Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

HUSKY WR 250 2006!

KTM - HUSABERG - HQV - BMW - GASGAS - VOR - Exotics - κλπ κλπ κλπ!

HUSKY WR 250 2006!

Δημοσίευσηαπό STF » 14 Νοέμ 2005, 14:16

Χαιρετώ τους απανταχού εντουράδες!
Μετά από συμβίωση 1,5 έτους με ένα HUSQVARNA WRE 125 - που δεν είναι η καθαρόαιμη έκδοση - αποφάσισα να αγοράσω το WR 250 που επεδίωκα από το 2005 αλλά η αντιπροσωπεία αδυνατούσε να φέρει για αρκετά μεγάλο διάστημα. Ξέρω τις αδυναμίες τις HUSQVARNA αλλά το γούσταρα τόσο πολύ αυτό το μηχανάκι που δεν έδωσα σημασία σ'αυτές με την ελπίδα μάλιστα ότι στην ανάγκη θα καλύψω τις όποιες μου ανάγκες από το διαδίκτυο. Έτσι εδώ και μία εβδομάδα είμαι ο ευτυχής κάτοχος του μοντέλου 2006. Τελευταία βέβαια βλέπω πως τα πράγματα διορθώνονται από το Ιταλικό εργοστάσιο. Τέλος πάντων, για αλλό συμμετέχω στο FORUM....
Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο βιβλίο που αντικειμενικά να βοηθάει στην βελτίωση της εντούρο ενασχόλησης. Όχι πως μετά από ενάμιση χρόνο δεν έχω βελτιωθεί αλλά τα βήματα που έχουν γίνει είναι μικρά και αναρωτιέμαι αν είναι προτιμότερο να μου υποδείξει κάποιος κάποια κόλπα, ή αν μπορώ να τα μελετήσω από κάποιο βιβλίο και μετά να τα εφαρμόζω σε στυλ προπόνησης. Συχνά μηγαίνω με μια παρέα οι οποίοι είναι "προχωρημένοι" με αοτέλεσμα να είμαι σταθερά ο ουραγός. Η συστηματική εντουράδα με παρέες τελικά βοηθάει ή αν δε μάθω κάποια βασικά πράγματα θα παραμείνω σταθερά σε ένα χαμηλό εππίπεδο.
Με τις ευχαριστίες μου για κάθε φιλική απάντηση, που νομίζω πως κάτι θα μου προσφέρει, σας χαιρετώ!

Στέφανος.
Άβαταρ μέλους
STF
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2005, 14:02
Τοποθεσία: GALATSI ATTIKI

HUSKY WR 250 2006!

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 14 Νοέμ 2005, 14:35

Φίλε Στέφανε αυτό που θα σε βοηθήσει περισσοτερο από όλα είναι η πίστα.Κάνε προπόνηση σε πιστάκια ΜΧ και θα με θυμηθείς. :wink:
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Re: HUSKY WR 250 2006!

Δημοσίευσηαπό STF » 14 Νοέμ 2005, 14:56

THANOS_KTM έγραψε:Φίλε Στέφανε αυτό που θα σε βοηθήσει περισσοτερο από όλα είναι η πίστα.Κάνε προπόνηση σε πιστάκια ΜΧ και θα με θυμηθείς. :wink:

ΤΗΑΝΟ σ'ευχαριστώ,
μεταξύ άλλων έχω διαπιστώσει πως τώρα με την αγορά του μεγάλου και πολύ πιο δυνατου WR 250, πως έχω πρόβλημα και στις φλαταδούρες, Το Σαββατοκύριακο που πέρασε πήγα και τις δύο ημέρες στη Βαρυμπόπη και εκτός του προβλήματος που από συνήθεια (WRE 125) δούλευα όλο 1η-2α στίς εξόδους που απ'ότι φαίνεται στο δυόμιση είναι άσκοπο και δύσκολο. Τί γίνεται όμως που μετά από δύο βόλτες στο βουνό με τρομάζει να μπαίνω με πολλά στις φλαταδούρες. Πιστεύεις πως είναι θέμα εξοικίωσης και ακόμη είναι νωρίς?
Άβαταρ μέλους
STF
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2005, 14:02
Τοποθεσία: GALATSI ATTIKI

Re: HUSKY WR 250 2006!

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 14 Νοέμ 2005, 15:15

Είναι νωρίς ακόμα....μην τρελένεσαι.Θέλει εξοικίωση και διαφορετικό τρόπο οδήγησης το 250 σε σχέση με το 125.Αφού πηγαίνεις Βαρυμπόμπη πάνω από την "πόρτα" έχει μια διαδρομούλα (σαν πίστα χωρίς άλματα) ότι πρέπει για προπόνηση enduro.
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11


Επιστροφή στο Ευρωπαϊκά!

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 25 επισκέπτες