Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Περιοδικα-Συγκρτικα-SUV

4x4 βελτιώσεις, tips, συμβουλές κ.α.

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 25 Ιουν 2007, 11:18

Researcher έγραψε:Ειλικρινά παιδιά, χαίρομαι που οι απόψεις μας συγκλίνουν, γιατί άρχισα να πιστεύω ότι είμαι ο μόνος στο φόρουμ με τέτοιες "περίεργες ιδέες"....
:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Researcher » 28 Ιουν 2007, 11:33

Dr.Format έγραψε:
Researcher έγραψε:Ειλικρινά παιδιά, χαίρομαι που οι απόψεις μας συγκλίνουν, γιατί άρχισα να πιστεύω ότι είμαι ο μόνος στο φόρουμ με τέτοιες "περίεργες ιδέες"....
:lol: :lol: :lol:


Ωχ, για να γελάς κάτι ξέρεις,....

Δηλαδή, είμαι Ο ΜΟΝΟΣ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ???χεχεχε
Ποτέ μην αφήνεις τίποτα στην τύχη...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Researcher
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: 04 Μαρ 2007, 08:36
Τοποθεσία: Πατήσια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 28 Ιουν 2007, 11:54

ΟΧΙ βέβαια ! Απλά όλοι έχουμε περάσει από αυτό το στάδιο της "αυτοκριτικής" :D
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Researcher » 28 Ιουν 2007, 12:09

Dr.Format έγραψε:ΟΧΙ βέβαια ! Απλά όλοι έχουμε περάσει από αυτό το στάδιο της "αυτοκριτικής" :D


ΟΥΦ!!! ΗΣΥΧΑΣΑ!!!! και πήρα μια τρομάρα!!!!
Ποτέ μην αφήνεις τίποτα στην τύχη...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Researcher
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: 04 Μαρ 2007, 08:36
Τοποθεσία: Πατήσια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό SUV » 03 Ιούλ 2007, 21:51

θελω και εγω να παρεμβω και να κανω καποιες παρατηρησεις.και το λεω γιατι αν τα περιοδικα των ιχ βγαζουν καλυτερα τα suv που ειναι καλα στα 0-100 μεγαλο λαθος,γιατι θα επρεπε να βγει το ταδε πρωτο στα 0-100 ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ στις εκτος δρομου,μετριο στις προσπερασεις για να επιλεξει ο μη γνωστης αυτο που τον βολευει κλπ.
Επισης θελω να επισημανω οτι και τα περιοδικα του off εχουν πολλες ελειψεις,π.χ. δεν γραφουν μεχρι ποιο υψος μπορεις να το βαλεις στο νερο,πολλες φορες δεν γραφουν τις σχεσεις μεταδωσης,καθως και τις σχεσεις στο αργο αν υπαρχουν.γιατι θα παρει καποιος ενα με αργο που σε σχεσει με αλλα το αργο του θεωρειται γρηγορο.π.χ. φορεστερ-τζιμνι.
Άβαταρ μέλους
SUV
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 09 Μαρ 2007, 21:46
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό Researcher » 03 Ιούλ 2007, 23:08

σωστές οι παρατηρήσεις σου φίλε SUV!
πανώ απ΄όλα μετράει το γούστο, ο λόγος απόκτησης και χρησιμοποίησης του συγκεκριμένου αυτοκινήτου και τύπου που θα επιλέξει ο υποψήφιος αγοραστής!
Εχεις δίκιο όσον αφορά την πιο λεπτομεριακή αναφορά και δοκιμή σε αυτού του είδους τα αυτοκίνητα για να ξέρεις τελικά τι παίρνεις (σε αυτό φταίνε και εταιρείες!). Αλλά μην ξεχνάς ότι επειδή δυστυχώς ή ευτυχώς τυγχάνει να είμαστε Έλληνες, ότι και να σου γράψουν τα περιοδικά, όσο σωστό και να΄ναι, πάντα θα σου μπαίνει το δαιμόνιο να το "πειράξεις"!!! άλλωστε αυτό το βλέπεις σχεδόν σ΄όλα τα τετρακίνητα (καθαρόαιμα εννοώ κυρίως).
Απ΄την άλλη δεν συμφωνω απολύτως μαζί σου στο θέμα και χαρακτηρισμό των SUV! το ότι πουλάνε σαν τρελλά παντού, δείχνει κάποια προτίμηση στο "έιδος" και αυτό συνεπάγεται αμέσως το καταστάλαγμα του κόσμου στο τι απαιτήσεις έχει από αυτά! γιατί πρέπει αναγκαστικά ο κόσμος να πρέπει να επιλέγει το πιο γρήγορο στις προσπεράσεις, το πιο "καθαρόαιμο σκυλί" σε θέματα offroad,κλπ,...και να μην επιλέγει κάτι που να είναι "μία απ΄όλα"? (έστω και με μέτριες επιδόσεις)?
Παίρνω σαν παράδειγμα εμένα (κοινώς ευλογώ τα γένια μου! χεχεχε), που ήθελα ένα αυτοκίνητο άνετο (ίσως και πολυτελές αν μπορώ να το χαρακτηρίσω έτσι), ασφαλές, σχετικά οικονομικό, με ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΣΗΣ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΩ, με χώρους και
φυσικά σχετικά φθηνό!!! γιατί θα έπρεπε να πάω σε μια κατηγορία που να μου προσφέρει μόνο το ένα ή το άλλο πλεονέκτημα? μιλάω πάντα για μένα να σημειωθεί! αλλά βλέπωντας και τις προτιμήσεις του κόσμου, μάλλον δεν είμαι μόνος!!! κάτι είναι και αυτό! χεχεχε!

ΥΓ. Δεν κατακρίνω κανέναν και κανένα τύπο αυτοκινήτου καθώς γούστα και προτιμήσεις διαφέρουν στον καθένα μας
Ποτέ μην αφήνεις τίποτα στην τύχη...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Researcher
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: 04 Μαρ 2007, 08:36
Τοποθεσία: Πατήσια, Αθήνα

Προηγούμενη

Επιστροφή στο 4x4 Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 3 επισκέπτες