Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1,5 ΧΡΟΝΟ

Συντονιστής: SUVord

ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1,5 ΧΡΟΝΟ

Δημοσίευσηαπό mav2007 » 13 Ιαν 2009, 22:57

θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας τις εντυπωσεις μου, μετα απο 1,5 χρονο με το mav μου.Εχω κανει 17.600 χλμ και δεν εχω αντιμετωπιση σοβαρα προβληματα.Το μονο που θελω να μου πειτε εαν και εσεις το εχετε παρατηρηση,ειναι το αποτομο ξεκινημα(σαν να πιανει αποτομα ο δισκος) το οποιο το κανει απο την αρχη που ηταν νεο.Ειναι προβλημα? η ειναι φυσιολογικο και θελει λιγο πιο καλο συντονισμο με τον συμπλεκτη?Να πω την αληθεια δεν με εχει υποψιασει αρνητικα διοτι το εκανε απο καινουργιο.Κατα τα αλλα εχω παει σε φανταστικες διαδρομες off/on road και υπεροχα ταξιδια.
Άβαταρ μέλους
mav2007
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: 15 Οκτ 2008, 19:10

ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1,5 ΧΡΟΝΟ

Δημοσίευσηαπό farouk1 » 13 Ιαν 2009, 23:40

να το χαιρεσαι για πολλα χρονια και το δικο μου μετα απο 2,5 χρονι και 31.000 χλμ ειναι μια χαρα και με εχει γεμίσει χαρα είτε σε ταξίδια είτε σε χωμα , χιονι είτε στην καθημερινη χρήση ( στην πόλη δεν το παω συχνά ) ειναι πολύ καλο σε ολα ακόμα και στην καταναλωση . προβλημα κανένα.
Άβαταρ μέλους
farouk1
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 24 Δεκ 2006, 12:28
Τοποθεσία: ανοιξη Αττικης

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 14 Ιαν 2009, 18:44

ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ 90.000 ΧΛΜ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ....ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ ΑΓΡΙΟ ΚΑΙ ΩΡΑΙΟ......
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Δημοσίευσηαπό chilli » 14 Ιαν 2009, 21:12

Χαίρετε και απο εμένα και καλώς σας βρίσκω (νέος στο forum γαρ).
μια που λέμε εντυπώσεις, και το δικό μου, 2,3 επι ενάμισυ χρόνο και 26.000 κυρίως ασφάλτινα km που το έχω, όλα οκ.
Άβαταρ μέλους
chilli
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 14 Ιαν 2009, 21:07
Τοποθεσία: ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

Re: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1,5 ΧΡΟΝΟ

Δημοσίευσηαπό photographer » 28 Ιαν 2009, 19:53

mav2007 έγραψε:θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας τις εντυπωσεις μου, μετα απο 1,5 χρονο με το mav μου.Εχω κανει 17.600 χλμ και δεν εχω αντιμετωπιση σοβαρα προβληματα.Το μονο που θελω να μου πειτε εαν και εσεις το εχετε παρατηρηση,ειναι το αποτομο ξεκινημα(σαν να πιανει αποτομα ο δισκος) το οποιο το κανει απο την αρχη που ηταν νεο.Ειναι προβλημα? η ειναι φυσιολογικο και θελει λιγο πιο καλο συντονισμο με τον συμπλεκτη?Να πω την αληθεια δεν με εχει υποψιασει αρνητικα διοτι το εκανε απο καινουργιο.Κατα τα αλλα εχω παει σε φανταστικες διαδρομες off/on road και υπεροχα ταξιδια.


Είναι φυσιολογικό, μην αγχώνεσαι. Απλά θέλει λίγο να το συνηθίσεις. ::wink:
ΑΝΤΕ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ!!!!
Άβαταρ μέλους
photographer
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2007, 17:21
Τοποθεσία: Γέρακας, Αττικής

Δημοσίευσηαπό mav2007 » 29 Ιαν 2009, 00:27

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας.Σημερα πηγα σε μια φανταστικη διαδρομη μεσα σε ελατα και σε συνδυασμο χιονι και λασπη.Κανενα προβλημα το mav αψογο ακολουθησε ανετα πιο off-road αυτοκινητα (NIVA,NAVARA,GRANT VITARA,PAJERO,TERIOS) χωρις κανενα προβλημα,μονο που ξεπατωθηκα μετα στο πλυσιμο απο την πολλη λασπη.Κατι αλλο ασχετο θελω να ρωτησω!Την ρεζερβα την εχει κατεβαση κανενας?ειναι ευκολο?
Άβαταρ μέλους
mav2007
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: 15 Οκτ 2008, 19:10

Δημοσίευσηαπό SUVord » 29 Ιαν 2009, 15:25

mav2007 έγραψε:Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας.Σημερα πηγα σε μια φανταστικη διαδρομη μεσα σε ελατα και σε συνδυασμο χιονι και λασπη.Κανενα προβλημα το mav αψογο ακολουθησε ανετα πιο off-road αυτοκινητα (NIVA,NAVARA,GRANT VITARA,PAJERO,TERIOS) χωρις κανενα προβλημα,μονο που ξεπατωθηκα μετα στο πλυσιμο απο την πολλη λασπη.Κατι αλλο ασχετο θελω να ρωτησω!Την ρεζερβα την εχει κατεβαση κανενας?ειναι ευκολο?


Η ρεζέρβα κατεβαίνει κι ανεβαίνει πολύ εύκολα ακολουθόντας τις οδηγίες στο βιβλίο του χρήστη.
Μη ξέροντας πιο MAVERICK έχεις σε πληροφορώ οτι απο όλα οσα αυτοκίνητα ανέφερες το 3λιτρο είναι κλάσεις ανώτερο για να ανταπεξέλθει σε δύσκολα τερέν.
Και να μην ξεχνάμε οτι υπάρχει λάσπη και ΛΑΣΠΗ!!!
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...


Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 31 επισκέπτες

cron