Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Maverick και ΚΤΕΟ

Συντονιστής: SUVord

Maverick και ΚΤΕΟ

Δημοσίευσηαπό asterixx25 » 08 Μαρ 2010, 16:25

Παιδιά μια έχω μια απορία απο κάπου αλλού που διάβασα.

Όταν πάμε το maverάκι μας για έλεγχο ΚΤΕΟ και μπούν οι μπροστινοί ή οι πίσω τροχοί στα ράουλα υπάρχει περίπτωση να κλειδώσει το αυτόματο 4Χ4 διαφορικό?
Και αν ναι σε αυτή την περίπτωση τι γίνεται?
Άβαταρ μέλους
asterixx25
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 17 Οκτ 2008, 15:47

Re: Maverick και ΚΤΕΟ

Δημοσίευσηαπό meco » 08 Μαρ 2010, 19:19

asterixx25 έγραψε:Παιδιά μια έχω μια απορία απο κάπου αλλού που διάβασα.

Όταν πάμε το maverάκι μας για έλεγχο ΚΤΕΟ και μπούν οι μπροστινοί ή οι πίσω τροχοί στα ράουλα υπάρχει περίπτωση να κλειδώσει το αυτόματο 4Χ4 διαφορικό?
Και αν ναι σε αυτή την περίπτωση τι γίνεται?

Πρέπει να μπουν ΟΛΟΙ οι τροχοί σε ράουλα. Είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν και για λόγους ασφάλειας και για την προστασία του συστήματος 4κίνησης.
meco
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 339
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Maverick και ΚΤΕΟ

Δημοσίευσηαπό elisseos » 08 Μαρ 2010, 21:50

meco έγραψε:
asterixx25 έγραψε:Παιδιά μια έχω μια απορία απο κάπου αλλού που διάβασα.

Όταν πάμε το maverάκι μας για έλεγχο ΚΤΕΟ και μπούν οι μπροστινοί ή οι πίσω τροχοί στα ράουλα υπάρχει περίπτωση να κλειδώσει το αυτόματο 4Χ4 διαφορικό?
Και αν ναι σε αυτή την περίπτωση τι γίνεται?

Πρέπει να μπουν ΟΛΟΙ οι τροχοί σε ράουλα. Είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν και για λόγους ασφάλειας και για την προστασία του συστήματος 4κίνησης.


Αυτης της αποψης ειμαι και εγω αλλα εδω http://www.clubford.gr/forum/showthread.php?t=20248 υπαρχουν διαφορετικες αποψεις, οι οποιες μου φερνουν τρομο ....... ασε που ο ομιλων εκ πειρας στο αντιστοιχο thread εκει εχει το Mav 2.0 ... !!!
Άβαταρ μέλους
elisseos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2006, 21:15
Τοποθεσία: Αθηνα


Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 37 επισκέπτες