπ γιατί θα τα πάρω στο κρανίο . Ειλικρινά μ έχει απογοητεύσει πάρα πάρα πολύ η όλη συμπεριφορά των δύο εταιρειών αλλά και το αυτοκίνητο. Σκέψου τώρα μου κολλάει πάρα πολύ το πεντάλ του γκαζιού. Κάπου μαγκώνει. Ενώ πρέπει να επιταχύνω το γκάζι δεν πατιέται και μπορεί κανείς να κολλήσει πίσω μου. Μετά αναγκάζομαι να το πατήσω δυνατά και μπορεί να κολλήσω στον μπροστινό. Κάτι για πεταλούδες μου είπανε. Αυτό δεν μου χει ξανατύχει με αυτοκίνητο πάντως. Το οδηγώ και μου σπάει τα νεύρα. Εμπλεξα πολύ άσχημα. Κι από συνεργείο σε συνεργείο. Την Παρασκευή θα το δούνε κι αυτό. Ελπίζω να τους ξεφορτωθώ γρήγορα. Η μέρα που θα το πουλήσω θα είναι μία από τις καλύτερες της ζωής μου.

Από την Οτολινκ μου είχαν πει αρχικά να μου δώσουν αυτ/το γιατί θα έμενε μέσα Σαβ/κο και σε θυμήθηκα. Ολα τα Φόρντ είχες οδηγήσει. Τελικά μάλλον θα το κάνουν αυθημερόν. Ετσι κι αλλιώς όμως δεν θα έπαιρνα αυτ/το. Ασε.....ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
PAPAGN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 10 Φεβ 2006, 10:47

Δημοσίευσηαπό Santa » 08 Απρ 2006, 19:01

Πολλή ησυχία έχει πέσει τώρα τελευταία στο Forum της Ford.
Δεν αντιμέτωπίζετε κανένα πρόβλημα?
Μακάρι....

8) 8)
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό mavlover » 08 Απρ 2006, 20:39

Προς Παναγιώτη: Καλά έχω μπερδευτεί τελείως, Τελικά τι αμάξι έχεις santa or rav4?
Προς papagn: Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να παίζω με τον πόνο σου, κατανοώ πλήρως το τρέξιμο σου όλο αυτό το καιρό ΑΛΛΑ θεωρώ έως και γελοίο σε κάθε δημοσίευση σου να λές τα ίδια και τα ίδια. Η ΠΛΕΙΟΝΟΤΗΤΑ των ιδιοκτητών μαβερικ είναι απολύτως ευχαριστημένοι με το αυτοκίνητο τους, η φορντ κάνει τρελές πωλήσεις , η μεταπωλήσεις φτάνουν τα νούμερα του cherokee και και και.. Δεν καταλαβαίνω γιατί αυτή τη συνεχή αποτροπή και την υβριστική διαθεση προσπαθείς να τη περάσεις στα υπόλοιπα μέλη.... ΑΥΤΑ!!!!!!!
Οι γυναίκες και οι μηχανές έχουν πίκρες και χαρές....!!!! Μπαμπά μην τρέχεις
mavlover
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 06 Σεπ 2004, 00:02

Δημοσίευσηαπό Santa » 08 Απρ 2006, 21:16

mavlover έγραψε:Προς Παναγιώτη: Καλά έχω μπερδευτεί τελείως, Τελικά τι αμάξι έχεις santa or rav4?
Προς papagn: Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να παίζω με τον πόνο σου, κατανοώ πλήρως το τρέξιμο σου όλο αυτό το καιρό ΑΛΛΑ θεωρώ έως και γελοίο σε κάθε δημοσίευση σου να λές τα ίδια και τα ίδια. Η ΠΛΕΙΟΝΟΤΗΤΑ των ιδιοκτητών μαβερικ είναι απολύτως ευχαριστημένοι με το αυτοκίνητο τους, η φορντ κάνει τρελές πωλήσεις , η μεταπωλήσεις φτάνουν τα νούμερα του cherokee και και και.. Δεν καταλαβαίνω γιατί αυτή τη συνεχή αποτροπή και την υβριστική διαθεση προσπαθείς να τη περάσεις στα υπόλοιπα μέλη.... ΑΥΤΑ!!!!!!!


Mavlover,
Την Τριτη 11/04 παραλαμβάνω το Santa fe.
Ακυρωσα την παραγγελια του Rav4 γιατι δεν μου <έκανε> σαν αυτοκίνητο.
Θέλοντας να απαντήσω και για τον papagn θα πώ τα εξής:
Ευχομαι να μην μας τυχει ποτέ να έχουμε κανένας μας την ταλαιπωρία που είχε ο papagn με την αγορα καινούργιου αυτοκινήτου. Ευχομαι να μήν τυχουν σε κανένα μας τα προβλήματα που με έκαναν να πουλησω το mav άρον άρον. Είναι δικαιολογημένες και ανθρώπινες οι όποιες παρατηρήσεις και σχόλια ακόμα και αρνητικά...
Πρίν κρίνεις τους αλλους καλό θα ήταν να παίρνεις πρώτα τη θέση τους και μετά να κρίνεις....Σε ελεύθερη χώρα ζούμε και θα βρίσουμε και θα κρίνουμε και θα αποτρέψουμε και θα συμβουλεύσουμε...

Φιλικά
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό PAPAGN » 08 Απρ 2006, 23:50

Santa έγραψε:Πολλή ησυχία έχει πέσει τώρα τελευταία στο Forum της Ford.
Δεν αντιμέτωπίζετε κανένα πρόβλημα?
Μακάρι....

8) 8)



Ετυχε. Γιατί από προβλήματα Παναγιώτη ... πολλά πάρα πολλά. Πήγαινε στους 4 τροχούς Κατασκευαστές και μοντέλα στο φόρουμ της Φορντ να δεις τι τραβάει ένα παιδάκι ο Νασος 79 μ ένα Φιέστα. Πέρα από τ άλλα προβλήματα - δες τις φωτό με την σκουριά που έχει να πάθεις- του έχει βγάλει ένα σωρό προβλήματα και τώρα στα 22.000 χλμ του έβγαλε και δίσκο. Εχει τρελαθεί ο άνθρωπος. Ασε από συμπεριφορά οι κύριοι εκεί στα Χανιά. Κι εσύ απ ότι θυμάμαι αλλά και πολλοί άλλοι φίλοι με Μάβερικ είχαν πρόβλημα με δίσκο με πολύ λίγα χλμ. Εγώ ποτέ δεν άλλαξα δίσκο κάτω από 100.000 χλμ. Αν μου βγάλει και δίσκο κάτω από 70.000 χλμ θα γίνει της π..όπης. Τελικά σε όλα τα μοντέλα της Φορντ υπάρχει πρόβλημα με τους δίσκους ? ή οι κάτοχοι Φορντ είναι τόσο κακοί οδηγοί??!!


Αγαπητέ Μαβ..... χαίρομαι που ανήκεις στην πλειονότητα των ευχαριστημένων. Εγώ είμαι στην μειοψηφία των δυσαρεστημένων. Αλοίμονο αν όλοι ήταν ευχαριστημένοι. Υπάρχουμε κι εμείς οι "δύστροποι". Λες να έχουμε προηγούμενα με την Φορντ? Μην τρελαθούμε!! Πήγαινε σε άλλες ενότητες να δεις πόσα προβλήματα έχουν οι κάτοχοι Μάβερικ (έστω και η μειοψηφία)! Με το ζόρι να επιβάλεις την άποψη σου ότι όλα είναι ρόδινα??? Δικτατορία έχουμε? Συζήτηση κάνουμε!! Κι εγώ αν δεν είχα σκουριές όπως ο Ηλίας και άλλοι φίλοι και εκδορές στα τζάμια ευχαριστημένος θα ήμουν. Ας τα έφτιαχναν (γιατί δεν φταίω εγώ γι αυτά) να έγραφα τα καλύτερα. Τι θέλεις να έχω προβλήματα να τρέχω από συνεργείο σε συνεργείο και να γραφω όλα καλά κι όλα ωραία ή τρία πουλάκια κάθονται?? Εχω να γράψω και γράφω αν δεν είχα δεν θα γραφα. Ισα ίσα θα σχολίαζα θετικά. Αν έμπαινα και στο φόρουμ γιατί δεν νομίζω!!!
Και δεν συμφωνω με την άποψη για τρελές πωλήσεις (στην Ελλάδα ίσως τώρα λόγω προσφορών). Για να δεις τι γίνεται σε διεθνές επίπεδο , πήγαινε στο site www.autopress.gr να διαβάσεις τα προβλήματα , τις απολύσεις και τις προσπάθειες αναδιάρθρωσης που κάνει η Φόρντ. Δεν έχω ιδία άποψη. Πάντα κατά τα αναφερόμενα από το σάιτ.
Αλήθεια την υβριστική διάθεση που την είδες? Επαναλαμβάνω επίσης ότι σε καμία περίπτωση δεν αποτρέπω κανέναν , απλά είπα στους φίλους του φόρουμ να τα ψάχνουν στην παραλαβή και να κοιτάνε αν έχουν σκουριά κι από κει και πέρα ας κάνουν ότι θέλουν. Κι ούτε προσπαθώ να περάσω τίποτε σε κανένα μέλος. Ο καθένας είναι αυτόνομος. Αλλος έχει προβλήματα με το αυτοκίνητο, άλλος είναι μέτρια ικανοποιημένος, άλλος είναι πολύ ικανοποιημένος, άλλος είναι πολύ χαρούμενος ... κι άλλος είναι εντελώς χαζοχαρούμενος. ΑΥΤΑ!!!! ...

Παναγιώτη, τον πυροσβεστήρα. Ενεργητικότητα στο φόρουμ δεν ήθελες?
Τελευταία επεξεργασία από PAPAGN και 15 Σεπ 2006, 21:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
PAPAGN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 10 Φεβ 2006, 10:47

Δημοσίευσηαπό helias » 09 Απρ 2006, 15:40

Φίλε PAPAGN, συμφωνώ απόλυτα με τη συμπεριφορά σου. Έχεις δίκιο που τα έχεις πάρει χοντρά, δεν είναι και λίγα αυτά που σου έχουν τύχει :alright: . Δεν πιστεύω στο μάτι, αλλά με αυτά που διαβάζω, μήπως σε έχουν ματιάσει ρε φίλε , δεν είναι δυνατόν :banging: , αυτό το αυτοκίνητο δεν σε θέλει, άκου έμεινε ανοιχτή η τάπα ;;;;;;, τώρα τί γνώμη έχεις για το συγκεκριμένο συνεργείο ; Θα μου πείς συμβαίνουν αυτά, καλά αλλά σ΄ εσένα συμβαίνουν όλα μαζί.
Η αλήθεια είναι ότι όπως εγώ , ο φίλος mavlover, αλλά και άλλοι γνωστοί και φίλοι μου που έχουν Μαβ, γενικά είναι ευχαριστημένοι. Κάποιος όπως σου έγραψα είχε πρόβλημα με τηνπεταλούδα του γκαζιού, άλλου του έφυγε η σύνδεση από το λαστιχάκι που στέλνει νερό στο πίσω πιτσιλιστήρι και έτρεχε νερό από τον ουρανό, δες γκαντεμιά ο άνθρωπος (του άλλαξαν και τον ουρανό), αλλά ποτέ όλα μαζί, μπά κάτι συμβαίνει με σένα και το αυτοκίνητο. :evil: :evil: :evil: :evil:

Φίλε Santa, μπαίνει άνοιξη τώρα και έτσι ανοιγόμαστε και εμείς προς τας εξοχάς, που καιρός για γκρίνιες. Εύχομαι με το καλό μόλις το παραλάβεις να ξεχυθείς και εσύ, αντε να δούμε τότε θα σου μένει καιρός για Forum ; Όσο για το ΜΑΒ, πράγματι έχει καλή μεταπωλητική αξία, γιατί έχει καλή φήμη όπως έχω ξαναπεί. Ναι Papagn,το ξέρω ότι διαφωνείς αλλά τι να κάνουμε ; Όταν ήθελα να πουλήσω το Audi Α4, αγανάκτησα και ο ξάδελφος πούλησε το Hundai σε δυό μέρες την τιμή που ήθελε :crazy:

Φίλε Mavlover, ξέρω πολύ καλά ότι τα λόγια του papagn, σε στενοχωρούν και σε κουράζουν. Η αλήθεια είναι ότι μόλις πρωτοδιάβασα τις ζημιές ήθελα να πουλήσω εγώ το δικό μου μην αρχίσει τα ίδια, γιαυτό του σύστησα να το πουλήσει αυτός και παρεξηγήθηκα, άστον πιστεύω ότι ακολουθεί το δικό του δρόμο και σίγουρα έχει όλα τα δίκια με το μέρος του , δεν ξέρω σε ανάλογη περίπτωση πώς θα αντιδρούσαμε και εμείς. :wave:
[/u][/i]
Έχουμε μέλλον πίσω μας !
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Δημοσίευσηαπό Santa » 09 Απρ 2006, 19:13

Papagn, Να πας να κάνεις κανα ευχέλαιο σε κανα Παπά μπας και γλιτώσεις !!!
ΑΜΗΝ ΚΑΙ ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ....
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό PAPAGN » 09 Απρ 2006, 19:47

Santa έγραψε:Papagn, Να πας να κάνεις κανα ευχέλαιο σε κανα Παπά μπας και γλιτώσεις !!!
ΑΜΗΝ ΚΑΙ ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ....


Παναγιώτη θα πιάσει?!!!

Ηλία, για το συνεργείο , λόγω της πολύ καλής συμπεριφοράς τους, έχω καλή γνώμη. Ηταν ένα απλό ανθρώπινο λάθος που θα μπορούσε να συμβεί στον καθένα. Και ήταν κι ευγενέστατος ο μικρός. Αυτό όντως έτυχε. Και αν υπάρχει καλή συμπεριφορά βάζεις νερό στο κρασί και το ξεχνάς. Ευτυχώς όμως .. που δεν το καψα. Την πεταλούδα την έφτιαξαν. Της έριξαν κάτι και δεν κολλάει. Ελπίζω να μην το ξανακάνει.
Σε βλέπω και στο κλαμπ της φορντ. Τελικά η εγγύηση ισχύει αν βάλεις θερμόμετρο ή πλαφονιέρα κλπ?
Άβαταρ μέλους
PAPAGN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 10 Φεβ 2006, 10:47

Δημοσίευσηαπό helias » 10 Απρ 2006, 12:45

Αχ φίλε papagn, είδες τί μου κάνεις, :-k εσύ φταίς, ναί εσύ φταίς (με την καλή έννοια), "κάτσε λέω ο καψερός, να έχω σίγουρη την εγγύηση, γιατί μ΄ αυτά που έπαθε αυτός, δεν ξέρω τί μπορεί να μου συμβεί και εμένα στο μέλλον. :evil:
Για την πεταλούδα δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά είμαι λίγο επιφυλακτικός, ο φίλος δεν έλυσε το πρόβλημα αλλιώς παρά μόνο με την αλλαγή της :-# .

.
Έχουμε μέλλον πίσω μας !
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Δημοσίευσηαπό SUVord » 10 Απρ 2006, 16:26

Πόοοορτα ρε!!!
Μπάζει...
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...

Ωχ!

Δημοσίευσηαπό PAPAGN » 10 Απρ 2006, 17:07

helias έγραψε:Για την πεταλούδα δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά είμαι λίγο επιφυλακτικός, ο φίλος δεν έλυσε το πρόβλημα αλλιώς παρά μόνο με την αλλαγή της :-# .

.


Ωχ! Απ ότι μου είπαν την καθάρισαν. Ελπίζω να μην ξανακολλήσει.

Και για την μεταπωλητική αξία, να διορθώσω ότι δεν διαφωνώ , κυρίως όμως λόγω του ονόματος που έχει η φόρντ. Αυτά τώρα όμως είναι ουτοπία . Βλέπεις πως ανεβαίνουν οι Κορεάτες!!?? Πριν μερικά χρόνια ήταν όλοι επιφυλακτικοί με τα ΚΙΑ και τα Χιουντάι. Τώρα γέμισε ο τόπος. Πάνε τα τζάκια. Απλώς είπα για την μεταπωλητική αξία ενός σκουριασμένου Φορντ, όπως το δικό μου, συγκρινόμενο με οποιοδήποτε άλλο αυτοκίνητο, ακόμη και με άλλο Φόρντ Μάβερικ, που θα είναι τζάμι από κάτω (όπως το δικό σου).

Εμαθα βέβαια, ότι τον Μάρτιο έπεσε στο Υπουργείο Ανάπτυξης - Υπηρεσία Προστασίας Καταναλωτή και 2η καταγγελία για σκουριά σε Μάβερικ.
Άβαταρ μέλους
PAPAGN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 10 Φεβ 2006, 10:47

Δημοσίευσηαπό mavlover » 11 Απρ 2006, 13:33

Άκου, αυτά περι δικτατορίας και δημοκρατίας μη τα λές σε μένα και τα εννοείς γιατί εγώ δεν σου είπα να μη γράφεις και να μη λές τις απόψεις σου. Η ύπαρξη του forum γι'αυτό το λόγο είναι. ΆΛΛΟ αυτο και άλλο να είσαι εδώ και 2-3 μήνες να λές καθημερινά τα ίδια και τα ίδια. Και τουλαχιστον τα λές μαγκιά σου αλλά περιορίσου σε 1 topic. ΕΕΕ τώρα τα μίσα topic της φορντ αναφέρουν μέσα και τα προβλήματα του papagn.
Σαφώς και δεν είναι όλα ροδινα, άμα ήτα τότε το site αυτό δεν θα είχε κόσμο.
Μην με βάζεις να ψάχνω πράγματα που έχεις πεί να σου αποδείξω τα περί αποτροπής και υβριστικής διάθεσης, δες τα μόνο σου!!!!
Οι γυναίκες και οι μηχανές έχουν πίκρες και χαρές....!!!! Μπαμπά μην τρέχεις
mavlover
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 06 Σεπ 2004, 00:02

Δημοσίευσηαπό PAPAGN » 11 Απρ 2006, 17:02

Φίλε Mavlover μην αρπάζεσαι! Συζήτηση κάνουμε. Απ ότι βλέπεις το μόνο τόπικ που μπαίνω τον τελευταίο καιρό είναι αυτό εδώ. Εχω εγκαταλήψει από καιρό όλα τα άλλα . Λαμβάνοντας υπόψη την θέση συμπαράστασης που είχες πάρει σε άλλο τόπικ και την σωστή σου τοποθέτηση δεν θέλω αντιπαράθεση. Δεν έχει νόημα. Εδώ λέμε αρνητικά και θετικά. Δεν είναι όλα ρόδινα. Αλλωστε μπαίνω στα φόρουμ αλλά συμμετέχω μόνο σε συζητήσεις με φίλους κατόχους Μάβερικ γιατί μ ενδιαφέρει η άποψή τους. Οπως και η δική σου. Μάλιστα στο αμιγώς κλάμπ της Φορντ δεν συμμετέχω καθόλου.
Άβαταρ μέλους
PAPAGN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 10 Φεβ 2006, 10:47

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 27 επισκέπτες