Off-Road.gr

Θέματα Forums Αρχεία

  · Κεντρική σελίδα

Επιλογές
· Θέματα
· Κορυφαία άρθρα
· Αγγελίες
· Αναζήτηση

-------------------------
· Συζητήσεις - Forums
· Downloads
· Σύνδεσμοι
· Λέσχες
 


Web Links
  · NoraStudio.gr
· Motobet
· Nora Agapi - Photographer
· TheWorldOffRoad.com
· Νάουσα Ημαθίας
· Qashqai Club
· Η ιστοσελίδα των Μεθάνων
· Σύλλογος Τετρακίνησης Μαγνησίας
· JimnyClub.gr
· MotoRidersClub
 

 
Παγκόσμιο πρωτάθλημα supermoto στη Θεσσαλονίκη από την Iron Team



Μια ακόμα παγκόσμια διοργάνωση στην Ελλάδα!

Ο επόμενος γύρος του παγκοσμίου πρωταθλήματος supermoto, πραγματοποιείται στη Θεσσαλονίκη, από την Iron Team, αυτό το Σαββατοκύριακο.

Όλοκληρώθηκε η συμφωνία της Iron Team με Youthstream την εταιρία που διαχειρίζεται τη διοργάνωση του παγκόσμιου πρωταθλήματος για την οργάνωση του Ελληνικού αγώνα του supermoto.

Στη συμφωνία αυτή περιλαμβάνεται η εκδοχή της ανανέωσης της συμφωνίας για το 2009 και το 2010.





Παρά τη ιδιαίτερη στενότητα χρόνου, θεωρούμε πως θα προσθέσουμε μία ακόμα επιτυχημένη διοργάνωση στο ενεργητικό της Ελληνικής αγωνιστικής μοτοσυκλέτας.

Άλλωστε, το Παγκόσμιο πρωτάθλημα δημιουργήθηκε το 2002 και την ίδια χρονιά, η IRON TEAM οργάνωσε με τεράστια επιτυχία, τον πρώτο αγώνα του είδους στο αεροδρόμιο του Ελληνικού.

H ιστορία συνεχίζεται στη νέα πίστα καρτ Drive Park στο Νέο Ρύσιο Θεσσαλονίκης.
Πιστεύουμε πως το θερμό μοτοσυκλετιστικό κοινό της Θεσσαλονίκης θα αγκαλιάσει τη διοργάνωση και θα απολαύσει το θέαμα που θα δώσει το πολύχρωμο καραβάνι του supermoto.

Τονίζουμε πως υπολείπονται 3 αγώνες για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος και οι πρωταγωνιστές βρίσκονται σε απόσταση αναπνοής.

Ο Ελληνικός αγώνας είναι ο τελευταίος της χρονιάς και προβλέπεται κυριολεκτικά μάχη για τον τίτλο.

Σημειώστε λοιπόν στο ημερολόγιό σας: Παγκόσμιο πρωτάθλημα supermoto - Θεσσαλονίκη 18, 19 Οκτωβρίου

Δύο Έλληνες θα εκροσωπήσουν τη χώρα μας: οι Διακάκης Νίκος (Aprilia) και Φαναριώτης Ευθύμιος (Honda) στην κατηγορία Open.

Να είστε εκεί!


www.ironteam.gr
www.supermotos1.com

Πρόγραμμα Παρασκευής και Σαββάτου
Πρόγραμμα Κυριακής

Συμμετοχές
Entry list S1
Entry list S2
Entry list S3
Entry List Open



Κατάλογος συμμετοχών

ENTRY LIST S 3

Startnr. Surname First name Nationality Federation Bike Team
             
7 SCHEEN OLIVIER BEL FMB SUZUKI RIGO RACING SUZUKI
15 DEKINDT KENNETH BEL FMB HONDA SUPERMOTO TEAM ALLTAB
16 MOORE JAMES GBR ACU TM ROBINSONS KTM UK
17 ASNICAR ALESSANDRO ITA FMI YAMAHA CENSI MOTO
41 POPE OLIVER GBR ACU KTM  
47 CROMPHOUT JOHAN BEL FMB KTM STRIKE RACING TEAM
100 STORNIG RAPHAEL GER DMSB HUSQVARNA  

 

ENTRY LIST S - Open
Startnr. Surname First name Nationality Federation Bike Team
             
3 DE ANGELIS LUCA SMR FSM HUSABERG  
4 TOGNACCINI ALESSANDRO ITA FMI APRILIA V2 RACING
5 DALL'ERA ALBERTO ITA FMI KTM KTM ITALIA TEAM MIGLIO
6 MEUSBURGER HEINO AUT OeAMTC YAMAHA TEAM KELLER - MOTOS
8 PELLICCIONI OMAR SMR FSM HONDA  
9 NASTRAN UROS SLO AMZS HUSQVARNA SITAR PNEUMATIC CENTER
10 OPET DEJAN CRO HMS YAMAHA  
12 MIHELCIC ROK SLO AMZS HONDA  
14 LOVETINSKY JIRI CZE ACCR SUZUKI  
16 PARASSOL ADRIAN FRA MCM KAWASAKI PROBIKE RACING
17 MOORE WILLIAM GBR ACU KTM ROBINSONS KTM UK
18 VAVRIK RADIM CZE ACCR HONDA  
23 CECCHETTI SIMONE SMR FSM HONDA  
24 GLOIRE KEVIN BEL FMB SUZUKI  
36 TAFFURELLI ANDREA ITA FMI BENELLI NEVER JUNIOR RACING TEAM
37 D'ADDATO LUCA ITA FMI BENELLI NEVER JUNIOR RACING TEAM
38 SCHULTERMANDL FRANKY AUT OeAMTC HUSQVARNA  
39 ERNE BEAT LIE LMV SUZUKI KORKYS SUZUKI
40 BOTT ALAN GBR ACU HUSQVARNA MOTOSUPPLIES HUSQVARNA
42 TSCHUPP RAOUL SUI FMS HUSQVARNA HUSQVARNA SWISS
46 TERRANEO PAOLO SUI FMS APRILIA V2 RACING
51 NOTO LA DIEGA MANUEL ITA FMI HONDA MC OGGIONO
52 VANNINI MATTEO ITA FMI SUZUKI SUZUKI VALENTI
55 MONSEU BENOIT BEL FMB TM AB RACING DREAM
56 VANDOMMELE ADRIEN BEL FMB TM AB RACING DREAM
57 CLAUS KEVIN BEL FMB TM AB RACING DREAM
58 BORELLA EDGARDO ITA FMI KTM KTM ITALIA TEAM MIGLIO
60 LAVETTI FABIO ITA FMI WRM RACING TEAM PERGETTI SUPERMOTARD
66 BOLSEK VIKTOR CRO HMS HONDA  
70 HERNANDEZ VEGA YONNY ALEJANDRO COL RFME KAWASAKI GAULOTASIMBAC
73 IACOBONI TOMMASO ITA FMI    
85 CANDELORI MARCO ITA FMI HONDA TEAM FIAMMA
94 GEORGIEV ALEXANDER BUL BMF KTM TEAM BULGARIA
95 KULEV KALIN BUL BMF KTM TEAM BULGARIA
97 DISALVO MICHELLE USA AMA SUZUKI FLATOUT - RACING
99 HAVEL MICHAL CZE ACCR SUZUKI  
108 VODOCHODSKY JAN CZE ACCR APRILIA  
123 FANARIOTIS EFTHIMIOS GRE ELPA HONDA  
124 DIAKAKIS NIKOS GRE ELPA APRILIA  
919 TONCHEV ROSEN BUL BMF KTM TEAM BULGARIA





Ωράριο παγκοσμίου πρωταθλήματος Supermoto S1 στη Θεσσαλονίκη

S1 / S2 SUPERMOTO WORLD CHAMPIONSHIP


TIME SCHEDULE



Friday 17 / 10 / 2008 



Circuit control FIM & UEM 

15:00

Administrative & Technical Control all classes FIM & UEM 

10:00 - 19:30 

Meeting with Organizers FIM & UEM 

17:00


Saturday 18 / 10 / 2008 



Administrative & Technical Control all classes FIM & UEM 

7:30 - 8:30 

EC Open Free Practice 1 

9:00 - 9:25 

S3 Free Practice 1 (max. 32 Riders) 

9:30 - 9:55 

EC Open Qualifying Practice 

10:30 - 10:55 

S3 Free Practice 2 (max. 32 Riders) 

11:00 - 11:25 

Session with on board camera 

11:30 -11:45 

Riders’ Briefing all classes FIM & UEM 

11:45

S2 Free Practice 1 (max. 32 Riders) 

12:00 - 12:30 

S1 Free Practice 1 (max. 32 Riders) 

12:45 - 13:15 

EC Open Time Practice 1 (max. 32 Riders) 

13:20 - 13:50 

S2 Free Practice 2 (max. 32 Riders) 

14:00 - 14:30 

S1 Free Practice 2 (max. 32 Riders) 

14:45 - 15:15 

S3 Time Practice (max. 32 Riders) 

15:20 - 15:50 

S2 Time Practice (max. 32 Riders) 

16:00 - 16:40 

S1 Time Practice (max. 32 Riders) 

17:00 - 17:40 


S1 / S2 SUPERMOTO WORLD CHAMPIONSHIP TIME SCHEDULE



Sunday 19 / 10 / 2008 



EC Open Warm-up (max. 32 Riders) 

8:15 - 8:35 

S3 Warm-up (max. 32 Riders) 

8:40 - 9:00 

S2 Warm-up (max. 32 Riders) 

9:05 - 9:25 

S2 Super pole - 2 laps, second timed (immediately after warm-up, max. 4 Riders) 


S1 Warm-up (max. 32 Riders) 

9:45 - 10:05 

S1 Super pole - 2 laps, second timed (immediately after warm-up, max. 4 Riders) 


EC Open Race 1 (max 32) Riders on the grid 

10:30

EC Open Race 1 Start of the 2 Warm - Up laps 

10:37

EC Open Race 1 Start of the Race (ca. 20 laps / ca. 20 min) 

10:40

EC S3 Race 1 (max 32) Riders on the grid 

11:15

EC S3 Race 1 Start of the 2 Warm - Up laps 

11:22

EC S3 Race 1 Start of the Race (ca. 20 laps / ca. 20 min)

11:25

S2 Race 1 (max 32) Riders on the grid 

12:15

S2 Race 1 Start of the 2 Warm - Up laps 

12:22

S2 Race 1 Start of the Race (ca. 20 laps / ca. 20 min) 

12:25

S1 Race 1 (max 32) Riders on the grid 

13:15

S1 Race 1 Start of the 2 Warm - Up laps 

13:22

S1 Race 1 Start of the Race (ca. 20 laps / ca. 20 min)

13:25

EC Open Race 2 (max 32) Riders on the grid 

14:15

EC Open Race 2 Start of the 2 Warm - Up laps 

14:22

EC Open Race 2 Start of the Race (ca. 20 laps / ca. 20 min)

14:25

EC Prize-Giving Ceremony - 1, 2 and 3 of the overall EC results -Immediately after EC Open Race 2 


S2 Race 2 (max 32) Riders on the grid 

15:15

S2 Race 2 Start of the 2 Warm - Up laps 

15:22

S2 Race 2 Start of the Race (ca. 20 laps / ca. 20 min) 

15:25

S2 Prize-Giving Ceremony - 1, 2 and 3 of the overall S2 GP results -Immediately after S2 Race 2 


S1 Race 2 (max 32) Riders on the grid 

16:15

S1 Race 2 Start of the 2 Warm - Up laps 

16:22

S1 Race 2 Start of the Race (ca. 20 laps / ca. 20 min) 

16:25

S1 Prize-Giving Ceremony - 1, 2 and 3 of the overall S1 GP results -Immediately after S1 Race 2 


EC S3 Race 2 (max 32) Riders on the grid 

17:15

EC S3 Race 2 Start of the 2 Warm - Up laps 

17:22

EC S3 Race 2 Start of the Race (ca. 20 laps / ca. 20 min) 

17:25

EC Prize-Giving Ceremony - 1, 2 and 3 of the overall S3 results -Immediately after S3 Race 2 






More articles

 

 


 


 
Επιλέξτε γλώσσα

ΑγγλικήΕλληνική
 


 
Google
 



[ Page created in 0.025274 seconds. ]