Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Η super βενζινη μεχρι ποτε θα υπαρχει;

Η super βενζινη μεχρι ποτε θα υπαρχει;

Δημοσίευσηαπό FantomDuck » 30 Νοέμ 2004, 18:48

Καλησπερα σας μελλοντικοι (ελπιζω) συναδελφοι,

Ειμαι στα προθυρα αγορας, αφου εξεταστει απο κοντα σε λιγες ημερες, ενος Νινα 1600 :? μοντελο 12/90 απο ενα συναδελφο εδω του οff-road.

Το γεγονος οτι καιει σουπερ με ενοχλει λιγο. Μεχρι ποτε θα ειναι διαθεσιμη η σουπερ; Ηδη αυτη που κυκλοφορει, θα πρεπει κανονικα να αποσυρθει, επειδη ειναι καρκινογονος, συμφωνα με καποιους συναδελφους μηχανικους περιβαλλοντος.
Σε περιπτωση που αποσυρθει, ειναι δυνατη η τοποθετηση αλλης μηχανης χωρις προβληματα και με χαμηλο κοστος; Ασχετο, μπαινει diesel, ποσο ευκολα και με τι κοστος;

Η τιμη ειναι στα 3300 (ελπιζω οτι θα υπαρχει καποια εκπτωση). Ειναι υψηλη? Γιατι ειδα στη χρυση ευκαιρια τιμες γυρω στα 2500 για μοντελα του 90, ακομη και 800 αλλα αυτη αναφερονταν σε μοντελο του 86.
Ο κατοχος ακουγεται εμπιστος και θελω να πιστευω οτι παρα τη μαχιμοτητα του, το εχει καλοδιατηρημενο.

Διαφωτιστε με λιγο, ωστε να βεβαιωθω οτι θα παρω κατι καλο αν ειναι, γιατι προς το παρον χρηματα για παραπανω δεν υπαρχουν, και ειναι κριμα να δωσω οσα εχω και να μη κανω και τη δουλεια μου.
Στο μελλον αν υπαρξουν, θα παρω ενα jimny, #@$$#%#% καλα καλα πλακα κανω μη βαρατε! Λεμε και κανα αστειο να περασει η ωρα.

Καλο βραδυ και ελπιζω συντομα επισημα κοντα σας.
FantomDuck
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 21 Μαρ 2004, 21:48
Τοποθεσία: Αθήνα - Χανιά

Re: Η super βενζινη μεχρι ποτε θα υπαρχει;

Δημοσίευσηαπό firelord » 30 Νοέμ 2004, 21:34

FantomDuck έγραψε:Καλησπερα σας μελλοντικοι (ελπιζω) συναδελφοι,

Ειμαι στα προθυρα αγορας, αφου εξεταστει απο κοντα σε λιγες ημερες, ενος Νινα 1600 :? μοντελο 12/90 απο ενα συναδελφο εδω του οff-road.

Το γεγονος οτι καιει σουπερ με ενοχλει λιγο. Μεχρι ποτε θα ειναι διαθεσιμη η σουπερ; Ηδη αυτη που κυκλοφορει, θα πρεπει κανονικα να αποσυρθει, επειδη ειναι καρκινογονος, συμφωνα με καποιους συναδελφους μηχανικους περιβαλλοντος.
Σε περιπτωση που αποσυρθει, ειναι δυνατη η τοποθετηση αλλης μηχανης χωρις προβληματα και με χαμηλο κοστος; Ασχετο, μπαινει diesel, ποσο ευκολα και με τι κοστος;

Η τιμη ειναι στα 3300 (ελπιζω οτι θα υπαρχει καποια εκπτωση). Ειναι υψηλη? Γιατι ειδα στη χρυση ευκαιρια τιμες γυρω στα 2500 για μοντελα του 90, ακομη και 800 αλλα αυτη αναφερονταν σε μοντελο του 86.
Ο κατοχος ακουγεται εμπιστος και θελω να πιστευω οτι παρα τη μαχιμοτητα του, το εχει καλοδιατηρημενο.

Διαφωτιστε με λιγο, ωστε να βεβαιωθω οτι θα παρω κατι καλο αν ειναι, γιατι προς το παρον χρηματα για παραπανω δεν υπαρχουν, και ειναι κριμα να δωσω οσα εχω και να μη κανω και τη δουλεια μου.
Στο μελλον αν υπαρξουν, θα παρω ενα jimny, #@$$#%#% καλα καλα πλακα κανω μη βαρατε! Λεμε και κανα αστειο να περασει η ωρα.

Καλο βραδυ και ελπιζω συντομα επισημα κοντα σας.


χαίρε μελλοντικέ σύντροφε!

σημεία ενδιαφέροντος:

1. Η τιμή είναι υποκειμενική και εξαρτάται από την προηγούμενη χρήση, την συντήρηση κλπ. Σίγουρα θα πρέπει να τσεκάρεις σκουριά (στα κλασσικά σημεία - πόρτες κλπ), μηχανή, διαφορικά, αναρτήσεις. Γενικά καντο ένα τεστ ντραιβ :shock: και άκου για ήχους μυστήριους, χειρισμό σασμάν κτλ (προσοχή στο Νιβα είναι περίεργο στην αρχή να ξεχωρίσεις τους νορμάλ από τους μη νορμάλ ήχους, ένα τέλειο Νιβα αν οδηγηθεί από αρχάριο ίσως αυτός θεωρήσει πως το αυτοκίνητο διαλύεται :evil: :evil: :twisted:
2. Diesel σε βενζινοκίνητο forget it, απαγορεύεται, αν το αυτοκίνητο έχει εκτελωνιστεί για βενζίνη, μετατροπές no no
3. Για κατάργηση σούπερ...σημαντικό ζήτημα και δεν το έχω ψάξει, για να πώ τη μαύρη αλήθεια. Πάντως η μετατροπή του κινητήρα για να καίει αμόλυβδη, είναι εφικτή (αλλαγή προσθήκη πιο ισχυρών κραμάτων στις κεφαλές I thinx) αλλά οι εκπομπές καυσαερίων, επειδή το 1600αρι είναι καρμπυράτο???

ΚΑΙ

4.
ΑΜΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΖΙΤΖΙΜΝΙ ΘΑ ΕΡΘΩ ΣΑΚΑΤ' ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΚΥΝΗΓΗΣΩ ME TO BAIKAL KAI ΜΟΝΟΒΟΛΑ! :o :o :o :o 8) :P :evil: :D
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Re: Η super βενζινη μεχρι ποτε θα υπαρχει;

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 01 Δεκ 2004, 08:54

FantomDuck έγραψε:Καλησπερα σας μελλοντικοι (ελπιζω) συναδελφοι,

Ειμαι στα προθυρα αγορας, αφου εξεταστει απο κοντα σε λιγες ημερες, ενος Νινα 1600 :? μοντελο 12/90 απο ενα συναδελφο εδω του οff-road.


Ποιος είναι ο ΠΡΟΔΟΤΗΣ που το πουλάει :?:
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Πες μας αμέσως για να τον τουφεκίσουμε :phear: :knight:
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Re: Η super βενζινη μεχρι ποτε θα υπαρχει;

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 01 Δεκ 2004, 10:58

Metalaxe έγραψε:Ποιος είναι ο ΠΡΟΔΟΤΗΣ που το πουλάει :?:
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Πες μας αμέσως για να τον τουφεκίσουμε :phear: :knight:
Πρόσεχε μήπως είναι και "πρόεδρος" :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό FantomDuck » 01 Δεκ 2004, 11:16

Καλημέρα φιλοι,

Αν ειναι προεδρος θα μπορουσε να πει οτι δεν το κανει για λογους προδοσιας, αλλα οτι θυσιαζεται για να ενταξει κι αλλα μελη και για να εξαπλωθει το κινημα σε ολη τη χωρα.

Ειναι κι αυτο μια αποψη. Ετσι δεν ειναι?

Στα σοβαρα ομως, τι πιστευετε? Ειναι σωστη η ολη διαδικασια? Ειναι ενταξει το αυτοκινητο κι εγω ειμαι ανταξιος αγοραστης του? Θα μου βγει καλο απο τη μια και απο την αλλη θα μπορεσω να το κουλαντρισω?

Η΄θα πρεπει να κανονισουμε καμια μπριτζολοκατασταση στα Χανια για να σας πεισω? (κανει και ριμα... :o )

Με αγωνιστικους χαιρετισμους
FantomDuck
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 21 Μαρ 2004, 21:48
Τοποθεσία: Αθήνα - Χανιά

Re: Η super βενζινη μεχρι ποτε θα υπαρχει;

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 01 Δεκ 2004, 11:23

Dr.Format έγραψε:Πρόσεχε μήπως είναι και "πρόεδρος" :twisted: :twisted: :twisted:

Ωχχχχχχ, έχει γούστο.... :clubbed: :smackbottom: :punch:

FantomDuck έγραψε:Καλημέρα φιλοι,

Αν ειναι προεδρος θα μπορουσε να πει οτι δεν το κανει για λογους προδοσιας, αλλα οτι θυσιαζεται για να ενταξει κι αλλα μελη και για να εξαπλωθει το κινημα σε ολη τη χωρα.

Ειναι κι αυτο μια αποψη. Ετσι δεν ειναι?

Ααααααα, έτσι εντάξει :alright:

Σοβαρά τώρα, αν είναι αυτό που νομίζω είναι εντάξει απ' όσο ξέρω, μια δοκιμή θα σε πείσει :D :D :D
Πάντως, τον τελευταίο λόγο θα τον έχεις εσύ αφού το δεις και το δοκιμάσεις.
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό firelord » 01 Δεκ 2004, 12:05

ΝΙΒΑ να'ναι κι ότι ναναι...

DASVRYDANYA!
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos


Επιστροφή στο Lada

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 28 επισκέπτες