Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΒΕΛΤΙΩΤΙΚΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ

Έχετε τεχνικές απορίες; Μάθετε σε αυτή την Θεματική Ενότητα!

ΒΕΛΤΙΩΤΙΚΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό MILTIADIS » 08 Φεβ 2012, 09:53

Καλημερα σε ολους,Το ISUZU μου λογω της καλης.... ποιοτητας πετρελαιου !!! αρχισε να ρεταρει, αναψε το λαμπακι του κινητηρα και φυσικα το εστειλα στο συνεργειο οπου διαπιστωσαν μια βαλβιδα που ελεγχει το καυσιμο (ο ΘΕΟΣ να το κανει καυσιμο)τα φτυσε .Συζητοντας με ταξιτζηδες και φορτηγατζηδες μου ειπαν αλλοι οτι βαζουν στο ντεποζιτο 5€ βενζινη και αλλοι οτι βαζουν λιγο λαδι 10αρι για την προστασια της τρομπας.Ψαχνοντας βρηκα και Ενισχυτικα Πετρελαιου.Υπαρχει καποιος που μπορει να βοηθησει στο τι απο ολα συνισταται μιας και η πετρελαιοκινηση εγινε νομιμη ?? Πως θα σωσουμε τα οχηματα μας αφου το καλο κρατος μας δεν μπορει να μας εξασφαλισει καποιον στοιχειωδη ελεγχο στα καυσιμα.
Άβαταρ μέλους
MILTIADIS
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 08:34
Τοποθεσία: ΚΕΝΤΡΟ,ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό aapo » 08 Φεβ 2012, 11:27

Με D-Max κανω περιπου 45000 χλμ τον χρονο σε ολη την Ελλαδα χωρις πρόβλημα..Βαζεις βελτιωτικό καθε 5-6 γεμίσματα και αντιπαγωτικό σε ολα τα γεμισματα τον χειμώνα ??
Αν εχεις βάλει θέρμανσης τοτε απο εκει ειναι το πρόβλημά σου.
aapo
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 290
Εγγραφή: 14 Οκτ 2003, 17:05
Τοποθεσία: Αγιος Στέφανος

Δημοσίευσηαπό MILTIADIS » 08 Φεβ 2012, 11:54

aapo έγραψε:Με D-Max κανω περιπου 45000 χλμ τον χρονο σε ολη την Ελλαδα χωρις πρόβλημα..Βαζεις βελτιωτικό καθε 5-6 γεμίσματα και αντιπαγωτικό σε ολα τα γεμισματα τον χειμώνα ??
Αν εχεις βάλει θέρμανσης τοτε απο εκει ειναι το πρόβλημά σου.

Οχι δεν εχω βαλει θερμανσης γιατι ρωτησα και μου ειπανε οτι μελλοντικα θα εχω προβλημα με την τρομπα και κοστιζει.
Άβαταρ μέλους
MILTIADIS
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 08:34
Τοποθεσία: ΚΕΝΤΡΟ,ΑΘΗΝΑ


Επιστροφή στο Τεχνικά θέματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 9 επισκέπτες